Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

27 Niedziela zwykła, 7 października 2007

XXVII NIEDZIELA ROKU, 7 października 2007
63 Tydzień Miłosierdzia
Apostołowie prosili Jezusa o przymnożenie wiary. Ta prośba jest nam bliska. Każda Msza święta jest szansą pomnożenia naszej wiary, jeśli tylko pozwolimy Bogu działać, jeśli przyjmiemy Jego Słowo i damy się prowadzić.
Z pomocą Bożej łaski nawet mała wiara może dokonywać rzeczy wielkich. Powtórzmy więc na początku tej Eucharystii pokorną prośbę: „Panie przymnóż nam wiary”. Dziś rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich ludziach czekających na pomoc materialną i duchową.

26 Niedziela Roku, 30 września 2007 r.

26 Niedziela Roku, 30 września 2007 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Ewangeliczna opowieść o bogaczu i żebraku odsyła nas do obrazu świata podzielonego na bogatych i biednych. W tym świecie żyjemy. Jesteśmy cząstką tego świata. Chrystus przestrzega nas przed ułudą bogactwa i chciwością, bo mogą one zaślepić człowieka i doprowadzić go do prawdziwej, wiecznej biedy.
Wzywa też w ten sposób do umiłowania ubóstwa w duchu. Obiecuje na tej drodze wieczne szczęście i obfitość wszelkich dóbr. Zapewnia: „błogosławieni ubodzy w duchu" (Mt 5,3). Wzywa też swoim nauczaniem - również głosem Kościoła - do dawania na co dzień świadectwa solidarności z ubogimi.
Eucharystia, w której uczestniczymy, jako ofiara i uczta miłości jest źródłem, fundamentem i szkołą prawdziwej solidarności z Bogiem i bliźnimi. Otwórzmy się zatem na jej owoce.

25 Niedziela, 23 września 2007 r.

XXV NIEDZIELA ROKU, 23 września 2007
W duchu wdzięczności za miniony tydzień, stajemy wokół oł¬tarza Chrystusowego, aby wielbić Boga za Jego nieskończoną miłość wobec nas. Każda Ofiara Eucharystyczna jest uobec¬nieniem męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dlatego wdzięczni za okazaną nam przez Boga miłość dzię¬kujemy za wszystkie Jego dary, a jednocześnie prosimy, aby darzył nas nieustannie swoimi łaskami.
Wsłuchując się w dzisiejsze czytania mszalne, uczmy się wiernej służby Bogu i ludziom tak, aby nasza codzienność była kształtowana w duchu ewangelicznym. A za to, że nie zawsze chcieliśmy, aby słowo Boże kształtowało nasze życie, przepro¬śmy Boga, abyśmy godnie i owocnie mogli uczestniczyć w tej Eucharystii.

XXIV Niedziela Roku - C

XXIV Niedziela Roku - C XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO
PRZEKAZU -16.09.2007
Boża obietnica zbawienia, głoszona przez wieki, spełnia się w Jezusie Chrystusie, w jego ofierze, która uobecniana jest w każdej Mszy Świętej. Uczestnicząc w niej, mamy udział w dziele zbawienia. Przystępując do stołu, otrzymujemy zadatek życia wiecznego.
Dzisiejsza Eucharystia przypada w Dzień Środków Społecznego Przekazu i kieruje nasze myśli w stronę tych wszystkich, którzy informując i wychowując, mają udział w głoszeniu Dobrej Nowiny. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich dziennikarzy i pracowników mediów, aby jak najlepiej wypełniali swoje powołanie, służąc dobru społecznemu.

XXIII NIEDZIELA ROKU, 9 września 2007 r.

XXIII NIEDZIELA ROKU, 9 września 2007 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Rozpoczął się już nowy rok szkolny. Wielu z nas zakończyło czas wakacji i podjęło na nowo swoje obowiązki. Pomocą w naszym trudzie jest Pan Bóg, który pragnie wspierać pracę rąk naszych swoim błogosławieństwem.
Niedzielna Eucharystia jest doskonałą okazją, aby zaprosić do naszych codziennych trosk Chrystusa. W ten sposób nasz trud i wysiłek możemy przemieniać w ofiarę miłości miłą Panu Bogu. Kontynuując nasze rozważania na temat powołania, dziś bliżej przypatrzymy się powołaniu do życia kontem¬placyjnego, czyli życia całkowicie oddanego Panu Bogu.
Na początku tej Mszy Świętej przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbanie dobra.

XXII Niedziela zwykła, 2 września 2007.

Gromadząc się w tę pierwszą niedzielę września wokół ołtarza Pańskiego, pragniemy dobremu Bogu powierzać to wszystko, co stanowiło treść naszego życia w ostatnich dniach, a jednocześnie prosić o moc, światło i błogosławieństwo na nadchodzące dni, zadania, sytuacje. Dzisiejsza niedziela przypomina nam, że fundamentem autentycznej świętości jest właściwie rozumiana pokora. Dlatego też, u progu tej liturgii, błagajmy z pokorą o zmiłowanie nad nami.

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

XXI NIEDZIELA ROKU, 26 sierpnia 2007

Małżonkowie swoją energię ofiarowaną rodzinie czerpią z Boga, który w tajemnicy Trójcy Świętej jest doskonałym źródłem i wzorem życia małżeńskiego oraz wspólnoty rodzinnej. Małżeństwo, w którym cała rzeczywistość ludzka skoncentrowana jest na Bogu i grawituje ku Niemu głębią swojej miłości, staje się przedłużeniem Bożej miłości i osobowego daru Boga dla wielokształtnej wspólnoty rodzinnej. Wzorem takiej wspólnoty jest Święta Rodzina.
Zastanawiając się dziś nad powołaniem małżonków i rodziców, módlmy się za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej za wszystkie rodziny naszej parafii, wypraszając im potrzebne łaski.
Najpierw przeprośmy jednak Boga za nasze grzechy, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii.