Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

III Niedziela Wielkiego postu, 11 marca 2007 r.

III Niedziela Wielkiego postu, 11 marca 2007 r. Wprowadzenie do liturgii na III niedzielę Wielkiego Postu C
Żyjemy dziś pod presją sukcesu. W każdej dziedzinie życia ludzie domagają się natychmiastowych owoców swojej pracy, wysiłku, nauki, poniesionych kosztów. Nie potrafimy czekać. Żyjemy dziś pod presją sukcesu. W każdej dziedzinie życia ludzie domagają się natychmiastowych owoców swojej pracy, wysiłku, nauki, poniesionych kosztów. Nie potrafimy czekać. Bóg na szczęście ma cierpliwość ogrodnika. Nie traci nadziei na nasze owocne życie. Nie znaczy to jednak, że wolno nam lekceważyć dar czasu. Trwa Wielki Post, czas spulchniania gleby naszych serc, okładania nawozem. Czas łaski. Nie zmarnujmy go.

II Niedziela Wielkiego Postu, 4 marca 2007.

II Niedziela Wielkiego Postu, 4 marca 2007. II Niedziela Wielkiego Postu, 4 marca 2007.
Wprowadzenie do liturgii na II niedzielę Wielkiego Postu C
W drugą niedzielę Wielkiego Postu wchodzimy wraz z Jezusem na Górę Przemienienia. Słyszymy słowa: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Jezus tylko na moment odsłonił przed uczniami blask swojego boskiego majestatu.
Chciał umocnić ich wiarę. My też otrzymujemy nieraz takie wyjątkowe dary: poczucie bliskości, obecności Boga, dar głębokiej modlitwy, dobrze przeżyta Eucharystia. To trwa zazwyczaj krótko. Nie można rozbić namiotów na Górze Przemienienia.

Trzeba zejść z góry Tabor i być wiernym Bogu w szarym trudzie codzienności. Iść wraz z Jezusem także na inną górę – na Golgotę. Niech ta Eucharystia będzie dziś dla nas jak wejście na Górę Przemienienia, byśmy mogli powtórzyć za Piotrem: „dobrze, że tu jesteśmy”, a potem umocnieni wrócić do naszego krzyża.

I Niedziela Wielkiego postu, 25 lutego 2007 .,,,,,,,,

I Niedziela Wielkiego postu, 25 lutego 2007  .,,,,,,,, I Niedziela Wielkiego Postu, 25 lutego 2007
Wprowadzenie do liturgii na I niedzielę Wielkiego Postu C
Już pierwszym dniu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, mięliśmy okazję doświadczyć tego, co odczuwał Pan Jezus podczas swego czterdziestodniowego postu na pustyni. Trzeba jednak zdobyć się na coś więcej. Podejmując post razem z Nim, mamy poznać jak wielką rolę ma w naszym życiu wyrzeczenie się, ofiara i poświęcenie. Dzieląc się dzisiaj chlebem eucharystycznym mamy nauczyć się, jak rezygnując z pewnych pokarmów i pewnych rzeczy, mamy się dzielić z innymi owocami miłosierdzia. On Niego mamy się nauczyć, jak być dobrym jak chleb

Wydawnictwo "Misericordia"

Wydawnictwo Adres strony internetowej Wydawnictwa "Misericordia" Sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia to: www.misericordia.faustyna.pl
lub www.misericordia.bel.pl

VII Niedziela Roku, 18 lutego 2007 r.

VII Niedziela Roku, 18 lutego 2007 r. VII NIEDZIELA ROKU, 18 lutego 2007
Wprowadzenie do Liturgii
Msza Święta, w której uczestniczymy, to wyraz i zewnętrzny obraz miłości Chrystusa do każdego z nas. To wspaniałe świa¬dectwo, jak bardzo Bóg ukochał człowieka i jak bardzo trosz¬czy się o niego. Chciejmy przez żywy udział w tej Najświęt¬szej Ofierze ubogacić naszą miłość, czynić ją bardziej dojrzałą i ludzką oraz zrobić wszystko, by ona stała się dla nas i dla na¬szych bliźnich źródłem pełnego uświęcenia i zjednoczenia się z Chrystusem.

VII Niedziela Roku, 18 lutego 2007 r.

VII Niedziela Roku, 18 lutego 2007 r. VII NIEDZIELA ROKU, 18 lutego 2007
Niedzielne Intencje:

8.00 – Żuków: + Zofia i Władysław Jaworscy
10.00 - Przywodzie: + Pelagia Prabucka i zmarli z rodziny Prawuckich
11.30 - Lubiatowo: + Jan Pijewski, 6 rocz.
13.00 – Żuków: + Józef Król, 4 rocz.

Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2007

Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2007 VI NIEDZIELA ROKU, 11 lutego 2007
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHOREGO
W dniu 11 lutego, kiedy Kościół wspomina w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes, obchodzimy 15 Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślimy z troską o nieuleczalnie chorych. W Orędziu, przeznaczonym na ten dzień, Ojciec święty Benedykt XVI pisze, że świadomy cierpień tak wielu ludzi pragnie „pochylić się nad losem nieuleczalnie chorych w naszym świecie i dodawać odwagi wspólnotom chrześcijańskim, w wysiłku dawania świadectwa czułości i miłosierdzia naszego Pana”. Razem z Ojcem świętym pochylmy się nad naszymi braćmi i siostrami, którzy przechodzą przez ostatnią próbę i przyjmijmy moc Ducha Świętego, który daje odwagę, aby w takiej chwili nie opuszczać najbardziej potrzebującego człowieka.