Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,


XX Niedziela Zwykła, 20.08.2017 r.XX Niedziela Zwykła, 20.08.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
„Moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić” słyszymy dziś w pierwszym czytaniu. Rozpoczynamy Eucharystię, która pozwala nam doświadczać zbawienia w naszym życiu. Otwórzmy nasze serca na to, co Pan będzie chciał nam dziś w niej objawić.INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków: + Bartek Kadłubek
10.00 – Przywodzie: + Mieczysław Przybył, Aniela i Józef Miszke
11.30 – Lubiatowo: + Józefa, Szczepan, Edward Duda oraz Henryk i Stanisława Roszak
13.00 – Żuków - + Mariusz Sandt, Janina i Cezary Sandt

Ogłoszenia
.
1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej, która została zaplanowana na 10 września prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.
W przyszłą niedzielę DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNE przy kościele Matki Boskiej Bolesnej w Pyrzycach.
Godz. 13.30 – prezentacja wieńców dożynkowych.
14.30 - Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana

3. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 i podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

5. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Mimo soboty porządek Mszy Świętych w ten uroczysty dzień w naszej parafii będzie świąteczny: Msza Św. o godz. 18.00.


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).ZA ZŁOŻENIE OFIARY NA UTRZYMANIE NASZEGO
SEMINARIUM DUCHOWNEGO W SZCZECINIE –
SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - + Stanisław Trzoniec
Wtorek, Lubiatowo, 8.00 – Domicela, Dorota, Stanislawa, Jan, Henryk Resiak
Środa, Żuków, 19.00 – Msza Św. + Bartek Kadłubek
Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Józef, Anna, Daniela Skrobany

Sobota, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Jan,16, Pelagia, Edward, Leszek


Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: + Zofia Lewandowska od siostry Barbary
10.00 – Przywodzie: + Łukasz Lewandowski i Tomasz Błaszczyk
11.30 – Lubiatowo: +
12.45 – Żuków - + Zbigniew Stalinger, 13

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”© 2017-08-19 23:11:12

Czytano 407 razy.

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt