Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,

17 Niedziela Roku, 24 lipca 2011

17 Niedziela Roku, 24 lipca 2011
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.07.2011 r.
Wprowadzenie do liturgii

Gromadzimy się dziś w świątyni przy ołtarzu; jest środek lata, dla jednych to czas odpoczynku, dla innych - szczególnie rolników -okres wytężonej pracy. Czujemy jednak potrzebę, aby przyjść na Eucharystię, bo jest Ona dla nas największym skarbem.
Prośmy Boga o niegasnącą mądrość, byśmy zawsze potrafili właściwie oszacować drogę, na której się znajdujemy, i wybrać zawsze tę wytyczoną przez jedynego Pana, Jezusa Chrystusa, naszego Zbawcę. Odkrywać skarb królestwa Bożego
...więcej »

XVI Niedziela Roku A, 17 lipca 2011 r.

XVI Niedziela Roku A, 17 lipca 2011 r. XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.07.2011 r.
Wprowadzenie do liturgii
Wszyscy doświadczamy impulsów do takich działań, które są wyraźnie sprzeczne z miłością. Pojawiają się często, a intensywność, z jaką się nam narzucają wywołuje wrażenie, że należy się im poddawać jako czemuś „naturalnemu". Taka postawa nie znajduje uznania w oczach Jezusa, który w dzisiejszej ewangelii pokazuje nam perfidię działania złego ducha, siejącego taki chwast, który jest bardzo podobny do zboża. I jak mimo podobieństwa do zboża chwast pozostanie chwastem, tak zło, choć przemieszane z dobrem, zawsze pozostanie złem. Istnieje więc obiektywna granica między dobrem a złem, podobnie jak istnieje różnica między chwastem a pszenicą.
...więcej »

XIV Niedziela Roku, 03 lipca 2011

XIV Niedziela Roku, 03 lipca 2011 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.07.2011 r.
Wprowadzenie do liturgii

Eucharystia jest źródłem naszego uświęcenia. Słowo Boże usłyszane i przyjęte zmienia nasze postępowanie, a Komunia Św., którą przyjmujemy, przemienia nasze serce i jednoczy z Bogiem. Jezus Chrystus eucharystyczny jest dla nas wzorem świętości, wzorem cichego i pokornego serca.
Świadomi naszych grzechów, że wciąż nie dorastamy do ideału świętości ukazanego w Chrystusie, przeprośmy teraz z pokorą naszego najlepszego Boga.
...więcej »

XIII Niedziela Zwykla A, 26 czerwca 2011

XIII Niedziela Zwykla A, 26 czerwca 2011 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.06.2011 r.
Wprowadzenie do liturgii
W liturgii przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą. Rozważane teksty liturgiczne zachęcają nas do odpowiedzi, jakiej Bóg oczekuje, wzywając człowieka do naśladowania siebie. Nie można oglądać się wstecz, to znaczy żałować tego, co się zostawiło, aby pójść za Chrystusem, ślubując miłość, wierność i uczciwość małżeńską, wybierając stan bezżenny czy też przywdziewając sutannę lub habit zakonny. Każda ucieczka od odpowiedzialności jest znakiem niedojrzałości człowieka. Odkąd zdecydowaliśmy o swym życiu, musimy każdego dnia urzeczywistniać swoje powołania.
Prośmy Chrystusa w czasie tej Eucharystii o łaskę wytrwania w nim.
...więcej »

Kurs medytacji chrześcijańskiej

Polecam kurs medytacji od 3 - 10 lipca br. Bliższe szczegóły poniżej. ks.Mirosław Gębicki

Już od kilku dni lato zagościło w pełni barw, ciepła, kwiatów i słońca. Takie okoliczności skłaniają nie tylko do lenistwa, ale przede wszystkim do podziwiania, obserwowania, czystego zachwytu nad pięknem stworzenia i przyrody. Aby ów zachwyt mógł w pełni zaistnieć mamy dla Państwa dwie propozycje.

- „Kurs medytacji chrześcijańskiej”, który – specjalnie dla Was – przygotował i poprowadzi O. Jan Paweł Konobrodzki OSB. Rozpoczniemy od podstaw – wyjaśnimy znaczenie słowa „medytacja”, zastanowimy się, po co właściwie medytować, aby powoli i stopniowo rozpoczynać przygodę z osobistymi ćwiczeniami medytacyjnymi i docierać do samego sedna. Nie trzeba się zapisywać ani nigdzie jechać! Będzie to kurs interaktywny w serwisie www.ps-po.pl (tutaj link do portalu). Wystarczy dołączyć do znajomych naszego profilu. Począwszy od 19 czerwca, przez 14 dni, codziennie wieczorem pojawiać się będą kolejne lekcje, każda z nich zakończona propozycją praktycznych ćwiczeń. Kolejne odcinki będą również zamieszczane w naszym profilu na facebook’u (tutaj link: www.facebook.com/opactwo).

- Kiedy już ukończycie Państwo kurs medytacyjny, zapraszamy na kolejny, pt. „Jak czytać Pismo Św.?”. Tym razem wykładowcą będzie O. Ludwik Mycielski OSB, benedyktyn z klasztoru w Biskupowie. Mało kto dzisiaj regularnie czyta Pismo Św. Jeszcze mniej osób robi to ze zrozumieniem i pełną świadomością. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się, od czego zacząć, jak czytać, by zrozumieć nawet najtrudniejsze fragmenty i jak wygląda prawdziwe, benedyktyńskie Lectio Divina. Podobnie jak w przypadku kursu medytacji, nie trzeba się zapisywać, ani nigdzie jechać. To również będzie kurs interaktywny – facebook’owy (tutaj link: www.facebook.com/opactwo). i w serwisie www.ps-po.pl (tutaj link do serwisu). Rozpoczynamy 3 lipca, a kończymy 10 lipca.

Serdecznie zapraszamy!

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 19 CZERWCA 2011

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 19 CZERWCA 2011 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 19.06.2011 r.
Wprowadzenie do liturgii
Przezywana dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest liturgiczną celebracją prawdy wiary, którą Kościół wyznaje i którą żyje przez cały czas swego istnienia. Jest nią prawda o Jedynym Bogu, który jest obecny w trzech równych sobie i jednocześnie różnych osobach. Prawda, którą objawił nam Jezus - wcielony Syn Boży, posłany przez Ojca, aby w mocy Ducha Świętego pouczyć nas o życiu i istocie Trójjedynego Boga.
Dzisiejsze Święto przeżywamy jako nasz Odpust Parafialny z zakończeniem Misji Świętych. Prośmy na początku tej Mszy Świętej Trójjedynego Boga, aby oczyścił nasze serca i przygotował je na przyjęcie darów eucharystycznych. ...więcej »

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 12.06.2011 R.
Wprowadzenie do liturgii
Dziś uwielbiamy z całym Kościołem Ducha Świętego, Który w pięćdziesiątym dniu po Zmartwychwstaniu Chrystusa zstąpił na Apostołów. Jest to dzień objawienia się Kościoła jako dzieła Bożego i przepowiadania Ewangelii. W tę Uroczystość rozpoczynamy nasze Misje Święte. Jest to wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.
Misje to czas modlitwy i sakramentów świętych: zwłaszcza pokuty, pojednania i Eucharystii.
Misje to nie tylko czas wzrastania w wierze praktykujących wiernych, to przede wszystkim czas odzyskania wiary dla wątpiących i odrzucających Boga, dla tych, którzy z powodu różnych doświadczeń stracili sens wiary i żyją tak, jakby Boga nie było.
Misje to szansa odnowy Twojego życia!


...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt