XV Niedziela zwykła, 13 lipca 2008 r.

Bóg już zdecydował – kocha ludzi i każdemu daje szansę na zbawienie. Sieje swoje słowo. Tylko my wcišż niezdecydowani, każdym uczynkiem chwiejemy się między zbawieniem a potępieniem. Chrystus pokazuje, że każdy sam za siebie decyduje, czy wyda plon Jego słowa, czy też dla korzyœci, ze strachu bšdŸ lenistwa duchowo uschnie i zmarnuje swš szansę na Niebo. Dobrze wybierzmy i posilmy się Chlebem Życia, a w czas żniwa, w Dzień Sšdu, wydamy
plon obfity.

XIV Niedziela Roku, 6 lipca 2008 r.

XIV Niedziela Roku, 6 lipca 2008 r. XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.07.2008
Do Chrystusa przyprowadził nas dzisiaj głód. Głód, którego nie jest w stanie zaspokoić wykwintny i obfity posiłek w najdroższej restauracji. To jest głód Boga. Człowiek został zaprogramowany na nieskończoność i tylko nieskończoność może go zaspokoić w pełni. Codzienne zabieganie wokół spraw doczesnych powoduje, że zapominamy o tym wzniosłym pragnieniu i pozornie wszystko jest w porządku. Niedziela jest błogosławionym dniem, kiedy mamy szansę odkryć i zaspokoić ten największy głód. Jeśli będziemy z wiarą słuchali Słowa Bożego i karmili się Ciałem Chrystusa to już za kilkadziesiąt minut doznamy nasycenia, którego skutkiem będzie pokój serca i odwaga, by podjąć wyzwania nadchodzącego tygodnia.

X Niedziela Roku, 8 czerwca 2008 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 08.06.2008

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Jako uczniowie Chrystusa, przychodzimy do œwištyni w dzień Pański, aby usłyszeć Jego słowo i umocnić się Jego Ciałem. PoŹwołanie Lewiego, o którym usłyszymy w Ewangelii, niech nas zachęci do refleksji nad chrzeœcijańskim powołaniem i ożywi wolę podšżania za naszym Panem w codziennym życiu.
Za nasze grzechy, które œwiadczš, że zbaczamy z drogi wskazanej przez Jezusa, przepraszajmy na poczštku tej Mszy Œwiętej, byœmy mogli godnie w niej uczestniczyć.

VIII Niedziela Roku, 25 maja 2008 r.

VIII Niedziela zwykła, 25 maja 2008 r.

Zgromadziliśmy się wokół Chrystusowego ołtarza, aby po¬przez uczestnictwo w Eucharystii uczcić Boga w pierwszy dzień tygodnia. Wyrażamy w ten sposób szczególną wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami pod postacią chleba. Obok daru Eucharystii nieustannie otrzymujemy od Boga wsparcie i pomoc. Każdy dzień naszego życia jest także Bożym darem, chociaż nie zawsze sobie to do końca uświadamiamy.
Za to, że nie zawsze odpowiadamy na te dary wdzięcznością i ufnością, oraz za wszystkie nasze grzechy, przeprośmy teraz dobrego Boga, otwierając się poprzez akt żalu na Jego miłosierdzie.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 18 maja 2008 r

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 18 maja 2008 r Wprowadzenie do liturgii
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, 18 maja 2008 r.

W dniu dzisiejszym, w uroczystość Najświętszej Trójcy, w Kościele katolickim rozważamy w sposób szczególny tajemnicę Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego. Tę tajemnicę Bóg odsłaniał przed ludźmi stopniowo. Dopiero dzięki dojrzałości w wierze człowiek może przyjąć misterium Trójcy Najświętszej.
Prośmy Trójjedynego Boga, byśmy jako uczniowie Chrystusa nie tylko wierzyli, ale i wyznawali tę wielką tajemnicę wiary. A teraz przeprośmy Boga w Trójcy Jedynego za wszystkie nasze przewinienia, zwłaszcza przeciwko wierze w Niego.

VI Niedziela Wielkanocna, 27 kwietnia 2008 r.

VI Niedziela Wielkanocna, 27 kwietnia 2008 r. VI Niedziela Wielkanocna, 27 kwietnia 2008 r.

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconym zapewne tą perspektywą Apostołom Mistrz i Nauczyciel obiecuje: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy, a także swoje powtórne przyjście i życie wieczne.
Te obietnice skierowane są również do nas, żyjących 2 tysiące lat później. A spełnią się, jeśli tylko miłujemy Chrystusa i zachowujemy Jego przykazania.

Niedziela Dobrego Pasterza, 13 kwietnia 2008 r.

Wprowadzenie do Mszy Świetej
Rozpoczynamy 45 Tygodzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego Ojciec Św. Benedykt XVI w swoim orędziu nawiązał do służby w Kościele misyjnym. Dzisiejsza Ewangelia przynosi nam przykład służby Pasterzy Kościoła w jego misji. Obraz Jezusa jako Dobre¬go Pasterza stał się szczególnym wizerunkiem już od samego początku chrześcijaństwa. Zwiedza¬jąc rzymskie katakumby, wielokrotnie można spotkać na grobach pierwszych chrześcijan obraz Jezusa Dobrego Pasterza, który niesie na ramionach odnalezioną owieczkę. Obraz ten miał i ma swoje szczególne znaczenie w Tradycji Starego Testamentu. Naród Wybrany był przecież narodem pasterskim. I dlatego ten obraz był widziany codziennie. Był dobrze znany wszystkim i przema¬wiał swoją wymową. Bóg posłużył się nim, aby przybliżyć nam Siebie, swoją miłość. Daje nam wzór, kim jest dla nas i jak my sami mamy Go nazywać i odczuwać. Jesteśmy dla niego jak owce, o które On się troszczy. Zna nas, wie, czego nam potrzeba. Potrafi przeprowadzić bezpiecznie na¬wet przez ciemną dolinę, do spokojnej zagrody. On czuwa nad nami.