Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

Wniebowstąpienie Pańskie, 16 maja 2010 r.

Wniebowstąpienie Pańskie, 16 maja 2010 r. Wniebowstąpienie Pańskie – 16.05.2010
Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, którą dzisiaj obchodzimy, jest dla nas przypomnieniem, że i nasza ojczyzna jest w niebie, że i nasze życie zmierza do tego samego celu - być na wieki z Bogiem w niebie. Podobnie jak Apostołowie, również i my winniśmy patrzeć do góry i wypełniać wszystko to, czego od nas oczekuje Chrystus.
Świadomi swojej słabości i braku wierności w podążaniu ku domu Ojca, na początku Eucharystii przeprośmy Boga za wszystkie nasze grzechy, które zamykają nam drogę do nieba.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Zofia i Józef Połczyńscy
9.30 – Przywodzie: + Marianna Matyszczyk, 7 rocz.
11.30 – Żuków: Pierwsza Komunia: w intencji dzieci
13.00 – Lubiatowo: + Jan, Jan, Stanisława Nowak

18.00 –Żuków: Majowe nabożeństwo – spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych
19.30 – Żuków: Zebranie Komitetu 25-lecia Parafii

Szósta Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2010 r.

Szósta Niedziela Wielkanocna – 9.05.2010
„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję" (J 14,27). Te słowa z Ewangelii według Świętego Jana skierowane kiedyś do Apostołów dziś Chrystus kieruje do każdego z nas.
Chrystusowy pokój to nie tylko dla nas dar, ale również zadanie. Jesteśmy zaproszeni do tego, aby w dzisiejszym świecie ten pokój umacniać i przekazywać go innym. Tym, co niszczy w nas wewnętrzny pokój, jest grzech. To on niszczy również nasze relacje z Jezusem i z drugim człowiekiem. Umocnieniem pokoju zaś jest Eucharystia. Prośmy zatem podczas tej Mszy Świętej Chrystusa zmartwychwstałego, który jest źródłem pokoju, aby przepełnił nasze serca swoim pokojem i miłością.

INTENCJE NIEDZIELNE
8.00 – Żuków: + Stanisław Trzoniec, imieninowa
9.30 – Przywodzie: Pierwsza Komunia – w intencji dzieci.
11.30 – Lubiatowo: + Stanisława, Władysław, Henryk Resiak
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Łodygowskiej

18.00 –Żuków: Majowe nabożeństwo – spotkanie z rodzicami bierzmowanych.

IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia 2010

IV Niedziela Wielkanocna, 25 kwietnia 2010 Czwarta Niedziela Wielkanocna – 25.04.2010
Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w całym Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W ten sposób uświadamiamy sobie, że do każdego z nas są skierowane słowa Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Łk 10,2).
Przeżyjmy zatem dzisiejszą Mszę Świętą w skupieniu, wsłuchajmy się z uwagą w słowo Boże i módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne dla całego Kościoła z naszej parafii, a także diecezji. Ofiarujmy Komunię Świętą za młodych ludzi, dziewczęta i chłopców, którzy słyszą w sercu delikatny głos Chrystusa: „Pójdź za Mną", aby - pomimo różnych trudności - z odwagą i ufnie powierzyli swoje życie Panu Bogu i ludziom.
A za to, że nieraz zapominamy o naszej odpowiedzialności za powołania, że mało modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego, przeprośmy teraz naszego Pana.

III Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia 2010

III Niedziela Wielkanocna, 18 kwietnia 2010 Trzecia Niedziela Wielkanocna – 18.04.2010
Okres wielkanocny jest czasem odnowienia naszej wiary w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oraz głębokiego przeżycia faktu, że w tym jedynym i wyjątkowym wydarzeniu uczestniczymy osobiście, zwłaszcza przez sakrament chrztu świętego i Eucharystię. Liturgia prowadzi nas do coraz pełniejszego odkrywania wymiaru paschalnego naszego chrześcijańskiego życia, wskazując przede wszystkim na potrzebę ciągłego dojrzewania w składaniu świadectwa, którego wątkiem przewodnim jest codzienna miłość.
Jezus zmartwychwstały stale kieruje do nas wszystkich to pytanie, z którym zwrócił się po zmartwychwstaniu do Apostoła Piotra: „Czy miłujesz Mnie więcej?" (J 21,15). Dopełnia to pytanie Kościół, pytając nas przy rozmaitych okazjach: „Czy miłujesz również więcej swoich bliźnich?". Wymiar paschalny życia domaga się także ciągłego odnawiania naszej radości, płynącej z wiary i udziału w łasce Bożej, która jest źródłem uświęcenia i mocy do podjęcia codziennego trudu. Radość bowiem jest koniecznym elementem wiary, zachęcając nas do jej kontynuowania i rozwijania.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2010
W dzisiejszą niedzielę oddajemy szczególną cześć miłosierdziu Bożemu. Wiemy, iż Boże miłosierdzie względem ludzi nie jest niczym ograniczone oraz że każdy człowiek znajdzie w nim ratunek, jeśli szczerym sercem zwróci się ku niemu.
Dziękując Panu Bogu za dar Jego miłosierdzia i Jego miłości do nas, równocześnie prośmy, abyśmy naprawdę chcieli i potrafili z tych nieocenionych darów korzystać - dla naszego duchowego dobra i wiecznego zbawienia.