Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,

xxv niedziela roku, 21 września 2008 r.

XXV NIEDZIELA ROKU, 21 września 2008 r.
Wprowadzenie do liturgii
Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć” – wzywa nas dzisiaj prorok Izajasz. Każdy z nas ma własną, niepowtarzalną historię wiary.
Jedni idą wiernie za Chrystusem całymi latami, inni nawracają się w ostatnim momencie. Wszystkim Bóg obiecuje zbawienie, którego symbolem jest denar z Jezusowej przypowieści. Nie porównujmy się z innymi. Idźmy za wezwaniem Chrystusa swoją drogą. Wiernie i konsekwentnie.
...więcej »

Rodzinny Festyn Integracyjny w Żukowie

Rodzinny Festyn Integracyjny w Żukowie
RODZINNY FESTYN INTEGRACYJNY W ŻUKOWIE

Mieszkańcy Sołectwa Żuków mogli ciekawie spędzić sobotnie popołudnie. Dnia 30 sierpnia 2008 r. przy Kościele pw. św. Trójcy w Żukowie odbył się Rodzinny Festyn Integracyjny. Festyn zorganizowany został w ramach środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich – PIS. Organizatorem był Komitet Organizacyjny działający przy Parafii w Żukowie, w skład którego weszli: ks. Mirosław Gębicki - Proboszcz Parafii, Damian Skwarek, Anna Garzyńska, Krystian Stalinger, Eugeniusz Turtoń, Eugeniusz Król, Stanisław Komorowski I Bernard Kowalski. W sprawnej organizacji imprezy dopomogła nam także urząd Gminy w Przelewicach. Rodzinny Festyn zorganizowaliśmy dla mieszkańców Sołectwa Żuków i naszych gości, aby wszyscy mogli miło spędzić sobotnie popołudnie i dobrze się bawić. Zależało nam również na pozyskaniu wsparcia finansowego na remont dachu XV-wiecznego Kościoła w Żukowie.
Na imprezie zaszczycili nas swoją obecnością Sławomir Preiss – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Stankiewicz – Wicestarosta Pyrzycki, Maria Ziarkowska – Wiceprzewodnicząca RG Przelewice, Jerzy Szczęsny – Radny RG Przelewice, Marek Kibała – Wójt Gminy Przelewice, Janusz Wojtowicz – Sekretarz Gminy Przelewice. Odwiedzili nas również byli mieszkańcy Żukowa, co bardzo cieszy, że nadal o nas pamiętają i integrują się z nami.
Atrakcji było co niemiara. Dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewały zespoły folklorystyczne tj. „JUTRZENKA” z Przelewic, „PORANEK” z Tetynia, „JAWOREK” z Rzepnowa. Były też zespoły preferujące: muzykę disco tj. Zespół muzyki disco "73-115” z Dolic oraz muzykę hip hopową z Przelewic i z Dolic. Obecnością swą zaszczyciła nas też Królowa Jezior Pełczyckich – Agnieszka Sowa. Wystąpiły także zespoły taneczne: „DREAMS” i „TOP DANCE” z Pełczyc, które bardzo zachwyciły swymi tańcami zgromadzoną publiczność. Prezentacja ich ciekawych układów tanecznych w oryginalnych strojach przeplatana była pięknym śpiewem wokalistki Zespołu „AKORD” z Pełczyc. Wielkie słowa uznania i podziękowania dla Józefa Piotrowskiego – Kierownika Zespołu oraz dla wszystkich w/w Zespołów za uatrakcyjnienie naszej imprezy i artystyczne wsparcie. Słowa podziękowania kierujemy również do Julity Kołda – Dyrektorki Domu Kultury w Pełczycach za miłą i owocną współpracę!

W trakcie Festynu odbyły się także różne konkursy sportowo–rozrywkowe, w których mogły uczestniczyć zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. Dla dzieci dodatkowo przygotowano zamki dmuchane i inne ciekawe atrakcje. Z kolei dorośli mieli okazję wykazać się swą sprawnością w różnych konkursach. Ich liczny w nich udział świadczył o tym, że bardzo podobała im się tego typu forma zabawy. Nie zabrakło też źukowskiej grochówki, bigosu oraz innych smacznych potraw i specjałów z grilla, przygotowanych przez nasze Panie: Aleksandrę Grzybowską, Teresę Stalinger, Małgosię Kowalską, Mariolę Walczak, Teresę Pawlak, Teresę Pietruszewską i Danutę Lewandowską. Było też dużo pysznego ciasta, które upiekły je Panie z Żukowa, Karska i Ukiernicy. Serdeczne dzięki!

