Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,


XXI Niedziela Zwykla, 27.08.2017 r.XXI Niedziela Zwykla, 27.08.2017 r.  Wprowadzenie do liturgii
W ostatnią niedzielę wakacji spotykamy się na Eucharystii, dziękujemy więc za czas wypoczynku i radości dzieci i młodzieży. Jesteśmy tu, bo uważamy Jezusa za naszego Pana i nie robimy sobie urlopu od relacji z Nim. Dziękujemy Mu za to, że jest blisko nas i w każdej Mszy św. przychodzi do nas.


INTENCJE MSZALNE
8.00 – Żuków: + Zofia Lewandowicz od siostry Barbary
10.00 – Przywodzie: + Łukasz Lewandowski i Tomasz Błaszczyk
11.30 – Lubiatowo: + Marianna, Teresa, Leszek Dębowscy.
12.45 – Żuków - + Zbigniew Stalinger, 13

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka dla poszkodowanych w nawałnicach, które nawiedziły Polskę z 11 na 12 sierpnia ucierpiało ponad 100 tys. osób.

Ogłoszenia
1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy
o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

2. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w Żukowie w dniu 4 września o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek
i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

6. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00 oraz modlitwy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów.

7. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem
i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
• 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe).


ZA ZŁOŻENIE OFIARY NA UTRZYMANIE NASZEGO
SEMINARIUM DUCHOWNEGO W SZCZECINIE –
SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 8.00
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 od godz. 17.00 odwiedziny chorych

Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św.

Czwartek, Przywodzie, 18.00 – Msza Św. Od 17.00 – odwiedziny chorych.

I Piątek miesiąca, Żuków, 18.00 – Msza Św.
Od godz. 11.00 – odwiedziny chorych, od 17.00 – adoracja Najśw. Sakramentu –
Okazja do spowiedzi.

I Sobota miesiąca, Lubiatowo, 16.30 – Msza Św. Msza Św. ze ślubem Kamili Nowak i Piotra Seroka

Przywodzie, 18.00 – Msza Św. z okazji 18 urodzin Fabiana Szubera od dziadków i rodziców. Po Mszy Św. ostatnie nabożeństwo pierwszej soboty do Matki Bożej.

Intencje w przyszłą niedzielę:
8.00 – Żuków: intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków - o Boże błogosławieństwo dla Mateusza Skiby z okazji 1 rocznicy urodzin.

Na nowy tydzień „Szczęść Boże”
© 2017-08-26 13:09:53

Czytano 400 razy.

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt