Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,

III Niedziela Wielkanocna, 6 kwietnia 2008 r.

III Niedziela Wielkanocna, 6 kwietnia 2008 r. III Niedziela Wielkanocna, 6 kwietnia 2008 r.
Wprowadzenie do Mszy Świętej
Przychodzimy po tygodniu pracy, aby uczestniczyć we Mszy Świętej i oddać zmartwychwstałemu Jezusowi wszystkie nasze sprawy mijającego czasu. Msza Święta nie jest zwykłą modlitwą, ale spotkaniem osobistym, dialogiem miłości każdego z nas z naszym Panem, Mistrzem i Zbawcą, jakim jest Jezus Chrystus. Owocność tego spotkania wymaga od nas pokory podczas trwania u stóp nauczającego Jezusa. Postawa ta jest często zakłócana poprzez nasze roztargnienie i brak skupienia. Przeprośmy zatem na początku tej Mszy Świętej za wszystkie nasze niewierności w tej dziedzinie.
...więcej »

II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia), 30.03.2008 r.

II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia), 30.03.2008 r.  II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia), 30.03.2008 r. 
Zmartwychwstały Chrystus pokazuje Św. Tomaszowi swoje rany, przebacza mu niewiarę, daje kolejną szansę.
Miłosierdzie Boże nigdy nikogo nie odtrąca, wierzy nawet w wątpiących, pozyskuje niedowiarków. W Eucharystii Jezus pozwala nam dotykać swojego poranionego Ciała, obejmuje miłosierdziem, leczy nasze rany. Powtarzajmy razem  za Św. Faustyną: Jezu ufam Tobie!

...więcej »

Wigilia Paschalna i Wielkanoc

Wigilia Paschalna i Wielkanoc Wigilia Paschalna i Niedziela Zmartwychwstania
Wigilia Paschalna jest początkiem Świętowania zmartwychwstania Chrystusa. Nie powinno się jej zaczynać, zanim nie zapadnie zmrok! To ma być Wielka Noc.
Wigilia Paschalna jest świętowaniem tajemnicy nowego życia, które przynosi zmartwychwstały Chrystus. Składa się z czterech części, z których każda odwołuje się do innego symbolu nowego życia światła, słowa, wody i uczty.

Liturgia rozpoczyna się przed kościołem od poświęcenia ognia oraz paschału - świecy symbolizującej Zmartwychwstałego. Paschał zapalony od poświęconego ognia wnosi się procesyjnie do ciemnego kościoła. Celebrans śpiewa trzykrotnie: Światło Chrystusa odpowiadamy: Bogu niech będą dzięki. Wierni odpalają świece od paschału. W starożytnym orędziu wielkanocnym, Exsultet (tzn. weselcie się), śpiewanym przez diakona lub kapłana, Kościół wychwala Boga za cud Wielkanocy. Liturgia słowa jest bardzo rozbudowana. Może się składać aż z dziewięciu czytań, które ukazują historię zbawienia od początku świata, przez wyjście narodu wybranego z Egiptu, aż do śmierci i zmartwychwstania Syna Bożego. Przed Ewangelia rozbrzmiewa uroczysty śpiew Alleluja.

Po homilii zaczyna się liturgia chrzcielna. Odœpiewana zostaje Litania do Wszystkich Œwiętych, następuje błogosławieństwo wody chrzcielnej, podczas którego paschał zanurza się w wodzie chrzcielnej. Z zapalonymi œwiecami wierni odnawiajš przymierze z Bogiem, zawarte przez chrzest. Ostatniš częœciš celebracji jest liturgia eucharystyczna, która kończy się uroczystš procesjš rezurekcyjnš. Koœciół ogłasza całemu œwiatu radosnš wieœć: Chrystus żyje, pokonał œmierć, naszš œmierć. Œwiatło Zmartwychwstałego rozjaœnia mrok nocy. Polska tradycja zezwala na procesję w niedzielny poranek, co jest zwyczajem sztucznym, rozbijajšcym cišgłoœć celebracji.
...więcej »

Niedziela Palmowa, 16.03.2008 r.