Gwiazdą wieczoru był Zespół „ITCHIS” z Żukowa, który na czas Festynu przeobraził się w Zespół „COCO JUMBO”. Panowie byli fantastyczni, a licytację, którą przeprowadzili na przygotowane specjalnie na tą okazję instrumenty własnej produkcji, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Zbierali pieniądze na dach naszego Kościoła.

Nad naszym bezpieczeństwem czuwała OSP z Lubatowa i Firma Ochroniarska „CODAR” z Pyrzyc, a dyżur pomocy medycznej pełniła Ania Szeląg – nasza lokalna pielęgniarka, za co również serdecznie dziękujemy!

Podczas Festynu można było obejrzeć ekspozycję produktów lokalnych, w tym Bożeny Fiszer z Przelewic i Koła Gospodyń Wiejskich z Kluk, zapoznać się z ofertą TPSA i Firmy kosmetycznej. Nie zabrakło także loterii fantowej i konkursów.
Losowanie nagród głównych z loterii i wręczenie pozostałych nagród dla zwycięzców konkursów odbyło się w późnych godzinach wieczornych, a wręczali je Marek Kibała – Wójt Gminy Przelewice i Eugeniusz Turoń – Radny RG Przelewice. Nagrody ufundowali: Wiktor Tołłoczko – Starosta Pyrzycki, Ks. Mirosław Gębicki – Proboszcz Parafii w Żukowie i Ks. Waldemar Sadowski oraz Eugeniusz Turtoń – Radny RG Przelewice.

Impreza była bardzo udana, o czym świadczyło m.in. liczne przybycie mieszkańców naszego Sołectwa i zaproszonych gości. Zorganizowano również zabawę taneczną do białego rana, przy muzyce Zespołu „RETRO” z Płońska, a w niedzielne popołudnie odbyły się poprawiny, podczas których nie zabrakło atrakcji. Najbardziej cieszy nas fakt, że wszystkim uczestnikom Festyn bardzo się podobał. Skierowano pod naszym adresem już wiele podziękowań i próśb, aby takie imprezy organizować jak najczęściej.
Naszą imprezę wspomogli także: Starosta Pyrzycki, Gmina Przelewice, Spółka „ARKA” z Karska, Firma Paan- bus, Marek Markowski – Prezes Firmy CF – Polska, Mieczysław Mularczyk i Jan Jaworski – Radni RP Pyrzyce, Maria Ziarkowska – Wiceprzewodnicząca RG Przelewice, Eugeniusz Turoń i Jerzy Szczęsny – Radni RG Przelewice i Marek Kibała – Wójt Gminy Przelewice. Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy! Gorące słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich tych osób, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w pomoc przy przygotowaniu i organizacji naszej imprezy.
Warty podkreślenia jest fakt, że wszystkie dochody z Festynu oraz wsparcie finansowe od sponsorów Organizatorzy przeznaczyli na remont dachu Kościoła pw. św. Trójcy w Żukowie.
Autor:
Anna Garzyńska

XXII NIEDZIELA ZWYKłA, 31 sierpnia 2008 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKłA, 31 sierpnia 2008 r. XXII NIEDZIELA ROKU A – 31 VIII 2008 r.
Wprowadzenie do Mszy Świętej
Gromadzimy się wokół ołtarza Pańskiego w ostatnią niedzielę wakacji. Dziękujemy Panu Bogu za miniony czas, a patrząc w przyszłość, polecamy Bożej Opatrzności rozpoczynający się nowy rok szkolny. Dziś GIMNAZJALIŚCIE otrzymują indeksy, które oznaczają rozpoczęcie przygotowania do sakr. dojrzałości chrześcijańskiej. Chcemy się także modlić, aby wszyscy uczniowie Chrystusa, niezależnie od wieku, kształtowali w sobie Boży sposób myślenia i wartościowania.
A za wszystkie zaniedbania, zwłaszcza te popełnione pod¬czas wakacji, przeprośmy Boga, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii.
...więcej »

