Uroczystość Narodzenia Świętego Jana , 24.06.2007 r.

Uroczystość Narodzenia Świętego Jana , 24.06.2007 r. XII Niedziela Zwykla – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana, 24.06.2007
Dzisiejszej niedzieli świętujemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan otrzymał misję przygotowania dróg prowadzących do spotkania z Mesjaszem. Był radykałem.
Wzywał do postaw jednoznacznych, do zerwania ze złem, do nawrócenia bez żadnego „ale”. Jak każdy prorok nazywał rzeczy po imieniu. Jego słowa były ostre jak miecz. Ludzie słuchali go, bo czuli, że te słowa rozcinają pęta zniewoleń, rozbijają skorupę kompromisów ze złem, udawanej pobożności. My też potrzebujemy proroków, potrzebujemy pustyni, potrzebujemy
Oczyszczenia.

XI Niedziela Roku, 17.06.2007 r.

XI Niedziela Roku, 17.06.2007 r. XI Niedziela Zwykla, 17 czerwca 2007 r.
Dla faryzeusza Szymona kobieta płacząca u stóp Jezusa była tylko grzesznicą i nikim więcej. Tymczasem Jezus zobaczył w niej zagubionego człowieka wołającego o miłosierdzie.Nas też nie omija faryzejska skłonność do łatwych ocen naszych bliźnich. Powierzchowne sądy są często wyrokiem skazującym. Bóg czyta w ludzkich sercach i sądzi je według miary miłości. Jezus uczy nas dziś przebaczenia i współczucia. My też przecież jesteśmy dłużnikami Boga, zdanymi na Jego Miłosierdzie.

X Niedziela Zwykła, 10 czerwca 2007 r.

X Niedziela Zwykła, 10 czerwca 2007 r. X Niedziela Zwykla, 10 czerwca 2007 r.
Pan Jezus zapoczątkował swój Kościół, głosząc radosną nowi¬nę o nadejściu królestwa Bożego obiecanego od wieków w Pi¬śmie: „Wypełnił się czas i przybliżyło się królestwo Boże" (Mk 1,15). Każde nasze spotkanie na niedzielnej Eucharystii uwidacznia wspólnotę ludzi wierzących, wspólnotę Kościoła.
Nasze powołanie do życia w Kościele podczas Eucharystii osiąga swój szczyt. Ona pozwala nam jeszcze ściślej zjedno¬czyć nasze życie z Chrystusem i Jego Kościołem. Przygoto¬wując się na to spotkanie, żałujmy za nasze słabości i grzechy, abyśmy mogli z czystym sercem uczestniczyć w tej Przenaj¬świętszej Ofierze.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 3 czerwca 2007 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 3 czerwca 2007 r. Trójcy Przenajświętszej, 3 czerwca 2007 r.
Uroczystość Najświętszej Trójcy
W dzisiejszą niedzielę świętujemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kościół przypomina nam prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Kiedy czynimy znak krzyża, wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Od tego wyznania zaczynamy każdą modlitwę, dzień, pracę, a nawet posiłek. Bóg zaprasza nas dzisiaj byśmy zgłębiali Jego tajemnicę - nie tylko rozumem, ale kochającym i wierzącym sercem. Zaprasza nas, byśmy oddawali Mu chwałę w codzienności. Zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty miłości, także podczas tej Eucharystii. Odpowiedzmy na to zaproszenie. Wzywa nas największa miłość.

WNIEBOWSTĄPIENIE PANSKIE, 20 maja 2007 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PANSKIE, 20 maja 2007 r. Wniebowstąpienie Pańskie, 20 maja 2007 r. - C

Zgromadzeni na Eucharystycznej Ofierze uroczyście przeżywamy wydarzenie wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to dla nas okazja do przypomnienia sobie o chwale nieba, do której każdy z nas został powołany.
Chrystus, który odszedł do nieba, pragnie zgromadzić nas wszystkich w domu Ojca, gdzie, jak powiedział, przygotowuje nam miejsce.

VI Niedziela Wielkanocna, 13 maja 2007 r.

VI Niedziela Wielkanocna, 13 maja 2007 r. VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 13 maja 2007 r. - C

„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam” – tak mówi Jezus Apostołom, zapowiadając swoje odejście. Pokój Jezusa nie oznacza tylko uspokojenia emocji.
Pokój, który daje Chrystus, jest darem doprowadzającym człowieka do szczęścia. To łaska wewnętrznego posklejania człowieka rozbitego na kawałki. Pokój Jezusa pozbawia nas lęku i trwogi, integruje ludzkie istnienie. Przyjmijmy dziś dar Chrystusowego pokoju.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 6 maja 2007 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 6 maja 2007 r. V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 6 maja 2007 r. - C
Jezus przypomina nam dzisiaj najważniejsze przykazanie: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Mamy kochać tak jak Jezus, naśladować Jego miłość.
To zadanie ponad nasze ludzkie siły. Jesteśmy zdolni do miłości, ponieważ On nas pierwszych umiłował. Tą miłością karmi nas w czasie tej Eucharystii. Otwórzmy się na ten dar.