REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2006

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2006 Od 19 marca do 22 marca br. odbyły się w tutejszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje prowadził ks. Kazimierz Kotlarz TChr. - proboszcz parafii Bielice. Do południa odbywały się rekolekcje dla dzieci, a po południu dla starszych.

V Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2006 r.

V Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2006 r. Wprowadzenie do liturgii na V niedzielę Wielkiego Postu, 2 IV 2006 r.
W piątą niedzielę Wielkiego Postu jesteśmy wezwani, aby iść z Chrystusem na najtrudniejsze drogi, nawet do Getsemani na Kalwarię. "Kto by chciał Mi służyć niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem tam będzie i mój sługa" (J 12,26).W dniu 2 kwietnia wprowadza nas na tę drogę sługa Boży Jan Paweł II. Przed rokiem towarzyszyliśmy Mu modlitwą w ostatnich chwilach Jego życia. Spoza murów Watykanu słyszeliśmy Jego ostatnie słowa, i „liczyliśmy” ostatnie oddechy tak brzemienne w cierpienie. Była to ostatnie nauka ukochanego Papieża i tę ostatnią lekcję mamy zapamiętać na całe życie. On tę wiedzę czerpał z Krzyża Chrystusowego i codziennego odprawiania Mszy świętej. Niech nasz pobożny dział w tej Mszy świętej będzie wypełnieniem Jego testamentu.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2006 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2006 r. Wprowadzenie do liturgii
Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest w liturgii niedzielą radości. Powodem tej radości jest to, że mamy za sobą już połowę wielkopostnego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszej parafii szczególnym powodem do radości była możliwość odprawienia rekolekcji wielkopostnych, które przeżywaliśmy w ubiegłym tygodniu. Już na początku Mszy świętej złóżmy Bogu w ofierze nasze szczere i mocne postanowienie, że wytrwamy w postanowieniach, jakie złożyliśmy podczas rekolekcji.

II Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.

Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.
W II niedziele Wielkiego Postu podążamy za Panem Jezusem i Jego uczniami na Górę Tabor, gdzie dokonało się Przemienienie Pańskie. Podczas przemienienia - które dokonuje się w misterium eucharystycznym - wpatrujemy się z zachwytem w oblicze Chrystusa, promienne jak słońce. Kiedy po skończonej Mszy świętej będziemy schodzić z tej Góry Przemieniania, mamy z jej wysokości zobaczyć cały świat, a przede wszystkim te rejony, gdzie nie dociera światło Chrystusa. Naszym zadaniem jest podzielić się ze wszystkim narodami tym, co przeżywamy podczas Przemienia Chrystusa, w którym uczestniczymy przez udział w Eucharysti.

V NIEDZIELA ROKU - B

Wprowadzenie do liturgii na V niedzielę zwykłą B, 2006.

Jezus Chrystus gromadzi nas dziś wokół swego ołtarza, by karmić nas Słowem Bożym oraz swoim Ciałem i Krwią. Jak Hiob, bohater pierwszego czytania, przedstawmy Panu Bogu nasze cierpienia, troski, zmartwienia. Wszystko, co nas boli i rani. Bo On leczy złamanych na duchu, opatruje ich rany i dźwiga pokornych. Pan słyszy naszą modlitwę i spełnia prośby zanoszone z ufnością i wiarą. Ewangelia nie kłamie, gdy mówi, że Jezus „uzdrowił wielu dotkniętych różnymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”..