XXII Niedziela Roku C - 29 sierpnia 2010 r.

XXII Niedziela Roku – 29.08.2010

W najbliższą środę dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny. Będzie to czas zdobywania nowych, cennych wiadomości dotyczących różnych aspektów naszego życia. Niech ta dzisiejsza msza święta będzie modlitwą za wychowawców, nauczycieli, a zwłaszcza katechetów, aby z miłością i oddaniem przekazywali powierzonym ich opiece uczniom prawdy tego świata, oraz wskazywali przez nie na Boga – Stwórcę.
Wprawdzie jesteśmy świadomi swoich słabości, ale nasze serca pełne są wdzięczności za to, że Zbawiciel zaprasza nas na ucztę eucharystyczną. W dzisiejszych czytaniach usłyszymy o potrzebie pokory i otwarcia się na drugiego człowieka. Prośmy, aby spotkanie z Jezusem pomogło nam przemienić nasze serca oraz abyśmy mogli wzrastać w bezinteresownej miłości do Niego i bliźnich.
Błagajmy za dzieci i młodzież, aby ten kolejny rok ich edukacji był „wzrastaniem łasce u Boga i u ludzi”.
Na początku września ogarnijmy również naszą wdzięcznością tych, którzy 68 lat temu oddali Polsce swoje życie i prośmy dla nich o dar wiecznego pokoju. Najpierw jednak przeprośmy Go za nasze grzechy, abyśmy mogli w całkowitej pełni doświadczyć Jego miłości.

XXI Niedziela Roku, 22.08.2010

XXI Niedziela Roku – 22.08.2010

Twarde słowa Jezusa do Żydów z dzisiejszej Ewangelii brzmią niepokojąco.
Do zbawienia prowadzą ciasne drzwi. Pokładajmy ufność w Jezusie i zachowujmy Jego słowa, prowadząc prawe życie. Niech eucharystia umacnia nas w drodze wąską ścieżką.

XIX Niedziela Roku C, 8 sierpnia 2010 r.

XVIII Niedziela zwykła – 08.08.2010

Dzisiejsze czytania mszalne ukazują nam ludzi, żyjących swą wiarą: Abraham wierząc Bogu zostawia swój kraj i idzie w nieznane; dzięki swej wierze Sara staje się matką nowego narodu; Ewangelia przypomni, że człowiek wiary powinien mieć pewien dystans do rzeczywistości , w której żyje, i winien nieustannie czuwać. Niech ta Eucharystia pokrzepi nasze serca, by nie ustawały w modlitwie i czuwaniu przygotowującym nas na powtórne przyjście Pana.

XVIII Niedziela Roku C, 1 sierpnia 2010 r.

XVIII Niedziela Roku C, 1 sierpnia 2010 r. XVIII Niedziela zwykła – 01.08.2010

Jezus przypomina o tym, co najważniejsze – o miłości Boga i staraniu o to, by Mu się podobać.
Skorzystajmy z okazji, by zrobić rachunek sumienia i w swoim życiu ustawić właściwą hierarchię ważności.

INTENCJE NIEDZIELNE

8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: O łaskę zdrowia dla Kamila Skwarka od Koła Żywego Różańca.
13.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo dla Marty i Mirosława Janusz z okazji I rocz. ślubu.

REMONT KOŚCIOŁA FILIALNEGO W PRZYWODZIU

Kościół pw. NMP w Przywodziu usytuowany jest pośrodku wsi. Jest to kościół murowany z łupanego kamienia, o masywnej bryle ze strzelistą formą dachu dwuspadowego, w stylu późnogotyckim.
Powierzchnia zabudowy 22,12 x 10,24 = 226,50 m2, i wysokości 15,60 m i o kubaturze 2540 m2.  Należy zaznaczyć, iż kościół ten ma istotne znaczenie dla społeczności lokalnej również jako zabytek posiadający  dużą wartość dla regionu. Pragnieniem mieszkańców Przywodzia było
przywrócenie tej świątyni dawnej świetności, co w kontekście XXV rocznicy istnienia Parafii  stanowi wydarzenie historyczne

XVI Niedziela Roku, 18 lipca 2010 r.

XVI Niedziela zwykła – 18.07.2010
Każda Eucharystia to czas uobecniania tajemnicy Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. To, co Chrystus uczynił dla każdego z nas w sposób krwawy dwa tysiące lat temu, my - we wspólnocie Kościoła - każdorazowo uobecniamy na ołtarzu w naszej świątyni. Stąd też w wakacyjny czas przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem w sakramentalnym uobecnieniu ofiary Jezusa Chrystusa. Pośród rozlicznych zajęć i prac, w czasie przerwy wakacyjnej potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas umocnieniem w wierze i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem. Niech to będzie dla nas wszystkich czas szczególnej modlitwy - czas spotkania z na¬szym Panem.
Zatroskani o sprawy doczesne zapominamy niekiedy o tym, co najważniejsze w naszym życiu wiary. Bóg pragnie z nami mówić w ciszy naszych serc. Pozostawmy zatem wszelkie sprawy dnia codziennego, stańmy w chwili ciszy, by w skupieniu wsłuchiwać się w głos własnego sumienia i w głos Boga.

XVI Niedziela Roku, 18 lipca 2010 r.

XVI Niedziela zwykła – 18.07.2010