Niedziela Bożego Miłosierdzia, 1 maja 2011

Niedziela Bożego Miłosierdzia, 1 maja 2011 Niedziela Miłosierdzia Bożego, 1 maja 2011

Eucharystia jest niewyczerpanym źródłem radości. W okresie Wielkanocy ta radość uwypuklona jest w tekstach liturgicznych i pieśniach. Dzisiaj radujemy się nie tylko ze Święta Miłosierdzia Bożego, ale również z wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II. Radujemy się z Jego beatyfikacji. Radujemy się szczególnie my, Polacy, choć wiemy, że Jan Paweł II jako namiestnik Chrystusa należy do całego Kościoła powszechnego.

Wielkanoc, 24 kwietnia 2011

Wielkanoc, 24 kwietnia 2011 Niedziela Zmartwychwstania, 24 kwietnia 2011

Wraz z całą wspólnota Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech budzi ona w naszych sercach radosną nadzieję, że i my kiedyś przejdziemy ze śmierci do niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności.

Niedziela Palmowa, 17.04.2011

Niedziela Palmowa, 17.04.2011 Niedziela Palmowa, 17 kwietnia 2011
Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zmieni się w okrzyk „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa.
Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela. Na szczycie Golgoty widać dokładnie jednocześnie prawdę o moim grzechu i prawdę o Bogu, którego miłość jest większa niż mój grzech. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował. Ta miłość daje nam siebie także w tej Eucharystii.

V Niedziela Wielkiego Postu, 10 kwietnia 2011

V Niedziela Wielkiego Postu, 10 kwietnia 2011 V Niedziela Wielkiego Postu, 10 kwietnia 2011

Gromadzimy się na Eucharystii, aby zaczerpnąć siły od Jezusa, który nas przygarnia do siebie i umacnia swoim słowem i najświętszym ciałem. Jako ludzie grzeszni chcemy w sposób szczególny prosić o łaskę wyzwolenia się z naszych nałogów i słabości. Niech udział w tej Mszy Świętej będzie dla nas źródłem siły w ciągłym nawracaniu się.

IV Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2011 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2011 r. Wprowadzenie do liturgii

Jednym z wielkich pragnień Jana Pawła II było obudzenie w sercach ludzi wierzących pragnienia świętości. Nazywał świętość właściwą miarą życia chrześcijańskiego. W nowennie niedziel, którą przeżywamy, chcemy, w świetle czytań mszalnych, postawić sobie pytanie o nasze rozumienie świętości, o wysiłek dążenia do ideałów, o odkrycie powołania do świętości, które daje nam Bóg. Rozpoczynając celebrację tej niedzielnej Eucharystii, spójrzmy oczyma wiary na świętego Boga, który jest pośród nas, i uznajmy przed Nim nasze grzechy.

III Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2011

III Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2011 III Niedziela Wielkiego Postu, 27 marca 2011
Gromadzimy się w ten święty dzień ba Eucharystii. Nasze ziemskie zgromadzenie jednoczy się ze wspólnota aniołów i świętych, którzy w niebie doznają pełni szczęścia przez udział w życiu samego Boga. Ich życie było piękne, choć trudne. Przekazali nam prawdę o Bogu, jest święty i uświęca człowieka. On nam przebacza grzechy i napełnia swoją łaską. Uznajmy przed Nim, że jesteśmy grzeszni i prośmy o łaskę przebaczenia.

II Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2011

II Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2011 II Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2011
W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowennę 9 niedziel przygotowujących nas do beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II. Będziemy rozważać życie świętych, którzy są dowodem na to, że człowiek może żyć według Bożych przykazań i że takie życie jest najpiękniejsze.
Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.