Ko¶ciół w Żukowie
Ko¶ciół w Przywodziu
Ko¶ciół w Lubiatowie
Dzi¶ sobota, 24 lutego 2018 r,

Dożynki gminne w Przywodziu, 20 września 2009 r.

Dożynki gminne w Przywodziu, 20 września 2009 r.                            Gminne Dożynki w Przywodziu

W niedziele 20 wrze¶nia br. w Przywodziu odbyły się Dożynki Gminne. W uroczystościach dożynkowych udział wzięli: Sławomir Preiss Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Zygmunt Dziewguć Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Adam Poniewski Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie, Wiktor Tołoczko Starosta Pyrzycki, Ireneusz Szymański Wójt Gminy Warnice, Andrzej Gumowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach, Zdzisław Pijewski Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach, z Radnymi Rady Gminy Przelewice, Marek Lenkiewicz Komendant Powiatowej Policji w Pyrzycach, Mirosław Rabiega Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Androwiak przedstawiciel Spółdzielczej „Agrofirmy” Witkowo, dyrektorzy szkół z terenu Gminy, sołtysi wraz z przedstawicielami Rad Sołeckich, rolnicy i mieszkańcy z terenu gminy Przelewice oraz z okolic. Konferansjerami dożynek byli Anna Garzyńska i Dariusz Jałoszyński.

...więcej »

XXIV Niedziela Roku - B, 13 września 2009 r.

XXIV Niedziela Roku - B, 13 września 2009 r. XXIV Niedziela Zwykła, 13.09.2009

Wprowadzenie do Mszy Świętej
Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, aby każdy z nas mógł cieszyć się autentycznym szczęściem. Dlatego też oddał swoje życie za nas i wybawił z niewoli grzechu oraz szatana i pozostał wśród nas w sakramentalnych znakach. Przystępując do sakramentów świętych, wybieramy życie z Chrystusem, dzięki któremu możemy przezwyciężyć nawet największe trudności i znieść najdotkliwsze przykrości.
Niech dzisiejsze spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem jeszcze bardziej umocni nas w przekonaniu, że warto kroczyć przez życie z Nim, który wezwał nas, abyśmy zaparli się samych siebie, wzięli swój krzyż i Go naśladowali (por. Mk 8,34).
Aby móc godnie uczestniczyć w tym spotkaniu, przeprośmy Boga za to, że nie zawsze kroczyliśmy za Chrystusem i niekiedy dawaliśmy się zwieść powabom zła, dążąc do przy-jemności i wygody. ...więcej »

XXIII Niedziela Roku, 06.09.2009 r.

XXIII Niedziela Roku, 06.09.2009 r. XXIII Niedziela Zwykła, 06.09.2009

Wprowadzenie do Mszy Świętej
Chrześcijanie, mimo iż mają możliwości nawiązania kontaktu z Bogiem, często go zaniedbują. Zamykają się na Boga, nie chcą słuchać Jego słów, zapominając modlitwie.
W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o uzdrowieniu głucho¬niemego, do którego Jezus powiedział: „«Effatha», to znaczy otwórz się" (Mk 7,34). Jezus pragnie także nas otworzyć na Jego słowo, na słowo Dobrej Nowiny, abyśmy nie chodzili w ciemności, lecz podążali drogą światła ku wiecznemu zbawieniu.
Prośmy naszego Pana, żeby skruszył nasze zatwardziałe serca i uwolnił nas od wszelkich błędów i grzechów, które uniemożliwiają Jego przyjście do nas. ...więcej »

Akademik przy ośrodku OPUS DEI w SzczecinieSzczecin, 4 września 2009.
Szanowny Księże Proboszczu,

Zwracamy się do Księdza Proboszcza z serdeczną prośbą promocji naszego akademika przeznaczonego dla młodzieży męskiej.

Już od ponad 16 lat działa w Szczecinie Ośrodek Akademicki „Rejs”, miejsce szczególne dla młodych, którzy chcą pracować nad sobą doskonaląc swojego ducha, charakter i wiedzę. Panuje tu domowa atmosfera, która świetnie sprzyja nauce, modlitwie i otwarciu na potrzeby innych. Młody student może tu liczyć na przyjacielską opiekę organizatorów Akademika, którzy są wykładowcami szczecińskich uczelni, oraz na pomoc starszych kolegów. Za formację duchową w naszym Ośrodku akademickim odpowiada Prałatura Personalna Opus Dei. Tę hierarchiczną instytucję Kościoła Katolickiego założył św. Josemaría Escrivá beatyfikowany, a następnie kanonizowany przez sługę Bożego Jana Pawła II.

