Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,

Niedziela Bożego Miłosierdzia, 1 maja 2011

Niedziela Bożego Miłosierdzia, 1 maja 2011 Niedziela Miłosierdzia Bożego, 1 maja 2011
Wprowadzenie do liturgii

Eucharystia jest niewyczerpanym źródłem radości. W okresie Wielkanocy ta radość uwypuklona jest w tekstach liturgicznych i pieśniach. Dzisiaj radujemy się nie tylko ze Święta Miłosierdzia Bożego, ale również z wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II. Radujemy się z Jego beatyfikacji. Radujemy się szczególnie my, Polacy, choć wiemy, że Jan Paweł II jako namiestnik Chrystusa należy do całego Kościoła powszechnego.

...więcej »

Wielkanoc, 24 kwietnia 2011

Wielkanoc, 24 kwietnia 2011 Niedziela Zmartwychwstania, 24 kwietnia 2011
Wprowadzenie do liturgii

Wraz z całą wspólnota Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech budzi ona w naszych sercach radosną nadzieję, że i my kiedyś przejdziemy ze śmierci do niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności.
...więcej »

Niedziela Palmowa, 17.04.2011

Niedziela Palmowa, 17.04.2011 Niedziela Palmowa, 17 kwietnia 2011
Wprowadzenie do liturgii
Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zmieni się w okrzyk „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadają słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa.
Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela. Na szczycie Golgoty widać dokładnie jednocześnie prawdę o moim grzechu i prawdę o Bogu, którego miłość jest większa niż mój grzech. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia lecz miłość Boga, który do końca nas umiłował. Ta miłość daje nam siebie także w tej Eucharystii.
...więcej »

V Niedziela Wielkiego Postu, 10 kwietnia 2011

V Niedziela Wielkiego Postu, 10 kwietnia 2011 V Niedziela Wielkiego Postu, 10 kwietnia 2011
Wprowadzenie do liturgii


Gromadzimy się na Eucharystii, aby zaczerpnąć siły od Jezusa, który nas przygarnia do siebie i umacnia swoim słowem i najświętszym ciałem. Jako ludzie grzeszni chcemy w sposób szczególny prosić o łaskę wyzwolenia się z naszych nałogów i słabości. Niech udział w tej Mszy Świętej będzie dla nas źródłem siły w ciągłym nawracaniu się.
...więcej »

IV Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2011 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu, 03.04.2011 r. Wprowadzenie do liturgii

Jednym z wielkich pragnień Jana Pawła II było obudzenie w sercach ludzi wierzących pragnienia świętości. Nazywał świętość właściwą miarą życia chrześcijańskiego. W nowennie niedziel, którą przeżywamy, chcemy, w świetle czytań mszalnych, postawić sobie pytanie o nasze rozumienie świętości, o wysiłek dążenia do ideałów, o odkrycie powołania do świętości, które daje nam Bóg. Rozpoczynając celebrację tej niedzielnej Eucharystii, spójrzmy oczyma wiary na świętego Boga, który jest pośród nas, i uznajmy przed Nim nasze grzechy.
...więcej »

III Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2011

III Niedziela Wielkiego Postu, 27.03.2011 III Niedziela Wielkiego Postu, 27 marca 2011
Wprowadzenie do liturgii
Gromadzimy się w ten święty dzień ba Eucharystii. Nasze ziemskie zgromadzenie jednoczy się ze wspólnota aniołów i świętych, którzy w niebie doznają pełni szczęścia przez udział w życiu samego Boga. Ich życie było piękne, choć trudne. Przekazali nam prawdę o Bogu, jest święty i uświęca człowieka. On nam przebacza grzechy i napełnia swoją łaską. Uznajmy przed Nim, że jesteśmy grzeszni i prośmy o łaskę przebaczenia.
...więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2011

II Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2011 II Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2011
Wprowadzenie do liturgii
W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowennę 9 niedziel przygotowujących nas do beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II. Będziemy rozważać życie świętych, którzy są dowodem na to, że człowiek może żyć według Bożych przykazań i że takie życie jest najpiękniejsze.
Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt