Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

VII NIEDZIELA ROKU - B, 19.02.2006

Wprowadzenie do liturgii na VII niedzielę zwykłą B, 19 lutego 2006.
Na początku każdej Mszy świętej przyznajemy się do naszej duchowej słabości. Z dzisiejszej Ewangelii dowiadujemy się, że nie tylko ciało może być niepełnosprawne, lecz również niepełnosprawny może być duch człowieka. Poznanie, w którym brakuje wiary, jest poznaniem niepełnosprawnym. Także wola, której brakuje nadziei sięgającej Boga, czyni człowieka niewydolnym duchowo. A jakże ograniczona może być miłość, która nie jest w stanie objąć nawet najbliższych ludzi, nie mówiąc już o Bogu. Z tymi słabościami przychodzimy do Pana Jezusa, aby usłyszeć słowo, które przywraca wielką moc ducha. Koniecznie trzeba usłyszeć słowo: „Ufaj, synu” i przyjąć dar nadziei oraz słowa: „odpuszczają ci się grzechy twoje” i przyjąć laskę miłosierdzia.

fotografii w albumie: 1

Wielki Tydzień 2007.

Na Triduum Paschalne przygotowano Boże Groby w kościele parafialnym w Żukowie oraz w kościołach filialnych w Lubiatowie i Przywodziu.
fotografii w albumie: 6

Wielki Tydzień w Żukowie

Już od Niedzieli Palmowej gości u nas ks. Józef Wojda T.Chr., który 50 lat swego kapłańskiego życia spędził na misjach wśród Polaków w Brazylii, Maroku, Iraku, Białorusi i Budapeszcie.
fotografii w albumie: 8

WIZYTACJA KS. BISKUPA JANA GAŁECKIEGO, 2 IX 2007 r.

Ksiądz Biskup podczas wizytacji w Przywodziu poświęcił krzyż misyjny.
fotografii w albumie: 8

Strony:[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9 [10] [11]