Niedziela Chrztu Pańskiego B, 8 stycznia 2006 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego B, 8 stycznia 2006 r. W ostatnim dniu liturgicznego Okresu Bożego Narodzenia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa rozpoczął publiczną działalność Chrystusa, która dla świata przyniosła tak błogosławione skutki. W nowy Rok Pański 2006 wchodzimy wspominając Chrzest Chrystusa i chrzest, którym my zostaliśmy ochrzczeni. Chrzest jest wspaniałym startem ku przyszłości. Daje on nam wielkie możliwości i tak bardzo zbliża ludzi do siebie i całą rodzinę ludzką do Boga. Niech o tej bliskości spowodowanej przez chrzest przypomina nam pokropienie wodą święconą. ...więcej »

Nowy Rok 2006

Nowy Rok 2006 Z okazji Nowewgo Roku Kościół kieruje
do wiernych piękne słowa z Księgi Li-
czb: "Niech Cię Pan błogosławi i strze
że. Niech Pan rozpromieni oblicze swe
nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i
niech cię obdarzy Pokojem."
Błogosławionego Nowego Roku Parafianom, przybyłym Gościom i odwiedząjącym naszą stronę: www.zukow.eparafia.pl
Ks. Proboszcz

JASEŁKA W LUBIATOWIE

W pierwszym dniu Świąt Bożego Narodzenia, w kościele filialnym w Lubiatowie zaprezentowali sie nasi najmłodsi uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Anny Wełpy i młodych pomocników: Asi, karoliny i marka przygotowali piękn przedstawienie pt. "Nie było miejsca dla Ciebie..."

IV NIEDZIELA ADWENTU, 18 XII 2005.
Czwarta niedziela Adwentu, która w społeczeństwie tracącym wiele duchowych wartości, jest tylko niedzielą szalonych zakupów, dla tych, którzy jednak wybrali się do kościoła, jest ogromną szansą odzyskania tego, co utracono i pomnożenia duchowego bogactwa przekazanego nam w testamencie przez całe pokolenia naszych chrześcijańskich rodzin. Bądźmy wierni naszej tradycji we wszystkich szczegółach, nawet najdrobniejszych, ale w nie przeoczmy tego, co najważniejsze, że Bóg przychodzi, aby obdarzyć nas w swoim Synu największą miłością. Przestańmy na chwilę myśleć o tym, co jeszcze trzeba kupić i czy wystarczy nam pieniędzy. Posłuchajmy uważnie tego, co Bóg mówi do nas, i starajmy się sensownie odpowiedzieć na Jego słowo. ...więcej »

Rusza serwis parafii w Żukowie!

Rusza serwis parafii w Żukowie! Wiadomość testowa, wkrótce znajdziecie tu bieżące informacje z życia parafii. Dodawane będą również galerie fotografii. Zapraszamy do odwiedzania naszego serwisu.

IV Niedziela zwykła, 29 stycznia 2006 r.

Wprowadzenie do liturgii na IV niedzielę zwykłą B, 29 stycznia 2006.
Jezus, który przyniósł zbawienie człowiekowi, przemawia dzisiaj z mocą. Ta moc okazuje się w Jego konfrontacji z szatanem, głównym sprawcą grzechu. „Czego chcesz Jezusie?” – wykrzykiwał zły duch, na co Jezus odpowiedział pełnym mocy egzorcyzmem: „Milcz i wyjdź z niego. Słowo Jezusa jest skuteczne, ostre i przekształcające wszelką słabość w moc.
Ta scena powtarza się za każdym razem, gdy uczestniczymy w Liturgii Słowa. Jezus taka samo dzisiaj przemawia z mocą. Pomyślę jaki ma wpływ na moje codzienne życie Słowo usłyszane w Liturgii.