RODZINNY FESTYN INTEGRACYJNY, sobota, 30 września

RODZINNY FESTYN  INTEGRACYJNY, sobota, 30 września RODZINNY FESTYN INTEGRACYJNY W ZUKOWIE
Na zakończenie wakacji Rada Duszpasterska parafii w Żukowie organizuje w sobotę 30 sierpnia RODZINNY FESTYN INTEGRACYJNY Przyświeca nam jedna myśl: łączenia mieszkańców parafii i powiatu pyrzyckiego wraz z ich rodzinami na festynie integracyjnym, aby wszyscy w atmosferze życzliwości, radości i pokoju mogli spędzić ostatnią sobotę wakacji.
Program jest dość urozmaicony: ujrzymy i usłyszymy występy słynnych i znanych naszego województwa zespołów artystycznych. Atrakcji będzie dużo;wiele ciekawych konkursów i zabaw również dla najmłodszych.
Nie mogło zabraknąć słynnej i pysznej grochówki p. Grzybowskiej i innych specjałów lokalnej kuchni.
Organizatorzy przygotowali też loterię fantowaą z atrakcyjnymi nagrodami.
Serdecznie zapraszamy!

XVIII Niedziela zwykła, 3 sierpnia 2008 r.

XVIII Niedziela zwykła, 3 sierpnia 2008 r. XVIII NIEDZIELA ROKU A – 2 sierpnia 2008 r.

Wprowadzenie do Mszy Świętej
Z naszego krajobrazu znikają złote łany zbóż. Okres żniw skłania do zadumy nad wartością daru, jakim jest chleb. Gdyby go zabra¬kło, to nie cieszyłby ani wakacyjny wypoczynek, piękna pogoda czy malownicze krajobrazy. Jezus polecił nam modlić się do Ojca o chleb powszedni. Gdy zasiadł z uczniami do paschalnego stołu, przemienił chleb w swoje Ciało i uczynił go pokarmem dla nas.
Teraz także, podczas sprawowania tej Eucharystii, dary ziemi i owoc pracy naszych rąk staną się mocą Ducha Świętego pokarmem na każdy dzień. Niech nasz udział w tej Mszy Świętej będzie świadectwem naszej mocnej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina oraz prośbą, byśmy mądrze i roztropnie używali darów, jakimi nas Bóg obdarza.
...więcej »

XVII Niedziela Roku A, 27 lipca 2008 r.

XVII Niedziela Roku A, 27 lipca 2008 r. XVII NIEDZIELA ROKU A – 27 lipca 2008 r.

Wprowadzenie do Mszy Œwiętej
Istniejš różne definicje człowieka. Mówi się, że człowiek to „istota rozumna", „istota pracujšca", „istota kochajšca". Do tych okreœleń, bez wahania, można dodać jeszcze jedno. Człowiek to „istota szukajšca". Właœciwie całe nasze życie jest szukaniem odpowiedzi na pytania o sposób życia.
Kiedy przychodzimy na Mszę Œwiętš, to jest to także rodzaj szukania kontaktu z Bogiem i z naszymi bliŸnimi. Bóg zastawia dla nas stół swojego słowa i Eucharystii. Chce w ten sposób pomóc nam w odnalezieniu właœciwej drogi i odpowiedzi na nurtujšce nas pytania. Otwórzmy się dzisiaj na to wszystko, co przygotował nam Pan, abyœmy powrócili do naszych codziennych obowišzków ubogaceni Jego słowem i obecnoœciš.
...więcej »

XVI Niedziela zwykła, 20 lipca 2008 r.

XVI Niedziela zwykła, 20 lipca 2008 r. XVI NIEDZIELA ROKU A – 20 lipca 2008 r.
Wprowadzenie do Mszy Œwiętej

Gromadzimy się dziœ, by słuchać Słowa Bożego, bo Pan Jezus chce nas umocnić. Zasiał w nas ziarno Królestwa Niebieskiego, i szanujšc naszš wolnoœć, przyznaje nam prawo do rozwoju, wzrastania i dojrzewania. Zawsze liczy na nasze nawrócenie i nieustannie okazuje trzeba przebaczenie. Zatem na poczštku tej Eucharystii wzbudŸmy szczery akt żalu, że pozwalamy, by obok Bożego zasiewu pojawił się kškol grzechów.
Intencje:

8.00 – Żuków: + Genowefa (8 rocz.) i Michał Korzeniewscy.
10.00 - Przywodzie: + Jan Sobstyl
11.30 – Lubiatowo: + Henryk Resiak, 17 rocz. i Stanisław Resiak, 22 r.
13.00 – Żuków: + Oliwier Mijalski
...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt