IV Niedziela Wielkanocna, 29 kwietnia 2007 r.

IV Niedziela Wielkanocna, 29 kwietnia 2007 r. IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 29 kwietnia 2007 r. - C
Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Chrystus, jak dwa tysiące lat temu, tak i dzisiaj zwraca się do wielu młodych z wezwaniem: „Pójdź za mną". Jak Apostołów zaprosił do pracy w swojej winnicy, tak i dzisiaj swoją prośbę kieruje do nas, oczekując odpowiedzi jasnej i odważnej.
W tej Eucharystii, którą rozpoczynamy, módlmy się za młodzież polską i młodzież całego świa¬ta, aby odważnie podjęła głos Chrystusa i otwarła swoje serce na Jego wezwanie.

Niedzielne Intencje:
8.00 – Żuków: Int. + Wiktoria, Jan Gajec.
10.00 - Przywodzie: Int. + Rudolf Szaper, 18 rocz. (imieninowa).
11.30 - Lubiatowo: chrzest: Zuzanna Skawińska.
13.00 – Żuków: + Anastazja Stęplowska, 4 rocz.

III Niedziela Wielkanocna, 22 kwietnia 2007 r. - C

III Niedziela Wielkanocna, 22 kwietnia 2007 r. - C III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 20 kwietnia 2007 r. - C
Każda Msza Święta to spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem. On kieruje do nas swoje słowo, karmi nas swoim Ciałem, a umocnionych posyła do naszych codziennych zadań.
Zbawiciel jest zawsze blisko nas. Jest zatroskany o nasz głód fizyczny i duchowy. A oczekuje od nas tylko jednego - miłości. Dlatego otwórzmy nasze serca na Jego miłość, którą nam dziś okaże. Najpierw jednak przeprośmy Go za nasze grzechy abyśmy mogli w całkowitej pełni doświadczyć Jego miłości.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2007 r.

Wprowadzenie do liturgii - Niedziela Miłosierdzia Bożego, rok C
Nowe święto Miłosierdzia Bożego wpisuje się doskonale w obchodzoną od wieków na zakończanie Oktawy Wielkanocnej Niedzielę Przewodnią, zwaną również Niedzielą Białą. Obraz Chrystusa Miłosiernego, który z przebitego boku posyła na świat strumienie Światała tak wiele do nas mówi zarówno wtedy, gdy do przebitego Boku Chrystusa wkłada swą rękę niewierny Tomasz, jak również wtedy gdy przebity bok Miłosiernego Zbawiciela widzimy oczyma Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Tradycję ze współczesnością pomaga nam łączyć Jan Paweł II, który nowe święto ustanowił nie tylko dekretem, ale również swoim życiem i umieraniem, oddając duszę Bogu w wigilię nowego święta.
Błagajmy Boga, aby okazał swe miłosierdzie nam i całemu światu.

V Niedziela Wielkiego postu

V Niedziela Wielkiego postu  Wprowadzenie do liturgii na V niedzielę Wielkiego Postu C
Bóg jest miłosierny. Przekonała się o tym bohaterka dzisiejszej Ewangelii – pochwycona na cudzołóstwie kobieta, przyprowadzona do Jezusa przez uczonych w Piśmie i faryzeuszy. Była świadoma swego grzechu. Stała przed Jezusem ze spuszczoną głową, gdy ją bezlitośnie oskarżali. Nie próbowała się usprawiedliwiać, szukać okoliczności łagodzących. Tylko szczerze żałowała swego grzechu. Jezus jej nie potępił, nie odwrócił się od niej. Nie straszył karą, ani ogniem piekielnym. Bo Bóg nie pragnie śmierci grzesznika, ale jego nawrócenia. Tę prawdę ukazuje dzisiejsza Ewangelia. „Idź, a od tej chwili nie grzesz więcej” – usłyszała od Jezusa cudzołożna kobieta. Dziś te słowa Pan Jezus kieruje także do nas.

IV Niedziela Wielkiego Postu, 18 marca 2007 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu, 18 marca 2007 r. IV Niedziela Wielkiego Postu, 18 marca 2007.
Wprowadzenie do liturgii na IV niedzielę Wielkiego Postu C
Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości. Źródłem radości jest Bóg, Jego wierna miłość.
Choć praca nad sobą, walka z grzechem, nałogami, egoizmem nie jest czymś łatwym i przyjemnym, to jednak nawrócenie jest zawsze powrotem do domu Ojca. Owocem pokuty jest radość odnalezienia Boga, bliskich i siebie samego. Bóg jak Ociec syna marnotrawnego czeka, przebacza, chce przygotować dla nas ucztę. Jego miłość jest dostępna dla nas szczególnie podczas rozpoczynających się dziś rekolekcji wielkopostnych.

Plan Rekolekcji w Żukowie

Plan Rekolekcji  w Żukowie

Niedziela, 18 marca.
8.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną
13.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
16.00 – Droga Krzyżowa po wiosce.
W kościele: wystawienie
Najśw. Sakr. „Gorzkie Żale”.
Poniedziałek, 19 marca.
17.30 – Msza Św. z nauką

Wtorek, 20 marca – DZIEŃ SPOWIEDZI
15.30 – 16.30 i 19.00 – 20.00 – spowiedź
20.00 – Msza Św. z nauką.
Środa, 21 marca – zakończenie rekolekcji
19.30 – Msza Święta z nauką.

III Niedziela Wielkiego postu, 11 marca 2007 r.

III Niedziela Wielkiego postu, 11 marca 2007 r. Wprowadzenie do liturgii na III niedzielę Wielkiego Postu C
Żyjemy dziś pod presją sukcesu. W każdej dziedzinie życia ludzie domagają się natychmiastowych owoców swojej pracy, wysiłku, nauki, poniesionych kosztów. Nie potrafimy czekać. Żyjemy dziś pod presją sukcesu. W każdej dziedzinie życia ludzie domagają się natychmiastowych owoców swojej pracy, wysiłku, nauki, poniesionych kosztów. Nie potrafimy czekać. Bóg na szczęście ma cierpliwość ogrodnika. Nie traci nadziei na nasze owocne życie. Nie znaczy to jednak, że wolno nam lekceważyć dar czasu. Trwa Wielki Post, czas spulchniania gleby naszych serc, okładania nawozem. Czas łaski. Nie zmarnujmy go.