Biorąc pod uwagę doświadczenie Księdza Proboszcza i wielką znajomość środowisk lokalnych prosimy o promocję naszej działalności wśród zainteresowanych oraz serdecznie zapraszamy do nas. Zamieszkanie w naszym akademiku lub udział w różnych zajęciach pomoże podtrzymać edukację chrześcijańską, którą chłopcy otrzymywali dotychczas w Księdza parafii i w swoich rodzinach.

Istnieje również w Szczecinie podobny dom akademicki, ale dla studentek „Bursztyn”. Zostawiamy, więc Księdzu Proboszczowi także ten adres.

Serdecznie pozdrawiamy,

Ks. Franciszek Ameriso
kapelan Ośrodka

Bartłomiej Moszoro
dyrektor Ośrodka
511 732 762

Adres ośrodka żeńskiego:
Centrum Kulturalne Bursztyn
Al. Wojska Polskiego 90b, Szczecin
(91) 433 50 72, www.bursztyn.edu.pl

Nasz adres:
Ośrodek Akademicki Rejs
ul. Waryńskiego 14, Szczecin
(91) 487 24 38, www.rejs.szn.pl

XXII Niedziela Roku B, 30 VIII 2009 r.

XXII Niedziela Roku B, 30 VIII 2009 r. XXII Niedziela Zwykła, 30.08.2009

Wprowadzenie do Mszy Świętej
Nam wszystkim, zgromadzonym w dzisiejszą niedzielę na Uczcie eucharystycznej, Mądrość Boża zastawia obficie także stół słowa Bożego, aby pouczyć, że tylko prawa i nakazy Pana stanowią drogę prowadzącą do życia (por. Pwt 4,1) i że tylko zaszczepione w nas słowo prawdy ma moc zbawić nasze dusze (por. Jk 1,17.21). Człowiekowi natomiast, pragnącemu żyć je¬dynie w oparciu o własne plany i wyobrażenia, brakuje - jak uczy autor Księgi Powtórzonego Prawa - prawdziwej mądrości, która umożliwia stanie się dziedzicem dóbr wiecznych.
W czasie obecnej Eucharystii módlmy się zatem, abyśmy oświeceni Światłością z wysoka potrafili kroczyć właściwą drogą życia - drogą Bożych przykazań, która bezpiecznie za¬prowadzi nas do wiekuistego domu Ojca. ...więcej »

XXI Niedziela, 23 sierpnia 2009

XXI Niedziela, 23 sierpnia 2009 XXI Niedziela Zwykła, 23.08.2009

Wprowadzenie do Mszy ¦więtej
Zgromadzeni przy ołtarzu dajemy ¶wiadectwo naszej wiary w rzeczywistą obecno¶ć Chrystusa w¶ród nas. On sam przychodzi do nas w swoim słowie i sakramentalnych znakach. Ci±gle na nowo musimy jednak konfrontować wyznawaną przez nas wiarę i realizację jej zasad w codziennym życiu.
¦wiadomi rozdżwięku, jaki często istnieje między naszymi deklaracjami o wierze a codzienn± rzeczywisto¶ci±, z pokorą uznajmy nasze grzechy i prośmy o przebaczenie, aby nasz udział we Mszy ¦więtej był godny jej ¶więtych tajemnic.
...więcej »

XX Niedziela Roku, 16 sierpnia 2009

XX Niedziela Zwykła, 16.08.2009

Wprowadzenie do Mszy Świętej

Ilekroć sprawujemy Eucharystię, tylekroć korzystamy z zaproszenia Jezusa, abyśmy karmili się Jego Ciałem i Krwią. Składając w Jego ręce całe nasze życie fizyczne i duchowe, otwórzmy się na Jego słowo i zaprośmy Go do naszych serc.
Świadomi własnej niedoskonałości i grzeszności, prośmy naszego Pana, aby nam wybaczył grzechy i przemienił nasze życie. ...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Ko¶cioły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt