Ko¶ciół w Żukowie
Ko¶ciół w Przywodziu
Ko¶ciół w Lubiatowie
Dzi¶ poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2009 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2009 r. Uroczysto¶ć Zesłania Ducha ¦więtego , 31.05.2009
Wprowadzenie do Mszy ¦więtej
Przeżywamy dziś pamiątkę Pięćdziesiątnicy, kiedy Duch Święty zstąpił na młody Kościół zebrany w jerozolimskim Wieczerniku. Otrzymawszy jego moc, Apostołowie mogli iść na cały świat, głosząc orędzie zbawienia. Tamte wydarzania nie tylko przypomina nam dzisiejsza uroczystość, ale stają się one obecne w naszym parafialnym wieczerniku, w którym gromadzimy się, by sprawować ofiarę Mszy Świętej.
Prośmy teraz z wiarą, by Duch Święty przyszedł do każdego z nas i napełnił nas swoją obecnością, oświecił umysły światłem prawdy oraz rozpalił w nas pragnienie świętości.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa, 24 maja 2009

Wniebowstąpienie Pana Jezusa, 24 maja 2009 Uroczystość Wniebowstąpienia , 24.05.2009
Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Wspominamy fakt, który miał miejsce w Jerozolimie czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Jezusa. Było to uwieńczenie Jego ziemskiego życia i powrót do nieba, które opuścił przychodząc na ziemię, by z miłości do nas obdarzyć nas zbawieniem. Jezus, odchodząc z ziemi, nie pozostawił nas jednak samym sobie, ale poprzez swoją sakramentalną obecność jest nadal z nami i ożywia w nas pragnienie pójścia za Nim, do domu naszego Ojca, do pełni życia i miłości.
Zanim wsłuchamy się w słowa dzisiejszej liturgii i przystąpimy do stołu Eucharystii, uznajmy, że jesteśmy grzeszni i potrzebujemy nawrócenia.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 10 maja 2009 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 10 maja 2009 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
W liturgii dzisiejszej piątej Niedzieli Wielkanocnej staje przed nami zmartwychwstały Chrystus i objawia nam swoją miłość do nas za pomocą obrazu winnego krzewu, rodzącego obfite owoce. Warunkiem tego owocowania jest trwanie w zjednoczeniu z winnym krzewem, czyli Chrystusem. W życiu codziennym polega to na trosce o rozwój życia duchowego poprzez nawrócenie, modlitwę i sakramenty święte.
Niech dzisiejsze spotkanie z Chrystusem, Źródłem życia, w Eucharystii napełnia nasze serca wiarą, miłością i nadzieją.

Niedziela Dobrego Pasterza, 3 maja 2009

Niedziela Dobrego Pasterza, 3 maja 2009 IV Niedziela Dobrego Pasterza, 26.04.2008
Zmartwychwstały Jezus, nasz Zbawiciel, jest Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce i oddaje za nie własne życie. On zaprasza nas, abyśmy posilali się Jego słowem i Chlebem eucharystycznym - naszym pokarmem na drodze do wieczności. To zaproszenie kieruje do nas przez kapłanów, których powołuje, aby zastępowali Go w Jego pasterskiej posłudze.
Przeżywając dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania obejmijmy modlitwą wszystkich wezwanych do kapłaństwa. Prośmy także o świętość życia dla kapłanów, a dla nas wszystkich o wierność naszemu życiowemu powołaniu.

Bierzmowanie w Żukowie

Komunikat
Informujemy, że 7 czerwca 2009 r. o godz. 19.00, w Uroczysto¶ć ¦więtej Trójcy - Odpust parafialny, ks. Biskup Marian Kruszyłowicz udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej.

Dyspensa Księdza Arcybiskupa

Dyspensa Księdza Arcybiskupa 71-459 Szczecin, dnia 29 kwietnia 2009 r.
ul. Papieża Pawła VI nr 4, tel. 0-91/45-42-292
fax 0-91/45-36-908
Znak: B1 – 1/2009
Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński
DEKRET
o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od
przepisów o wstrzemięźliwości w dniu 1 maja 2009 r.
Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych oraz tradycję uroczystego
publicznego obchodzenia wspomnienia św. Józefa rzemieślnika, na podstawie kan. 87 §1,
w związku z kan. 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od
obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku 1 maja 2009 roku, w tym od
obowiązku powstrzymania się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych.
Jednocześnie w zamian polecam odmówienie w intencjach spraw społecznogospodarczych
naszego Regionu modlitw: Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu.
Z powyższej dyspensy, zgodnie z kan. 91 KPK, mogą skorzystać wszyscy wierni
Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej oraz inni przebywający w dniu 1 maja 2009 roku
na jej terytorium.
/-/ + Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński
Kanclerz Kurii

III Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2009 r.

III Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2009 r. III Niedziela Wielkanocna, 26.04.2008 r.
Dziś obchodzimy ogólnopolski Tydzień Biblijny. Ma on przyczynić się do odkrycia Pisma Świętego jako największego Skarbu i najpiękniejszej Perły i znaku obecno¶ci zmartwychwstałego Pana. Dzięki lekturze Pisma ¦więtego również i my możemy być ¶wiadkami żyj±cego Jezusa tak jak apostołowie. Mamy szansę – czytaj±c, rozważając Pismo słyszeć głos zmartwychwstałego Pana, widzieć Jego aktywn± Osobę i Jego obecno¶ć w naszym życiu. Człowiek, który na serio bierze Ewangelię, żyje w obecno¶ci zmartwychwstałego Pana. Zmienia się jego system warto¶ci, znika pustka, a pojawia się autentyczna rado¶ć życia.

Strona główna Historia Informacje Ko¶cioły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt