Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA, 28 V 2006

WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA, 28 V 2006 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 28 V 2006 r.
Wniebowstąpienie Pańskie jest jak klamra, która łączy Ewangelie z Dziejami Apostolskimi, ziemskie życie Jezusa z życiem Kościoła. Ostateczne odejście Pana, czyli Jego wstąpienie do Nieba, rozpoczęło bowiem czas Kościoła, mistycznego Ciała Chrystusa. Obchodząc z radością i w uniesieniu dzisiejszą uroczystość, spójrzmy w stronę nieba.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 4 czerwca 2006 r.
WPROWADZENIE: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest nazywana świętem proklamacji Kościoła, czyli dniem, w którym Kościót, dotknięty mocą z wysoka, porzucił strach i ból i wyszedł na świat, by głosić Chrystusa zmartwychwstałego. Ten apostolski Kościół trwa do dzisiaj i my wszyscy stanowimy Jego cząstkę. Prośmy, aby „Pan i Ożywicie!" dotknął każdego z nas, byśmy mogli na co dzień świadczyć o potędze Bożej miłości. Znając jednak naszą słabość, przeprośmy Boga za nasze grzechy:
PANIE, którego Duch przychodzi nas oczyścić, zmiłuj się nad nami. CHRYSTE, którego Duch przychodzi nas oświecić, zmiłuj się nad nami. PANIE, którego Duch przychodzi nas umocnić, zmiłuj się nad nami.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - ODPUST PARAFIALNY W ŻUKOWIE

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 11 czerwca 2006
ODPUST PARAFIALNY

W naszej pielgrzymce drogami wiary dziękujemy dziś Bogu za objawienie nam prawdy o Nim samym, tej mianowicie, że jest Trójcą Osób. Przypomina o tym każdy krzyż uczyniony ze słowami: „w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, tymi samymi, które przekazał sam Chrystus w chwili wniebowstąpienia. Za to wszystko Bogu niech będą dzięki.
Intencje: Żuków, 8.00 - + Stanisław i Andrzej Lachowscy.
Przywodzie, 10.00 - + Marian Pawłowski, 2 rocznica.
                         Lubiatowo, 11.30 – o Boże błogosławieństwo i zdrowie Mateusza Banasiewicz z okazji chrztu.
                             Żuków, 18.00 – o błogosławieństwo Trójcy Świętej dla całej parafii.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V NIEDZIELA WIELKANOCNA Piąta Niedziela Wielkanocna, 14 V 2006 r.
WPROWADZENIE: żeby pokazać, jak bliski i ważny jest związek człowieka z Chrystusem, posługuje się On porównaniem z krzewem winnym. Chrystus jest silnym, odwiecznym krzewem, który żywi młode pędy-latorośle. Jeśli będą trwały w krzewie, będą żyły i wydadzą owoc. Jeśli odpadną od krzewu, umrą, bo zabraknie im pokarmu. Dla nas, latorośli, takim pokarmem, który daje nam Chrystus, jest Eucharystia.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21 V 2006

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21 V 2006 Szósta Niedziela Wielkanocna, 21 V 2006
r. WPROWADZENIE: Zwycięstwo Jezusa na krzyżu, poprzedzone Jego męką, jest najważniejszym aktem „miłości do końca", l podobnie jak wciąż otrzymujemy od Niego owoce tego zwycięstwa, tak samo jesteśmy wezwani do naśladowania Go w tej miłości. Ważnego pouczenia udzieli nam dzisiejsza liturgia słowa.
Pozwólmy Bogu, by mógł jak najgłębiej wejść ze swoim orędziem do naszych serc i usunąć z nich wszelki grzech.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 21 V 2006

Szósta Niedziela Wielkanocna, 21 V 2006

NIEDZIELA PALMOWA

NIEDZIELA PALMOWA WPROWADZENIE: Bracia i siostry, 40 dni przygotowywaliśmy nasze serca przez modlitwę, pokutę i uczynki chrześcijańskiej miłości. Dziś gromadzimy się, aby z catym Kościołem rozpocząć obchód misterium paschalnego. Dzisiaj Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać. Wspominając to zbawcze wydarzenie, z głęboką wiarą i pobożnością pójdźmy za Panem, abyśmy uczestnicząc w tajemnicy Jego krzyża, dostąpili udziału w zmartwychwstaniu i życiu. Spójrzmy na krzyż i uznajmy, że też zadaliśmy naszymi grzechami cierpienia. ...więcej »