xxviii nIEDZIELA rOKU, 15.10.2017 R,

xxviii nIEDZIELA rOKU, 15.10.2017 R, Liturgia dzisiejszej niedzieli koncentruje naszą uwagę na uczcie, jaką Bóg przygotowuje dla wszystkich ludzi. Jest to uczta mesjańska, na którą zaprosił nas Bóg dopiero w przyszłym świecie, wolnym od cierpień i śmierci. Zadatkiem i obrazem tej uczty jest Eucharystia, na którą jesteśmy zapraszani codziennie, a szczególnie w każdą niedzielę i święto nakazane. Przyjęcie tego zaproszenia jest dowodem nie tylko naszej kultury, naszego dobrego wychowania, ale jest świadectwem wyboru dokonanego w naszym życiu – wyboru Boga i Jego nieskończonej miłości do nas.

KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC
Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.
Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec.
Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.
Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.
Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach, dostarczonych do parafii.
Zarządzenie:

XXV Niedziela Roku, 24.09.2017 r.

XXV Niedziela Roku, 24.09.2017 r. Wprowadzenie do liturgii

Szukamy Pana, więc przychodzimy na Mszę Świętą, czyli tam, gdzie jest obecny w swoim Słowie i Chlebie Eucharystycznym. Miejmy dziś otwarte serca na Jego obecność, byśmy w pełni mogli doznać Jego łaski. Dlatego na początku módlmy się by zabrał wszystko, co nas od tej łaski oddala.

XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2017 r.

XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2017 r. Wprowadzenie do liturgii

Dziś Jezus będzie nas uczył przebaczenia. Tak bardzo potrzebujemy miłosierdzia wobec siebie nawzajem, w naszym życiu rodzinnym i społecznym. Właśnie w czasie Eucharystii mamy okazję, by nabrać sił do odpuszczenia sobie nawzajem tego, co sobie zawiniliśmy.

XXIII Niedziela Zwykła - Dożynki, 10.09.2017 r.

XXIII Niedziela Zwykła - Dożynki, 10.09.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Dziś przynieśliśmy do kościoła najpiękniejsze cząstki plo¬nów, jakie wydała ziemia otoczona naszymi staraniami. Zgodnie z odwiecz¬nym zwyczajem ofiarujemy je Bogu, bo On jest ich właścicielem. Dziękujemy Mu za to, co dla nas stworzył, i chcemy się pochwalić, że nie zmarnowaliśmy talentów, żyznej ziemi, przy sprzyjającej pogodzie.. Tu, przy ołtarzu, owoce trudu rolnika zostają uświęcone, chleb i wino stają się eucharystycznymi znakami obecności Chrystusa. Zespoleni z Chrystusem podziękujmy Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne plo¬ny i prośmy, aby nikomu nie brakowało chleba i dóbr duchowych

XXII Niedziela Zwykła, 03.09.2017 r.

XXII Niedziela Zwykła, 03.09.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Bóg pragnie, abyśmy byli ludźmi prawdy. Być człowiekiem prawdy oznacza nie tylko stronić od kłamstwa, lecz także ujmować rzeczy, świat, relacje takimi, jakimi one są naprawdę. Dzisiejsza liturgia słowa zachęca nas do pójścia za Chrystusem, do podjęcia wymagań związanych z tą drogą. Czyni to, ukazując realizm kon¬sekwencji, jakich doświadcza każdy wiemy podążający za Jezu-sem i pragnący być Jego uczniem. Odnówmy dzisiaj w sobie decy¬zję o pójściu za Zbawicielem. Uczyńmy to wspólnie podczas dzisiejszej Eucharystii

XXI Niedziela Zwykla, 27.08.2017 r.

XXI Niedziela Zwykla, 27.08.2017 r.  Wprowadzenie do liturgii
W ostatnią niedzielę wakacji spotykamy się na Eucharystii, dziękujemy więc za czas wypoczynku i radości dzieci i młodzieży. Jesteśmy tu, bo uważamy Jezusa za naszego Pana i nie robimy sobie urlopu od relacji z Nim. Dziękujemy Mu za to, że jest blisko nas i w każdej Mszy św. przychodzi do nas.