Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

Niedziela Palmowa, 09.04.2017 r.

Niedziela Palmowa, 09.04.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień upamiętniający ostatnie dni życia Jezusa, Jego ostatnie chwile, które mają niezmierzoną wartość dla naszego zbawienia. Ta niedziela na sześć dni przed Paschą przypomina radość towarzyszącą uroczystemu wjazdowi Jezusa do Jerozolimy, iście królewskiemu, ale przypomina też płacz Jezusa nad miastem, które nie poznało czasu swego nawiedzenia. Jezus płacze, bo tylko On wie, że Jerozolima Go odrzuci, choć i za nią przyjmie śmierć na krzyżu. Jezus otwiera dziś przed nami bramę zbawienia. „Krzyż stał się nam bramą".Na mszach świętych będzie odczytywany opis Męki Pańskiej

V Niedziela Wielkiego postu, 02.04.2017 r.

V Niedziela Wielkiego postu, 02.04.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
W naszej wędrówce przez Wielki Post spotykamy się dziś z Martą i Marią, opłakującymi śmierć swego brata Łazarza. Wobec dramatu śmierci Jezus ujawnia swą moc i wskrzesza Łazarza. Jezus ma władzę nad śmiercią, ponieważ zwyciężył śmierć na drzewie krzyża, składając na Nim samego siebie jako Ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. Niech uczestnictwo w tej właśnie Ofierze Chrystusa uświadomi nam konieczność naszej śmierci i powołanie do życia wiecznego. ...więcej »

IV Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2017

IV Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2017 Wprowadzenie do liturgii
Pan Bóg przenika nasze serca i je zna. Patrząc w nie, czyta najtajniejsze ludzkie myśli i wie o nas wszystko. O tej prawdzie słyszymy również w dzisiejszej liturgii słowa. Tylko z czystymi sercami możemy przystąpić do sprawowania Najświętszej Ofiary. Niech zatem zajaśnieje nam Chrystus, przywracając sercom wzrok duszy, który pozwala dostrzec całe bogactwo łaski, jakiej Pan nam udziela. A za wszelkie ciemności naszego życia prze¬praszajmy teraz Boga, wołając: zmiłuj się nad nami, Panie. ...więcej »

III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017
Jezus prosi o kubek wody. Dialog z kobietą samarytańską pełen jest pytań i odpowiedzi, poprzez które Chrystus dotyka jej intymnego życia, odsłania jej wnętrze, ukazuje jej prawdę o sobie samej. Samarytanka nie rezygnuje z dialogu. Pyta o właściwy sposób oddawania czci Bogu. Słyszy, że „prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, i takich to czcicieli chce mieć Ojciec”. Zbawiciel mówi o prawdziwej pobożności i konieczności nawrócenia się.
Dziś liczenie wiernych. ...więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu, Rekolekcje Wielkopostne, 12.03.2017 r.

II Niedziela Wielkiego Postu, Rekolekcje Wielkopostne, 12.03.2017 r. Wprowadzenie do liturgi
Druga niedziela Wielkiego Postu ukazuje nam bardzo złożony proces przemiany człowieka: od własnych planów, sposobów działania i celów do działania zgodnego z planem Pana Boga, według Jego metod i ku celom prze Niego proponowanym. . Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usłyszeli i zapamiętali, że Chrystus jest umiłowanym Synem Bożym, którego winniśmy słuchać. Rekolekcje, które dziś rozpoczynamy mają nam w tym pomóc. Zechciejmy skorzystać z tego czasu laski i Bożego Miłosierdzia ...więcej »

Program Rekolekcji Wielkopostnych dla dorosłych

Rekolekcje Wielkopostne 12 – 15 marca 2017 A. D.
Żuków

16.00 – Lubiatowo Msza Święta z nauką rekolekcyjną

17.30 – Przywodzie Msza Święta z nauką rekolekcyjną

19.00 – Żuków Msza Święta z nauką rekolekcyjną

I niedziela Wielkiego postu, o5.03.2017 r.

I niedziela Wielkiego postu, o5.03.2017 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Gromadzimy się na Mszy Św. w I niedzielę Wielkiego Postu, okresu, w którym szczególnie doniosłe rozbrzmiewa wezwanie do nawrócenia, które winno oznaczać ponowne ukierunkowanie naszych myśli na Boga i ochoczą dyspozycję serca, by przyjąć Jezusa, który przychodzi do nas w znakach sakramentalnych, ale także w naszych bliźnich, którzy oczekują z naszej strony na ge¬sty miłości i przebaczenia.
Liturgia słowa prowadzi nas na pustynię, gdzie spotykamy Jezusa podejmującego post i pokonującego szatana. Jest to dla nas wskazanie, abyśmy przez podjęte wyrzeczenia umocnili naszą jedność z Bogiem i mogli wyjść naprzeciw potrzebom ciała i ducha naszych bliźnich.