V Niedziela Wielkiego postu, 02.04.2017 r.

V Niedziela Wielkiego postu, 02.04.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
W naszej wędrówce przez Wielki Post spotykamy się dziś z Martą i Marią, opłakującymi śmierć swego brata Łazarza. Wobec dramatu śmierci Jezus ujawnia swą moc i wskrzesza Łazarza. Jezus ma władzę nad śmiercią, ponieważ zwyciężył śmierć na drzewie krzyża, składając na Nim samego siebie jako Ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Niech uczestnictwo w tej właśnie Ofierze Chrystusa uświadomi nam konieczność naszej śmierci i powołanie do życia wiecznego. ...więcej »

IV Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2017

IV Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2017 Wprowadzenie do liturgii
Pan Bóg przenika nasze serca i je zna. Patrząc w nie, czyta najtajniejsze ludzkie myśli i wie o nas wszystko. O tej prawdzie słyszymy również w dzisiejszej liturgii słowa. Tylko z czystymi sercami możemy przystąpić do sprawowania Najświętszej Ofiary. Niech zatem zajaśnieje nam Chrystus, przywracając sercom wzrok duszy, który pozwala dostrzec całe bogactwo łaski, jakiej Pan nam udziela. A za wszelkie ciemności naszego życia prze¬praszajmy teraz Boga, wołając: zmiłuj się nad nami, Panie. ...więcej »

III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017
Jezus prosi o kubek wody. Dialog z kobietą samarytańską pełen jest pytań i odpowiedzi, poprzez które Chrystus dotyka jej intymnego życia, odsłania jej wnętrze, ukazuje jej prawdę o sobie samej. Samarytanka nie rezygnuje z dialogu. Pyta o właściwy sposób oddawania czci Bogu. Słyszy, że „prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, i takich to czcicieli chce mieć Ojciec”. Zbawiciel mówi o prawdziwej pobożności i konieczności nawrócenia się.
Dziś liczenie wiernych. ...więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu, Rekolekcje Wielkopostne, 12.03.2017 r.

II Niedziela Wielkiego Postu, Rekolekcje Wielkopostne, 12.03.2017 r. Wprowadzenie do liturgi
Druga niedziela Wielkiego Postu ukazuje nam bardzo złożony proces przemiany człowieka: od własnych planów, sposobów działania i celów do działania zgodnego z planem Pana Boga, według Jego metod i ku celom prze Niego proponowanym. . Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usłyszeli i zapamiętali, że Chrystus jest umiłowanym Synem Bożym, którego winniśmy słuchać. Rekolekcje, które dziś rozpoczynamy mają nam w tym pomóc. Zechciejmy skorzystać z tego czasu laski i Bożego Miłosierdzia ...więcej »

Program Rekolekcji Wielkopostnych dla dorosłych

Rekolekcje Wielkopostne 12 – 15 marca 2017 A. D.
Żuków

16.00 – Lubiatowo Msza Święta z nauką rekolekcyjną

17.30 – Przywodzie Msza Święta z nauką rekolekcyjną

19.00 – Żuków Msza Święta z nauką rekolekcyjną

I niedziela Wielkiego postu, o5.03.2017 r.

I niedziela Wielkiego postu, o5.03.2017 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Gromadzimy się na Mszy Św. w I niedzielę Wielkiego Postu, okresu, w którym szczególnie doniosłe rozbrzmiewa wezwanie do nawrócenia, które winno oznaczać ponowne ukierunkowanie naszych myśli na Boga i ochoczą dyspozycję serca, by przyjąć Jezusa, który przychodzi do nas w znakach sakramentalnych, ale także w naszych bliźnich, którzy oczekują z naszej strony na ge¬sty miłości i przebaczenia.
Liturgia słowa prowadzi nas na pustynię, gdzie spotykamy Jezusa podejmującego post i pokonującego szatana. Jest to dla nas wskazanie, abyśmy przez podjęte wyrzeczenia umocnili naszą jedność z Bogiem i mogli wyjść naprzeciw potrzebom ciała i ducha naszych bliźnich.

VIII Niedziela Zwykła, 26.02.2017 r.

VIII Niedziela Zwykła, 26.02.2017 r. WPROWADZENIE LITURGICZNE
W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu. Chciejmy dobrze wykorzystać ten szczególny czas modlitwy i ofiary w intencji trzeźwości naszej Ojczyzny. Przed laty w Ślubach Jasnogórskich przyrzekaliśmy wypowiedzieć walkę pijaństwu. Dzisiaj musimy uczynić wielki, narodowy rachunek sumienia, czy jesteśmy wierni ślubowaniu Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski. ...więcej »