Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,

XX Niedziela Zwykła, 20.08.2017 r.

XX Niedziela Zwykła, 20.08.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
„Moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić” słyszymy dziś w pierwszym czytaniu. Rozpoczynamy Eucharystię, która pozwala nam doświadczać zbawienia w naszym życiu. Otwórzmy nasze serca na to, co Pan będzie chciał nam dziś w niej objawić.
...więcej »

XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2017 r.

XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2017 r. XIX Niedziela Zwykła, 13 sierpnia 2017

Wprowadzenie do liturgii
Usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, jak Jezus mówi do św. Piotra: „Przyjdź”. My także, usłyszeliśmy jego zaproszenie, dlatego tu jesteśmy. Dziękujmy Panu za naszą wspólnotę i prośmy, by chronił nas każdego dnia.

...więcej »

Przemienienie Pańskie, 06 sierpnia 2017 r.

Przemienienie Pańskie, 06 sierpnia 2017 r.  Wprowadzenie do liturgii
„Dobrze, że tu jesteśmy”, bo Kościół to miejsce, gdzie możemy spotkać żywego Boga, ale też w którym sami możemy się przemieniać. Dziękujemy dziś Chrystusowi, za to, że pokazał nam, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem i prośmy o jego przemieniającą moc w naszym życiu.
...więcej »

XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2017 r.

XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Przychodząc dzisiaj do Boga staniemy obok Salomona, który zamiast modlić się o bogactwo i długie życie woła do Boga o mądrość i rozsądek pokazując w ten sposób co jest dla niego ważne. Święty Paweł w Liście do Rzymian mówi, że miłość Boga pozwala z Nim współdziałać we wszystkim. Ewangelia natomiast zaprasza do poszukiwania prawdziwego skarbu, za który warto życie dać. Otwórzmy serca na słowo Boże.
...więcej »

XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2017 r.

XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2017 r. Wprowadzenie do liturgii
W różnej kondycji duchowej przychodzimy NA Mszę Świętą. Może ktoś z nas nie czuje potrzeby modlitwy, może komuś wydaje się, że nie umie się modlić, może ktoś jest formalny w relacji z Bogiem. Może jest nam trudno się skupić i sformułować słowa modlitwy. Pocieszające są zatem słowa Św. Pawła, które usłyszymy w II czytaniu: „Duch Święty przychodzi z pomoca naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami”.
...więcej »

XV Niedziela Roku, 16.07.2017 r.

XV Niedziela Roku, 16.07.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Dobrze, że tu jesteśmy i możemy tworzyć wakacyjną wspólnotę Kościoła zgromadzoną przy Chrystusie. Jesteśmy tu, aby słuchać Bożego Słowa, dziękować Bogu, a także nabrać siły do dobrego życia. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszego serca, byśmy stali się choć trochę lepsi. Usłyszymy właśnie tę znaną nam Ewangelię o siewcy i naszych sercach, które są glebą, na którą Bóg cierpliwie wysiewa ziarno Swojego słowa. Mówi do nas, bardzo kreatywnie, na wiele sposobów.
...więcej »

XIV Niedziela Zwykła, 09.07.2017 r.

Bóg mówi do nas nieustannie. Czyni to przez świat stworzony, przez powołanych ludzi, modlitwę, słowo Boże zawarte w objawieniu, przez litugię i sakramenty. Nie do wszystkich jednak dociera prawda o Bogu. Jezus Chrystus w dzisiejszej ewangelii modli się: „Wysławiam Cię, Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” Trzeba zawierzyć siebie Chrystusowi oraz trwać w pokorze, aby uroszczenia ludzkiego umysłu nie utrudniały nam poznania Bożej prawdy. W ciszy serca stańmy przed ołtarzem Zbawiciela, przepraszając za wszelkie grzechy i niedoskonałości. ...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt