Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,

I Niedziela Adwentu, 03.12.2017 r.

I Niedziela Adwentu, 03.12.2017 r. WPROWADZENIE DO LITURGII
Mamy teraz właśnie czas początków: rozpoczynamy Adwent i rozpoczynamy podróż. Jaką podróż? To podróż i przygotowanie nie tylko do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ale także do przemiany naszego życia. Otwórzmy się na to wszystko, prosząc na początku dobrego Boga o miłosierdzie dla nas.

Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017 r.

Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017 r. WPROWADZENIE DO LITURGII
Bóg mówi dzisiaj do nas: jestem obecny w tym najmniejszym, potrzebującym, spragnionym. Udział we Mszy Świętej, słuchanie Słowa Bożego ma budować naszą wiarę i otwierać oczy naszego serca na drugiego człowieka, każdego człowieka, abyśmy mogli w nich służyć samemu Chrystusowi.

XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2017 r.

XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2017 r. WPROWADZENIE DO LITURGII

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do odpowiedniego pomnażania swoich talentów, jakie każdy otrzymał od Boga. Nie można ich zakopywać, ale powinny one służyć zarówno nam samym, jak i wspólnocie Kościoła, do której należymy. Niech zatem udział w tej Mszy Świętej pozwoli nam jeszcze lepiej dostrzec w nas to, co może służyć innym, i otworzy nasze serca na ich potrzeby

XXXII Niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym, 12.11.2017 r.

XXXII NIEDZIELA Solidarności z Kościołem Prześladowanym
12 listopada 2017
WPROWADZENIE DO LITURGII

Nasz Pan, Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zaprasza nas do czujności: „Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny" (Mt 25,13).
W całej historii Kościoła widzimy znaki, które wzywają do bycia czujnym na obecność dobra i zła. Nie możemy stracić okazji by stawać się dobrymi i nie ulegać grzechowi. Szczególną czujnością winniśmy wykazać się względem naszych braci i sióstr chrześcijan z Bliskiego Wschodu, którzy nadal cierpią, dając świadectwo swej wiary aż po najwyższą ofiarę własnego życia.
Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz dziewiąty obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i material¬nie tych, którzy z powodu imienia Jezus doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są chrześcijanami. W czasie tej Eucharystii w sposób szczególny otaczamy modlitwą nasze siostry i braci z Bliskiego Wschodu. Chrześcijanie są celowo eliminowani z tych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.
Na początku tej Eucharystii stańmy w prawdzie i przeprośmy Boga za to, że nie zawsze jesteśmy Jego świadkami w naszych rodzinach, szkole, miejscach pracy.

XXXI Niedziela Roku, 05.11.2017 r.

XXXI Niedziela Roku, 05.11.2017 r. WPROWADZENIE DO LITURGII
Gromadzimy się na Eucharystii jako wspólnota sióstr i braci. Przychodzimy tu po tygodniu naszych codziennych zajęć. W świecie spełniamy różnorodne funkcje, nie jesteśmy w stanie uniknąć społecznych podziałów ani tendencji tego świata, która zachęca nas byśmy zajmowali pierwsze miejsca pośród innych. Tu – przy ołtarzu – Chrystus gromadzi nas, by nas pojednać ze sobą ale i zerwać wszelkie podziały pomiędzy nami.

XXX Niedziela Roku, 29.10.2017

XXX Niedziela Roku, 29.10.2017 WPROWADZENIE DO LITURGII
Dzisiaj nasza świątynia obchodzi swoje święto. Wspominamy dzień, w którym ta świątynia została poświęcona i otrzymała swoje imię. Nasz parafialny kościół jest pod wezwaniem Świętej Trójcy. Jako wspólnota parafialna chcemy w związku z tym wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar świątyni, w której się teraz gromadzimy. Z wdzięcznością módlmy się za jej budowniczych i fundatorów, którzy odeszli do domu Ojca. Dziękujemy także za sakrament chrztu Św., który przyjęliśmy też w kościele.

Niedziela Misyjna, 22.X.2017 r.

Niedziela Misyjna, 22.X.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
„Idźcie i głoście!” Co to oznacza w naszym osobistym życiu duchowym? Dzisiaj tak wielu ludzi żyje w ogromnym pędzie, w pośpiechu, z domu do pracy, z pracy po zakupy... Mamy tyle obowiązków w ciągu dnia, że jak już jesteśmy w swoich domach, to często wieczorem bywamy wyczerpani, bez sił, niekiedy apatyczni duchowo. Każdy z nas w rozwoju życia duchowego doświadczył lub doświadcza pewnego rodzaju zniechęcenia. Czynników zewnętrznych może być wiele – bo za mało śpimy, za szybko żyjemy, przeżywamy ciągły stres w pracy duszpasterskiej, misyjnej, a może działamy w służbach wspólnoty i przestajemy odczuwać satysfakcję, przestajemy dostrzegać duchowe efekty naszej pracy dla Boga, niewidzialnej pracy dla Bożego Królestwa. Jeśli tak jest, to zatrzymajmy się przez chwilę i rozpocznijmy od nowa. Niech ten Tydzień Misyjny stanie się dla nas zachętą i umocnieniem w naszym duchowym pielgrzymowaniu. Rozpalmy na nowo w swoich sercach powołanie do służby misyjnej, modląc się i wspierając na różne sposoby dzieła misyjne, naszych kapłanów, misjonarzy i misjonarki oraz osoby świeckie. Zaangażujmy się, aby tegoroczne hasło „Idźcie i głoście” stało się źródłem głoszenia Dobrej Nowiny..