Niedziela Palmowa, 16.03.2008 r. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 16 marca 2008 r.
Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Wołanie „hosanna” wnet zamieni się w okrzyk „ukrzyżuj Go”. Tak często te same usta wypowiadajš słowa błogosławieństwa i słowa przekleństwa.
Wsłuchujšc się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stańmy w pokorze pod krzyżem Zbawiciela. Na szczycie Golgoty widać dokładnie jednoczeœnie prawdę o moim grzechu i prawdę o Bogu, którego miłość jest większa niż mój grzech. W krzyżu Chrystusa nie adorujemy cierpienia, lecz miłoœć Boga, który do końca nas umiłował. Ta miłoœć daje nam siebie także w tej Eucharystii.


Intencje:
8.00 - Żuków: + Kowalski Bogdan imieninowo-urodzinowa.
10.00 - Przywodzie: o łaskę zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
11.30 - Lubiatowo: + Tomasz i Franciszka Kowalscy
13.00 - Żuków: Józef Król z okazji imienin.
17.00 - Żuków: Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
...więcej »

V Niedziela Wielkiego Postu, 9 marca 2008

V Niedziela Wielkiego Postu, 9 marca 2008

      V Niedziela WIELKIEGO POSTU, 9 marca 2008 r.


      Rozpoczęcie REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 


WPROWDZENIE DO LITURGII
Ewangelia o wskrzeszeniu Łazarza jest zapowiedzią zmartwychwstania. To także kolejny obraz pokazujący, na czym polega łaska chrztu. Przez chrzest zostaliśmy zaszczepieni przeciwko śmierci.
Boża moc wydobywa nas z grobu grzechów i wprowadza w świat życia wolnego od grzechu i śmierci. „Łazarzu, wyjdź na zewnątrz” – to słowa dające życie. Każda Eucharystia jest spotkaniem z Jezusem. On chce odnowić nasze życie. On ma moc przywracać nadzieję w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Trzeba tylko zaufać bardziej Jemu niż sobie.

...więcej »

III Niedziela Wielkiego Postu, 24 lutego 2008 r.

III Niedziela Wielkiego Postu, 24 lutego 2008 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24.02.2008
Wprowadzenie do Mszy Świętej
Wielki Post jest okresem, w którym Kościół ponawia z mocą i kieruje do wszystkich wierzących zachętę do nawrócenia. Jest to zachęta, rozbrzmiewająca w sposób wyjątkowy we Mszy Świętej, w której wezwanie: „Przeprośmy Boga za nasze grzechy", nabiera charakteru społecznego i kościelnego, stając się warunkiem owocnego przyjęcia skutków zbawczych Ofiary Chrystusa, którą złożył za nas na krzyżu. Dlatego otwieramy nasze serca na słuchanie słowa Bożego, aby w jego świetle szukać dróg nawrócenia i odnowienia naszego życia osobistego i społecznego. Komunia Święta staje się natomiast źródłem życia i mocy na codzienne potwierdzanie czynami usłyszanego słowa.

...więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu, 17.02.2008 r.

II Niedziela Wielkiego Postu, 17.02.2008 r. II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.02.2008
Wprowadzenie do Mszy Świętej
W wielkopostnej wędrówce ku radości Wielkiej Nocy idziemy dziś w duchowej pielgrzymce na górę Tabor, na której Jezus przemienił się wobec uczniów. Tam usłyszeli oni głos Ojca: „To jest Syn mój umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!" (Mt 17,5).
Uczeń Jezusa słucha swego Mistrza. Słowa zaś Pana przemieniają jego życie. Ta przemieniająca moc słowa Bożego będzie przedmiotem naszej dzisiejszej refleksji.
Rozpoczynając Eucharystię, przeprośmy najpierw Boga, bogatego w miłosierdzie, za nasze grzechy, abyśmy mogli godnie przyjąć Jego słowo i złożyć Najświętszą Ofiarę.
...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt