Ko¶ciół w Żukowie
Ko¶ciół w Przywodziu
Ko¶ciół w Lubiatowie
Dzi¶ poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

XVI Niedziela zwykła, 20 lipca 2008 r.

XVI Niedziela zwykła, 20 lipca 2008 r. XVI NIEDZIELA ROKU A – 20 lipca 2008 r.

Gromadzimy się dziś, by słuchać Słowa Bożego, bo Pan Jezus chce nas umocnić. Zasiał w nas ziarno Królestwa Niebieskiego, i szanując naszą wolność, przyznaje nam prawo do rozwoju, wzrastania i dojrzewania. Zawsze liczy na nasze nawrócenie i nieustannie okazuje trzeba przebaczenie. Zatem na początku tej Eucharystii wzbudźmy szczery akt żalu, że pozwalamy, by obok Bożego zasiewu pojawił się kąkol grzechów.
Intencje:

8.00 – Żuków: + Genowefa (8 rocz.) i Michał Korzeniewscy.
10.00 - Przywodzie: + Jan Sobstyl
11.30 – Lubiatowo: + Henryk Resiak, 17 rocz. i Stanisław Resiak, 22 r.
13.00 – Żuków: + Oliwier Mijalski

XV Niedziela zwykła, 13 lipca 2008 r.

Bóg już zdecydował – kocha ludzi i każdemu daje szansę na zbawienie. Sieje swoje słowo. Tylko my wciąż niezdecydowani, każdym uczynkiem chwiejemy się między zbawieniem a potępieniem. Chrystus pokazuje, że każdy sam za siebie decyduje, czy wyda plon Jego słowa, czy też dla korzyści, ze strachu bądź lenistwa duchowo uschnie i zmarnuje swą szansę na Niebo. Dobrze wybierzmy i posilmy się Chlebem Życia, a w czas żniwa, w Dzień Sądu, wydamy
plon obfity.

XIV Niedziela Roku, 6 lipca 2008 r.

XIV Niedziela Roku, 6 lipca 2008 r. XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.07.2008
Wprowadzenie do Mszy ¦więtej
Do Chrystusa przyprowadził nas dzisiaj głód. Głód, którego nie jest w stanie zaspokoić wykwintny i obfity posiłek w najdroższej restauracji. To jest głód Boga. Człowiek został zaprogramowany na nieskończono¶ć i tylko nieskończono¶ć może go zaspokoić w pełni. Codzienne zabieganie wokół spraw doczesnych powoduje, że zapominamy o tym wzniosłym pragnieniu i pozornie wszystko jest w porz±dku. Niedziela jest błogosławionym dniem, kiedy mamy szansę odkryć i zaspokoić ten największy głód. Je¶li będziemy z wiar± słuchali Słowa Bożego i karmili się Ciałem Chrystusa to już za kilkadziesi±t minut doznamy nasycenia, którego skutkiem będzie pokój serca i odwaga, by podj±ć wyzwania nadchodz±cego tygodnia.

X Niedziela Roku, 8 czerwca 2008 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 08.06.2008

Jako uczniowie Chrystusa, przychodzimy do świątyni w dzień Pański, aby usłyszeć Jego słowo i umocnić się Jego Ciałem. Po¬wołanie Lewiego, o którym usłyszymy w Ewangelii, niech nas zachęci do refleksji nad chrześcijańskim powołaniem i ożywi wolę podążania za naszym Panem w codziennym życiu.
Za nasze grzechy, które świadczą, że zbaczamy z drogi wskazanej przez Jezusa, przepraszajmy na początku tej Mszy Świętej, byśmy mogli godnie w niej uczestniczyć.

VIII Niedziela Roku, 25 maja 2008 r.

VIII Niedziela zwykła, 25 maja 2008 r.

Zgromadzili¶my się wokół Chrystusowego ołtarza, aby po¬przez uczestnictwo w Eucharystii uczcić Boga w pierwszy dzień tygodnia. Wyrażamy w ten sposób szczególn± wdzięczno¶ć Bogu za to, że pozostał z nami pod postaci± chleba. Obok daru Eucharystii nieustannie otrzymujemy od Boga wsparcie i pomoc. Każdy dzień naszego życia jest także Bożym darem, chociaż nie zawsze sobie to do końca u¶wiadamiamy.
Za to, że nie zawsze odpowiadamy na te dary wdzięczno¶ci± i ufno¶ci±, oraz za wszystkie nasze grzechy, przepro¶my teraz dobrego Boga, otwieraj±c się poprzez akt żalu na Jego miłosierdzie.

UROCZYSTO¦Ć TRÓJCY ¦WIĘTEJ, 18 maja 2008 r

UROCZYSTO¦Ć TRÓJCY ¦WIĘTEJ, 18 maja 2008 r Wprowadzenie do liturgii
UROCZYSTO¦Ć TRÓJCY ¦WIĘTEJ, 18 maja 2008 r.

W dniu dzisiejszym, w uroczysto¶ć Naj¶więtszej Trójcy, w Ko¶ciele katolickim rozważamy w sposób szczególny tajemnicę Boga w Trójcy Przenaj¶więtszej Jedynego. Tę tajemnicę Bóg odsłaniał przed ludĽmi stopniowo. Dopiero dzięki dojrzało¶ci w wierze człowiek może przyj±ć misterium Trójcy Naj¶więtszej.
Pro¶my Trójjedynego Boga, by¶my jako uczniowie Chrystusa nie tylko wierzyli, ale i wyznawali tę wielk± tajemnicę wiary. A teraz przepro¶my Boga w Trójcy Jedynego za wszystkie nasze przewinienia, zwłaszcza przeciwko wierze w Niego.

VI Niedziela Wielkanocna, 27 kwietnia 2008 r.

VI Niedziela Wielkanocna, 27 kwietnia 2008 r. VI Niedziela Wielkanocna, 27 kwietnia 2008 r.

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconym zapewne t± perspektyw± Apostołom Mistrz i Nauczyciel obiecuje: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy, a także swoje powtórne przyj¶cie i życie wieczne.
Te obietnice skierowane s± również do nas, żyj±cych 2 tysi±ce lat póĽniej. A spełni± się, je¶li tylko miłujemy Chrystusa i zachowujemy Jego przykazania.

Strona główna Historia Informacje Ko¶cioły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt