XIII Niedziela Zwykła, 02.07.2017 r.

XIII Niedziela Zwykła, 02.07.2017 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Naśladowanie Chrystusa wymaga bezwzględnego przylgnięcia do Boga i otwartości wobec drugiego człowieka. Chrześcijanin powinien być stanowczy w wyborze Boga, bo jeśli Bóg znajdzie się w jego życiu na pierwszym miejscu, to także wszystko inne będzie na właściwym miejscu. W tej prawdzie winien dostrzec też drugiego człowieka w jego potrzebach, wyrażając to między innymi w otwartości i gościnności ...więcej »

XII Niedziela Zwykła, 25 czerwca 2017 r.

XII Niedziela Zwykła, 25 czerwca 2017 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Liturgia słowa zapewnia nas, że Bóg troszczy się o tych, którzy Mu bezgranicznie ufają. Przekonał się o tym Jeremiasz. Miał wielu wrogów, ale nie załamał się w wierze i ufności, za co Bóg hojnie go wynagrodził. W podobnym tonie wypowiedziana została zachęta do wierności przez Jezusa, który nie krył przed Apostołami, że czekają ich prześladowania. Nie krył także, że za wierność do końca, czeka ich nagroda, którą jest sam Bóg.

XI Niedziela Zwykła, 18 czerwca 2017 r.

XI Niedziela Zwykła, 18 czerwca 2017 r. I Niedziela zwykła, 18.06.2017 R.
Jezus z Nazaretu widział wokół siebie zwłaszcza ludzi przygnębionych, smutnych i odrzuconych, jak owce niemające pasterza. Dlatego wybiera apostołów, aby pomagali Mu skutecznie rozdzielać nadzieję. Dzisiaj także nie brakuje takich ludzi. Bóg kocha ich i pragnie leczyć ich dusze ze smutku i słabości. Nadal potrzebuje pomocników. Potrzebuje każdego z nas, abyśmy stawali się apostołami tam, gdzie mieszakmy i żyjemy.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 11 czerwca 2017 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 11.06.2017 R.
Gromadząc się na dzisiejszej Eucharystii, chcemy w sposób szczególny uczcić Najświętszą Trójcę. Wiara w Trójjedynego Boga jest dogmatem wiary katolickiej, jest fundamentalną prawdą Kościoła. Wielbimy Boga za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha za dar uświęcenia. Objawienie „tajemnicy Bożego życia" jest dla nas darem i zobowiązaniem. Powinniśmy „uznać wieczną chwałę Trójcy oraz uwielbić jedność osób Bożych w potędze ich działania". Przeprośmy dobrego Boga za to, że nie zawsze w naszym życiu głosimy chwałę Trójcy Przenajświętszej.

Zesłanie Ducha Świętego - Święto Dziękczynienia, 04.06.2017 r.

Zesłanie Ducha Świętego - Święto Dziękczynienia, 04.06.2017 r.  Wprowadzenie do liturgii
Zesłanie Ducha Świętego przypada 50 dni po zmartwychwstaniu Jezusa i kończy okres wielkanocny. Liturgia ukazuje nam różne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju, jedności i pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy. Nieustannie jesteśmy poddawani działaniu Ducha Świętego. Bez Niego – jak naucza św. Paweł Apostoł – nie jesteśmy w stanie powiedzieć „Panem jest Jezus”. ...więcej »

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, 28.05.2017 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, 28.05.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa Kościół świętuje Wniebowstąpienie Pańskie. Dzieje Apostolskie podają, że obłok zabrał Jezusa sprzed oczu apostołów, ale obłok jest znakiem, że Jezus pozostał pośród nas w sakramentalnych obrzędach. Obłok prowadził naród wybrany przez pustynię do ziemi obiecanej. Dzisiaj Jezus zaprasza nas także do wędrówki – do nieba, które jest naszym przeznaczeniem. Obłokiem, znakiem tego wędrowania jest miłość. A tam gdzie jest miłość, tam jest Bóg. A gdzie jest Bóg, tam jest też niebo. Prośmy podczas Eaucharystii o łaskę nieustannego odnawiania miłości w naszym codziennym wędrowaniu.

Żuków, 21.05.2017 r.

Żuków, 21.05.2017 r. Dzieci pierwszokomunijne z Lubiatowa i Żukowa, które przyjęły Komunię Świętyą
Żuków
1. Jałkiewicz Liwia