Ko¶ciół w Żukowie
Ko¶ciół w Przywodziu
Ko¶ciół w Lubiatowie
Dzi¶ wtorek, 17 paĽdziernika 2017 r,

V Niedziela Roku C - 7 lutego 2010 r.

Pi±ta NIEDZIELA ROKU - 07.02.2010
WPROWADZENIE

Powołanie Szymona to wydarzenie niezwykłe, głęboko zapada w serce. W tym momencie narodziła się jego wiara w Jezusa, pragnienie chodzenia z Nim.
Miał ¶wiadomo¶ć, że go to przerasta, lecz zaufał. Niech ufno¶ć Jezusowi dodaje nam odwagi w wybieraniu dróg Bożych.

IV Niedziela Rku - C, 31 stycznia 2010

IV Niedziela Rku - C, 31 stycznia 2010 Czwarta NIEDZIELA ROKU - 31.01.2010
WPROWADZENIE
Jeremiasz był odrzuconym prorokiem. Współcze¶ni nie chcieli słuchać słów, które Bóg wkładał w jego usta.
Rodacy Jezusa omal nie str±cili Go ze skały. Jakiego wyboru my dokonamy dzisiaj? Przyjmijmy słowa miło¶ci od Boga, który nas wybrał by¶my byli Jego dziećmi.

TRZECIA NIEDZIELA ROKU, 24 STYCZNIA 2010

TRZECIA NIEDZIELA ROKU - 24.01.2010
WPROWADZENIE
Każdego roku w styczniu Ko¶ciół modli się usilnie o jedno¶ć wierz±cych w Chrystusa. Dzisiejsza niedziela stoi przy końcu tego czasu. Pro¶ba Chrystusa - „aby¶cie byli jedno" -jest wci±ż bardzo aktualna. Pamiętajmy o niej, gdy uczestniczymy w Eucharystii, która jest Ľródłem jedno¶ci.
Zgodnie z zapowiedzi± go¶cimy dzisiaj Kleryka z naszego Seminarium Duchownego ze Szczecina, aby wspólnie modlić się do Chrystusa Najwyższego Kapłana o nowe, liczne i ¶więte powołania do służby Bożej.

II Niedziela Roku C - 17 stycznia 2010

II Niedziela Roku C - 17 stycznia 2010 DRUGA NIEDZIELA ROKU - 17.01.2010
WPROWADZENIE
W Kościele w Polsce obchodzimy już XIII Dzień Judaizmu, dzień refleksji nad starotestamentalnymi korzeniami naszej wiary, dzień modlitwy za nasze braterskie relacje z Żydami — ludem pierwszego Przymierza, z którego według ciała pochodzi Jezus Chrystus i Jego Matka Maryja, a także pierwsza wspólnota uczniów Chrystusa.
Dzisiaj — zgodnie z tegorocznym hasłem Dnia Judaizmu — tym, który nas razem jednoczy jest Abraham, ojciec Ludu Wybranego i ojciec naszej wiary, o którym święty Paweł mówi: „zrozumiejcie zatem, że ci, którzy polegają na wierze, ci są synami Abrahama. (...) I dlatego tylko ci, którzy polegają na wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze" (Ga 3,7-9).

Szczeółowy plan 'KOLĘDY' w Karsku i Żukowie

Szczeółowy plan 'KOLĘDY' w Karsku i Żukowie Od 11 stycznia trwa wizyta duszpasterska zwana "kolęd±" w Karsku i Żukowie. Niech ona będzie okazj± do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo.

Chrzest Pana Jezusa, 10 stycznia 2010

Chrzest Pana Jezusa, 10 stycznia 2010 ¦WIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 10.01.2010
Wprowadzenie do Mszy ¶więtej
Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Jezusa w rzece Jordan, uświadamiamy sobie, że nasze życie z Chrystusem rozpoczęło się wraz z przyjęciem przez nas sakramentu chrztu świętego.
Niech udział w tej Najświętszej Ofierze będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar włączenia nas w Chrystusa i do Kościoła. Prośmy także, abyśmy wiernie trwali przy Chrystusie i we wspólnocie dzieci Bożych - w Kościele.
Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy, zwłaszcza za to, że niekiedy sprzeniewierzyliśmy się przyrzeczeniom chrzcielnym, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Mszy Świętej. ...więcej »

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 03.01.2010

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3.01.2010
Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę w nowym 2010 roku. W tym dniu gromadzimy się w naszej świątyni, by podczas Eucharystii spotkać się z Chrystusem. Jak On stał się ciałem i zamieszkał między nami, tak i my przychodzimy do Niego, by na progu tego roku na nowo zaprosić Go do naszego życia.
Otwórzmy się więc na słuchanie słowa Bożego i przygotujmy nasze serca na przyjęcie Jezusa w Komunii Świętej.
Aby godnie przeżyć tę Mszę Świętą, uznajmy przed Bo¬giem, że jesteśmy grzeszni, i prośmy Go o miłosierdzie dla nas. ...więcej »

Strona główna Historia Informacje Ko¶cioły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt