Żuków

Żuków jest siedzibą parafii. Jest to stara wieś o metryce średniowiecznej.
Późnogotycka świątynia powstała pod koniec XV wieku. Pierwotnie była to świątynia katolicka, a dopiero w 1534 r. przejęli ją ewangelicy i uczynili centrum parafii ewangelickiej aż do 1945 r.
Wyposażenie kościoła to współczesny obraz Świętej Trójcy w ołtarzu głównym - ufundowany przez pp.
Korzeniwskich, późnorenesansowa ambona z 1610 r. i z tego samego okresu konfesjonał, dwie drewniane figury Św. Piotra i Św. Pawła - początek XVII w. oraz obraz Chrystusa błogosławiącego - wykonany na desce techniką wypalania i malowania. Odpust w Uroczystość Świętej Trójcy.

Przywodzie

- kościół filialny pw. Zwiastowania NMP. Jest to świątynia salowa, późnogotycka powstała na przełomie XIV i XV w. Na szczególną uwagę zasługuje drewniany strop polichromowany z licznymi biblijnymi cytatami w jęz. niemieckim. Kościół wymaga generalnego remontu - koszt około pół miliona zł. Odpust 25 marca.

Lubiatowo

- położone przy zachodnim krańcu jez. Płoń - ma rodowód średniowieczny. Świątynię wzniesiono z kamienia polnego w stylu późnogotyckim. Ozdobą kościoła jest epitafium przedstawiające Ludeka III i jego syna Kurda Ludwika. Ludek stoi opancerzony, w prawej ręce trzyma hetmańską buławę, w lewej miecz, a u jego stóp hełm. Ludek III mieszkał w Lubiatowie i po śmierci zostałpochowany w kościele lubiatowskim.

Pod koniec wojny kościół został zniszczony, a odbudowano go dopiero w 1976 r. kiedy posługę duszpasterską pełnił ks. Stanisław Bełczącki. W ołtarzu znajduje się obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, poświęcony 11.12.1994, kiedy proboszczem był ks. Andrzej Miś. Odpust 27 czerwca.