dodano: 2006-01-07 22:00:19 odsłon: 1373

Niedziela Chrztu Pańskiego B, 8 stycznia 2006 r.

W ostatnim dniu liturgicznego Okresu Bożego Narodzenia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa rozpoczął publiczną działalność Chrystusa, która dla świata przyniosła tak błogosławione skutki. W nowy Rok Pański 2006 wchodzimy wspominając Chrzest Chrystusa i chrzest, którym my zostaliśmy ochrzczeni. Chrzest jest wspaniałym startem ku przyszłości. Daje on nam wielkie możliwości i tak bardzo zbliża ludzi do siebie i całą rodzinę ludzką do Boga. Niech o tej bliskości spowodowanej przez chrzest przypomina nam pokropienie wodą święconą.
NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków – + Bolesław Bażant
10.00 – Przywodzie –
11.30 – Lubiatowo – Int. + Jan, Jan, Stanisława z rodziny Nowaków
13.00 – Żuków – o Boże błogosławieństwo dla p. Ireny Kozłowskiej z okazji 70 urodzin.
Od poniedziałku do środy
2006 roku – KOLĘDA
w PRZYWODZIU
od czwartku
ŻUKOWIE
Pragnę spotkać się ze wszystkimi parafialnymi Rodzinami, które sobie tego życzą i przekazać im Boże błogosławieństwo. W związku z tym kilka uwag:

1. Bezpośrednio przed kapłanem będą szli ministranci /w komżach/.
2. Wizytę kapłana w naszym domu potraktujmy jako spotkanie religijne połączone ze wspólną modlitwą, dlatego przy ewentualnej gościnności nie usiłujmy podawać na stół żadnego alkoholu.
3. Na chwilę dorocznej wizyty duszpasterskiej kapłana powinni, jeśli to tylko możliwe, zgromadzić się wszyscy domownicy. Umożliwiajmy również kapłanowi spotkanie z chorymi, którzy są w domu.

4. Proszę o poinformowanie kapłana o wszelkich zmianach personalnych w rodzinie, aby nasza ewidencja parafialna była zawsze aktualna.
5. Z okazji kolędy można w rozmowie z kapłanem poruszyć różne problemy związane z życiem religijnym osobistym, rodzinnym czy naszej wspólnoty parafialnej.
6. Przy wizycie duszpasterskiej można prosić kapłana o poświęcenie nowego mieszkania, warsztatu pracy lub przedmiotów kultu religijnego.
7. Przed przyjściem kapłana do naszego domu, wskazane jest nakryć stół obrusem, postawić na nim /lub położyć/ choćby mały krzyżyk, zapalić świece oraz umieścić obok talerz /naczynie/ z wodą święconą i kropidło. Wodę święconą można pobierać codziennie z wiadra, które będzie umieszczone w kościele przy ołtarzu.
8. Porządek kolędy będzie zawsze ogłaszany w poprzedzającą niedzielę lub święto, umieszczony w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii. Prosimy o wcześniejsze powiadomienie o wizycie kapłana osoby samotne, które są już w starszym wieku lub chore i nie mogą same dowiedzieć się o tym z ogłoszeń kościelnych.
9. Podczas „Kolędy” Msza Św. o godz. 15.00 we wiosce w której odbywa się kolęda. Zapraszam wszystkie rodziny do kościoła, które odwiedzimy danego dnia, aby prosić Boga o błogoslawieństwo na cały rok.
PLAN KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ
Niedziela, 8 stycznia - PRZYWODZIE
od Blok 12 Szymczak, Nr 16, Nr 17, Nr 18 Czworak Nr 10.
Poniedziałek, 9 stycznia - Przywodzie
15.00 – Msza Św. w kościele – Nr 9 (podwórze Baru), Nr 8, Blok Nr 7a, 7b, 7c, Czworak Nr 6
Wtorek, 10 stycznia – Przywodzie
15.00 – Msza Św. w kościele - Nr 22, Nr 23, Czworak Nr 5, Nr 4, Nr 3, Nr 30, Nr 31, Nr 34, Nr 35 Wyborna Leokadia, Duk Henryk.
Środa, 11 stycznia – Przywodzie
15.00 – Msza Św. w kościele: Ośmiorak Nr 39, Ośmiorak Nr 38, Świąder Henryk, Marach, Trzaskowski, Nr 1 – Karolkowska Halina
Czwartek, 12 stycznia – KARSKO
15.00 – Msza Św. w kościele – od Nr 18/3 pp Jerzy i B. Piotrowscy – Nr 7 pp. Z. M. Urbaniak.
Piątek, 13 stycznia – KARSKO - ŻUKÓW
15.00 – Msza Św. w Żukowie, od Nr 6 pp. Tomasza i Honoraty Ryfa – Blok 58/4 p. Krystyna Kadłubek.

Sobota, 14 stycznia – Żuków
10.00 – Msza Św. w kościele – Osiedle Zdunowo od. Nr 49 P. Eugenii Karasiewicz - Piotra i Marii Litkowiec 48A/6
Niedziela, 15 stycznia – od godz. 16.00 – UKIERNICA
Poniedziałek, 16 stycznia – ŻUKÓW
14.00 – Msza Św. w kościele – od Nr 26 pp. Józef i Krystyna Fiłka – Nr 6 pp. Marian i Teresa Momot.
Wtorek, 17 stycznia – ŻUKÓW
14.00 – Msza Św. w kościele – od Nr 5 p. Stefanii Misteckiej do p. Anny Garzyńskiej

Środa, 18 stycznia – Żuków
14.00 – Msza Św. w kościele – od p. Ireny Laskowskiej do Nr 42 pp. Henryk i Teresa Drewicz.
Czwartek, 19 stycznia
14.00 – Msza Św. w kościele – od Nr 39 pp. Franciszka i Danuty Bęczkowskich do Nr 31 pp. Ryszarda i Danuty Kaczmarek

INTENCJE MSZALNE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Piotr Kolec i Lesław, Stanisław
10.00 – Przywodzie: + Józef Barcz
11.30 – Lubiatowo: + Maria, Jan i Leszek Dembowscy
13.00 – Żuków: + Tadeusz, 1 rocznica, Kazimierz 21 rocznica.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA:
pp. Walczak Stanisława i Komorowska Maria
NA NOWY TYDZIEŃ : SZCZĘŚĆ BOŻE!

.
bytes 30 listopada -0001r. 286