VI Niedziela Wielkanocna, 21. 07.2017 r.

VI Niedziela Wielkanocna, 21. 07.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Zgromadzeni przy ołtarzu Pana przynosimy ze Dziękujemy za każde dobro. Uwielbiamy Boży majestat za niezliczone dary Jego miłości, które przenikały naszą codzienność. Wobec nadchodzących dni prosimy o dalsze wsparcie Bożej Opatrzności dla siebie, bliskich, wszystkich, którym tak potrzebna jest Boża Opieka. Świadomi swych niedoskonałości, błędów i zaniedbań, w pokorze przed Panem i drugim człowiekiem prośmy o przebaczenie.sobą bogactwo wydarzeń minionego tygodnia

V Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2017 r.

V Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Każdy dzień przynosi wiele okoliczności, w których rodzi się w nas lęk. Chrystus chce nas zapewnić, że będąc z Nim nie musimy się niczego bać. Że ufając Jemu, rodzi się w nas poczucie bezpieczeństwa. Oddajmy Bogu na początku tej Eucharystii wszystko to, czego się boimy. On to wszystko weźmie w swoje ręce. Niech Bóg nas poprowadzi drogą ufnego zawierzenia się Jemu.

Niedziela Powołań, 4 Wielkanocna, 07.05.2017 r.

Niedziela Powołań, 4 Wielkanocna, 07.05.2017 r. Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Ko¬ścioła. Dzisiejsza niedziela daje nam jednak taką właśnie okazję. Dzisiaj bowiem przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Łk 10,2). Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego ślada¬mi, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza Św. to najwspanialsza modlitwa, ale pamiętajmy też o naszych wspól¬notowych i osobistych modlitwach, które czerpać możemy z wiel¬kiego skarbca naszej religii ...więcej »

III NIedziela Wielkanocna,Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny, 30.04.2017 r.

III NIedziela Wielkanocna,Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny, 30.04.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” MK 16,15. Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Jest on rozumiany jako kontynuacja obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. W tym roku będziemy czytać List do Galatów, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię.
Po Komunii św. będziemy mogli przyjąć „Chleb życia” w postaci fragmentu z Listu do Galatów z odpowiednim Psalmem, aby każdy z nas żył na co dzień Słowem pochodzącym od Pana i stawał się jego głosicielem.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Jako uczniowie Chrystusa, zgromadzeni w naszym parafialnym wieczerniku na sprawowaniu Najświętszej Ofiary, stajemy się uczestnikami pokoju, który On przynosi nam, często żyjącym w lęku i doświadczającym różnorakich utrapień. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, pragniemy w sposób szczególny poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Chrystusie - w Jego śmierci i zmartwychwstaniu - uobecnianych we Mszy Św., a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania.
Za nasze grzechy, niewierności i zaniedbania w czynieniu dobra przeprośmy teraz Boga, wzywając nad nami Jego miłosierdzia.

Wielkanoc 2017

Wielkanoc 2017 Wprowadzenie do liturgii

Wraz z całą wspólnota Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech budzi ona w naszych sercach radosną nadzieję, że i my kiedyś przejdziemy ze śmierci do niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności.

Niedziela Palmowa, 09.04.2017 r.

Niedziela Palmowa, 09.04.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień upamiętniający ostatnie dni życia Jezusa, Jego ostatnie chwile, które mają niezmierzoną wartość dla naszego zbawienia. Ta niedziela na sześć dni przed Paschą przypomina radość towarzyszącą uroczystemu wjazdowi Jezusa do Jerozolimy, iście królewskiemu, ale przypomina też płacz Jezusa nad miastem, które nie poznało czasu swego nawiedzenia. Jezus płacze, bo tylko On wie, że Jerozolima Go odrzuci, choć i za nią przyjmie śmierć na krzyżu. Jezus otwiera dziś przed nami bramę zbawienia. „Krzyż stał się nam bramą".Na mszach świętych będzie odczytywany opis Męki Pańskiej