OBRZĘD POŚWIĘCENIA I PRZEKAZANIA ŚWIEC

OBRZĘD POŚWIĘCENIA I PRZEKAZANIA ŚWIEC PRZEKAZANIE ŚWIATŁA

W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2006 r., dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii otrzymały świece i odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Był to ich kolejny krok prowadzący do osobistego spotkania z Chrystusem w Komunii Św.

OPŁATEK RADY DUSZPASTERSKIEJ W DOMU PARAFIALNYM

OPŁATEK RADY DUSZPASTERSKIEJ W DOMU PARAFIALNYM Po zakończeniu "kolędy" w niedzielę 22 stycznia odbył się w Domu Parafialnym "Opłatek" Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Caritasu. Przybyli reprezentanci Lubiatowa i Przywodzia wraz z członkami z Żukowa. W miłej atmosferze po podzieleniu się opłatkiem upłynął wieczór.

III Niedziela zwykła, 22 stycznia 2006

III Niedziela zwykła, 22 stycznia 2006 Nasz czas odmierzamy obecnie przeżywając kolejne niedziele zwykłe. W ten sposób zmierzamy do pełni czasu, która otwieram się przed nami, jako że Chrystus Powie nam dzisiaj: „Czas się wypełnił”. Każdy z nas chciałby zatrzymać czas. Mówimy: „Trwaj chwilo, jesteś piękna”, i chcielibyśmy jak najdalej odwlec to, co trudne bolesne, i samą śmierć. Jednak czas, który przepływa przez człowieka nigdy nie osiąga pełni. Jest on ulotną chwilą, w której przyszłość staje się przeszłością. Czas osiąga swoją pełnię, gdy przepływa przez Człowieka, który jest Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem; który jest Bogiem bez początku i bez końca. Czas osiąga swoją pełnie, gdy przepływa przez Chrystusa. Kto posiada Chrystusa ma pełnię czasu. Doświadczając nieraz tak boleśnie przemijalności czasu, przychodzimy w Dniu Pańskim do ołtarza, aby tu w objęciach naszego Pana uciszyć nasze lęki i zajrzawszy przez okno wieczności nabrać dystansu do tego, co przemija w czasie. ...więcej »

IV Niedziela zwykła, 29 stycznia 2006 r.

IV Niedziela zwykła, 29 stycznia 2006 r. Wprowadzenie do liturgii na IV niedzielę zwykłą B, 29 stycznia 2006.
Jezus, który przyniósł zbawienie człowiekowi, przemawia dzisiaj z mocą. Ta moc okazuje się w Jego konfrontacji z szatanem, głównym sprawcą grzechu. „Czego chcesz Jezusie?” – wykrzykiwał zły duch, na co Jezus odpowiedział pełnym mocy egzorcyzmem: „Milcz i wyjdź z niego. Słowo Jezusa jest skuteczne, ostre i przekształcające wszelką słabość w moc.
Ta scena powtarza się za każdym razem, gdy uczestniczymy w Liturgii Słowa. Jezus taka samo dzisiaj przemawia z mocą. Pomyślę jaki ma wpływ na moje codzienne życie Słowo usłyszane w Liturgii.

II Niedziela zwykła, B, 15 stycznia 2006 r.

II Niedziela zwykła, B, 15 stycznia 2006 r. Wprowadzenie do liturgii na II niedzielę zwykłą B, 15 stycznia 2006.
Wprawdzie w naszych kościołach rozbrzmiewają kolędy, a świąteczne dekoracje zachowujemy aż do dnia 2 lutego, to przecież w liturgii Okres Narodzenia Pańskiego zakończył się przed tygodniem, a rozpoczął się czas niedziel zwykłych. Sprawowanie Eucharystii zawsze uobecnia wśród nas i dla nas całe zbawcze dzieło Chrystusa. W czasie Bożego Narodzenia i Wielkanocy na pierwszy plan wydobywamy tak ważne elementy historii zbawienia, jak Tajemnica Wcielenia i Tajemnica Odkupienia. Po zgłębieniu tych tajemnic, staramy się potem żyć nimi w ciągu roku. Kiedy w zwyczajne niedziele przychodzimy do kościoła, okazuje się jednak, że każda z nich jest nadzwyczajna. Za każdym razem słowo Boże wydobywa z tej wielkiej mozaiki, którą układamy przez cały rok liturgiczny, a którą Bóg przenika złotym tłem swojej obecności, coraz to nowe kamyki. Dzisiaj wracamy do samego początku, kiedy Bóg po imieniu wezwał nas do siebie.

JASEŁKA W ŻUKOWIE

JASEŁKA W ŻUKOWIE Czas Bożego Narodzenia to szczególny czas w ciągu roku. Jest to czas radości, miłości i pokoju – z takim właśnie przesłaniem dzieci z naszej szkoły wystawiły jasełka bożonarodzeniowe. ...więcej »