II Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2011

II Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2011 II Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2011
W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowennę 9 niedziel przygotowujących nas do beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II. Będziemy rozważać życie świętych, którzy są dowodem na to, że człowiek może żyć według Bożych przykazań i że takie życie jest najpiękniejsze.
Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

Należy wysłuchać drugiej strony

W związku z animową wypowiedzią naszego niepraktykującego mieszkańca Żukowa w "Głosie Szczecińskim" z dn. 14 marca br.
poczuwam się do obowiązku, aby poinformować Parafian o tym niechlubnym przedsięwzięciu. A oto tekst wysłany do "Głosu Szczecińskiego" z prośbą o jego wydrukowanie.
ks. Proboszcz ...więcej »

DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOŚCI

DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOŚCI Duszpasterstwo Trzeźwości
Dom Parafialny w Żukowie - Tel. 91 5630190

Drodzy Parafianie,
Z inicjatywy Stowarzyszenia „U Pana Boga za piecem” zaistniało w naszej parafii DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOSCI. Dramatyczny wzrost spożycia alkoholu wśród małoletnich, wysoki wskaźnik pijących ze szkodą dla ich rodzin, zażywanie narkotyków, uzależnienie od świata wirtualnego - świadczą o głębokim kryzysie człowieczeństwa. Kryzys ten wypływa z niewiedzy kim jest człowiek, po co żyje i jakie jest jego powołanie? Odpowiedzią na te pytania jest hasło programu duszpasterskiego w naszej Ojczyźnie: „W komunii z Bogiem”.
Człowiek tyko w komunii z Bogiem odnajduje prawdę o sobie samym. Komunia człowieka z Bogiem, z samym sobą i bliźnimi to komunia miłości. Kto trwa w komunii miłości z Bogiem, z samym sobą i z bliźnimi, ten nie wchodzi na drogę nietrzeźwości i uzależnień.
Duszpasterstwo Trzeźwości stawia sobie za cel wyzwolenie tych bliźnich od tego, co oddziela ich od Boga i od innych ludzi i nie pozwala na wolne, świadome i celowe realizowanie sensu życia, którym jest coraz dojrzalsza więź z Bogiem.
Do tej wielkiej misji zapraszamy wszystkich parafian, którzy z otwartymi sercami pragną roztropnie pomagać osobom uzależnionym przez modlitwę, post i osobisty kontakt. W tym duchu organizujemy też miesięczne spotkania z p. MIECZYSŁAWEM KALINOWSKIM. Zapraszam alkoholików, niepijących alkoholików i osoby współuzależnione z rodzin alkoholików. Pierwsze spotkanie w środę o godz. 18.30 w salce parafialnej w Żukowie.

I Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2011 r.

I Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2011 r. I Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2011
Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Jezus w dzisiejszej ewangelii zostaje poddany próbie, wystawiony na kuszenie szatana (szatan w języku hebrajskim oznacza oskarżyciela oraz tego, który kusi, jest źródłem zamętu, wprowadza w błąd i dzieli). Kuszenie Jezusa przez szatana i Jego walka z nim ukazuje nam, że nasze życie jest także zmaganiem. Podlegamy temu samemu kuszeniu, które wymaga tej samej walki. Ulegalibyśmy niebezpiecznemu złudzeniu, lekceważąc działanie i wpływ szatana. Opis kuszenia. Jezusa każe nam liczyć się z działaniem złego w naszym życiu.
Jezus odrzuca wszelki kompromis ze złem. Zapewnijmy Go podczas tej Eucharystii o szczerym pragnieniu zmiany naszego życia, pokonania naszych wad, nałogów. Oddajmy się Jego miłosierdziu i wsłuchajmy się w słowa, jakie do nas kieruje.

Środa Popielcowa, 9 marca 2011 r.

Środa Popielcowa – powrót do Boga przez modlitwę, jałmużnę i post.

Wraz z całym kościołem wyruszamy na szlak Wielkiego Postu. Liturgia Słowa wzywa: „Zarządźcie święty post, zbierzcie lud, zwołajcie świętą społeczność, a kapłani niech mówią: „Przepuść Panie, ludowi Twojemu…W Imię Chrystusa: pojednajcie się z Bogiem”.

9 Niedziela Roku, 06.03.2011

9 Niedziela Roku, 06.03.2011 IX Niedziela Zwykła, 6 marca 2011
W pierwszą niedzielę marca gromadzimy się w naszej wspólnocie parafialnej, aby uroczyście obchodzić pamiątkę dnia, w którym Chrystus zmartwychwstał i zesłał na Apostołów Ducha Świętego. Chcemy na początku tej Najświętszej Ofiary obudzić w sobie żywą świadomość, że stajemy w obecności Boga. Jezus jest z nami: On kieruje do nas swoje słowo. W ten sposób umacniamy się duchowo, aby w świecie tak bardzo obojętnym na miłość Boga ukazywać ją innym i przyprowadzać ich do Niego

VIII Niedziela Roku, 27 lutego 2011

VIII Niedziela Roku, 27 lutego 2011 Wprowadzenie do liturgii
Wszystko, co Bóg dla nas czyni, jest wyrazem Jego mądrości przenikniętej doskonałą miłością. Bóg miłuje i czuwa nad całym światem, nad wszystkimi ludźmi nad każdym człowiekiem. Kościół w swym nauczaniu określa tę troskę Boga nad stworzeniem jako Bożą opatrznością.
Eucharystia jest znakiem Bożej opatrzności, gdyż jest tajemnicą wyjątkowego spotkani! Boga z człowiekiem. Chociaż Bóg nieustannie jest z nami i czuwa nad każdym z nas, jednak podczas sprawowania Eucharystii dokonuje się szczególne nasze z Nim spotkanie. Jakże powinniśmy dziękować Bożej opatrzności za dar Eucharystii! To w tym Najświętszym Sakramencie Zbawiciel ofiarowuje się nam jako źródło Boskiego życia. Pełni więc zaufania i zawierzenia, przeżyjmy jak najgłębiej dzisiejsze liturgiczne spotkanie z Bogiem we wspólnocie Kościoła. Włączmy się całym sercem w tajemnicę pamiątki męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On bowiem ustanowił Eucharystię, abyśmy pośród zagrożeń życia doczesnego mogli zostać bezpiecznie doprowadzeni do życia wiecznego według zbawczych zamiarów Bożej opatrzności.