Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

Boże Narodzenie AD 2007.

Boże Narodzenie AD 2007. Boże Narodzenie AD 2007.
Dzieląc się darem miłości Boga,
Objawionej nam w Bożym Dzieciątku,
Życzę wszystkim parafianom i przybyłym
Gościom, aby radość Narodzenia Pańskie-
go zagościła w naszych sercach, rodzinach
i miejscach pracy. Niech Jezus pomaga nam
pokonywać wszelkie trudności i dzielić się
z innymi pokojem i chrześcijańską nadzieją w
Nowym roku 2008.
                                             Ks. Mirosław Gębicki
Boże Narodzenie 2007 r.

IV Niedziela Adwentu, 23 grudnia 2007

IV Niedziela Adwentu, 23 grudnia 2007 r.
W ostatnią niedzielę Adwentu usłyszymy w Ewangelii o niepokoju św. Józefa. On też miał swoje zwiastowanie. Maryja niosąca pod sercem Zbawiciela doświadczyła cichej, pokornej miłości swojego małżonka.
Św. Józef uczy nas zaufania Bogu także wtedy, gdy Boże plany są inne niż nasze ludzkie oczekiwania. Uczy nas również wyciszenia i modlitewnego wpatrywania się w tajemnicę Wcielenia. Już jutro Wigilia. Prośmy Pana o godne przeżycie Świąt, zróbmy miejsce Bogu, który do nas przychodzi.

Intencje:
8.00 – Żuków: + Rodziców: Cecylia i Jan Trzoniec, siostrę Eleonorę i
braci Stanisława i Henryka
10.00 - Przywodzie: + Jan, Maria i Małgorzata Zych
11.30 - Lubiatowo: + Kazimierz Kobus
13.00 – Żuków: + Tadeusz Wieczorkiewicz w miesiąc po pogrzebie.
Dziś w Żukowie 15.30 – Przygotowanie żłóbka – młodzież szkół średnich.

III Niedziela Adwentu, 16 grudnia 2007

III Niedziela Adwentu, 16 grudnia 2007 r.

Każdy człowiek pragnie kochać i być kochanym. Każdy też tęskni za domem, który spełnia różne funkcje. Tęskni za domem, który będzie oazą spokoju, bezpiecznym portem, kliniką, gdzie leczyć się może zranione serce, sanktuarium miłości. Tęskni za domem, który jest szkołą radości. Dzisiejsza liturgia zaprasza nas do radości prawdziwej, radości płynącej z bliskości przychodzącego Pana, który pragnie wraz z nami stworzyć właśnie taki dom, za którym tęsknimy.

III Niedziela Adwentu, 16 grudnia 2007

III Niedziela Adwentu, 16 grudnia 2007 r.

II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu Wprowadzenie do Mszy Świętej

Adwent jest nie tylko czasem oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia, ale i okresem wzmożonego wysiłku, by sprostać wymaganiom postawionym swoim uczniom przez Chrystusa, najpierw w rodzinie.
W naszych modlitwach pamiętajmy również o bliźnich na Wschodzie, których w tę drugą Niedzielę Adwentu chcemy -jak co roku - wspierać duchowo i materialnie.

I NIEDZIELA ADWENTU, 2 grudnia 2007 r.

I Niedziela Adwentu, 2 grudnia 2007 r.
Rozpoczynamy dziś Adwent. To czas pobożnego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Czekamy na powtórne przyjście Pana, czekamy również na świętowanie tajemnicy Bożego narodzenia.
Czekanie wymaga gotowości, wytężonej uwagi, przygotowania serca, pracy nad sobą. Adwent uświadamia nam, że nie mamy tutaj stałego miejsca, jesteśmy pielgrzymami do naszej prawdziwej ojczyzny. Ojczyzną człowieka jest Bóg. On tęskni za nami. Chciejmy i my zatęsknić za Nim. Powtórzmy z przekonaniem adwentowe zawołanie: Marana tha! Przyjdź, Panie Jezu!

Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Chrystusa Króla UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
W ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddajemy chwałą Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
Dzisiejsza uroczystość ukazuje nam prawdę, że do Boga należy ostatnie słowo. On jest Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem wszystkiego. Czy w Ukrzyżowanym rozpoznaję królewski majestat Boga? Jezus jest królem, ale Jego królestwo nie jest z tego świata. On nie narzuca nikomu swojej władzy. Chce władać, ale nie siłą, potęgą czy upokorzeniem, ale miłością. Chce byśmy sami uznali w Nim króla.