Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2006.

III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2006. III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2006 r.
W całym świecie człowiek jest jedyną istotą, do której Bóg przemówił i ciągle przemawia. Dając ludziom prawa i nakazy, daje jednocześnie obietnice. Dlatego Jego słowa są nie tylko światłem naszego życia, ale także jego nadzieją.
Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne; jest to czas błogosławiony. Prośmy o łaskę wiary i ufności, gdy Pan będzie kierował do nas Swoje Słowo. Każdy będzie miał okazję, aby spojrzeć na swoje życie: na wszystkie swoje wady i uczynki. W czasie rekolekcji postawmy sobie pytania: po co i dla kogo żyję, kto w moim życiu jest najważniejszy, co przysłania mi Boga?
...więcej »

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2006

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2006 Od 19 marca do 22 marca br. odbyły się w tutejszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje prowadził ks. Kazimierz Kotlarz TChr. - proboszcz parafii Bielice. Do południa odbywały się rekolekcje dla dzieci, a po południu dla starszych.

V Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2006 r.

V Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2006 r. Wprowadzenie do liturgii na V niedzielę Wielkiego Postu, 2 IV 2006 r.
W piątą niedzielę Wielkiego Postu jesteśmy wezwani, aby iść z Chrystusem na najtrudniejsze drogi, nawet do Getsemani na Kalwarię. "Kto by chciał Mi służyć niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem tam będzie i mój sługa" (J 12,26).W dniu 2 kwietnia wprowadza nas na tę drogę sługa Boży Jan Paweł II. Przed rokiem towarzyszyliśmy Mu modlitwą w ostatnich chwilach Jego życia. Spoza murów Watykanu słyszeliśmy Jego ostatnie słowa, i „liczyliśmy” ostatnie oddechy tak brzemienne w cierpienie. Była to ostatnie nauka ukochanego Papieża i tę ostatnią lekcję mamy zapamiętać na całe życie. On tę wiedzę czerpał z Krzyża Chrystusowego i codziennego odprawiania Mszy świętej. Niech nasz pobożny dział w tej Mszy świętej będzie wypełnieniem Jego testamentu.
...więcej »

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2006 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2006 r. Wprowadzenie do liturgii
Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest w liturgii niedzielą radości. Powodem tej radości jest to, że mamy za sobą już połowę wielkopostnego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszej parafii szczególnym powodem do radości była możliwość odprawienia rekolekcji wielkopostnych, które przeżywaliśmy w ubiegłym tygodniu. Już na początku Mszy świętej złóżmy Bogu w ofierze nasze szczere i mocne postanowienie, że wytrwamy w postanowieniach, jakie złożyliśmy podczas rekolekcji.
...więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.

Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.
W II niedziele Wielkiego Postu podążamy za Panem Jezusem i Jego uczniami na Górę Tabor, gdzie dokonało się Przemienienie Pańskie. Podczas przemienienia - które dokonuje się w misterium eucharystycznym - wpatrujemy się z zachwytem w oblicze Chrystusa, promienne jak słońce. Kiedy po skończonej Mszy świętej będziemy schodzić z tej Góry Przemieniania, mamy z jej wysokości zobaczyć cały świat, a przede wszystkim te rejony, gdzie nie dociera światło Chrystusa. Naszym zadaniem jest podzielić się ze wszystkim narodami tym, co przeżywamy podczas Przemienia Chrystusa, w którym uczestniczymy przez udział w Eucharysti.
...więcej »

V NIEDZIELA ROKU - B

V NIEDZIELA ROKU - B


Wprowadzenie do liturgii na V niedzielę zwykłą B, 2006.

  Jezus Chrystus gromadzi nas dziś wokół swego ołtarza, by karmić nas Słowem Bożym oraz swoim Ciałem i Krwią. Jak Hiob, bohater pierwszego czytania, przedstawmy Panu Bogu nasze cierpienia, troski, zmartwienia. Wszystko, co nas boli i rani. Bo On leczy złamanych na duchu, opatruje ich rany i dźwiga pokornych. Pan słyszy naszą modlitwę i spełnia prośby zanoszone z ufnością i wiarą. Ewangelia nie kłamie, gdy mówi, że Jezus „uzdrowił wielu dotkniętych różnymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”..
...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt