Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

Święto Chrztu Pańskiego, 8.1.2017

Święto Chrztu Pańskiego, 8.1.2017 Święto Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2016 r.
Dziś nasze oczy kierują się nie tylko na ołtarz, ale również na naszą parafialną chrzcielnicę. Wspominając chrzest Chrystusowy, popatrzmy na miejsce, gdzie ochrzczono tak wiele naszych sióstr i braci. Tu być może zostały ochrzczone wasze dzieci, albo wnuki. Niech dzisiejszy dzień przypomni nam, jak wielki dar łaski otrzymuje człowiek na chrzcie świętym. Przecież to chrzest jest bramą, przez którą wejść możemy tu, aby złożyć wraz z Chrystusem Najświętszą Ofiarę.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia 2017 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia 2017 r. UROCZYSTOSC ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI,
01 STYCZNIA 2016 r.
Dziś, w pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku wraz z Maryją, Matka naszego Boga, przy Jego ołtarzu. Celebrując Eucharystię w uroczystość Świętej Bożej rodzicielki, powierzamy Chrystusowi przez ręce Jego Matki nasze intencje. Szczególnie modlimy się, aby Syn Boży uświęcił czas całego nowego 2017 roku.

Boże Narodzenie 2016 r.

Boże Narodzenie 2016 r. Wprowadzenie do liturgii
Uroczystość Bożego Narodzenia to szczególny czas, gdy we wspólnocie domu, rodziny, a także całego Kościoła możemy z radością wspominać to wydarzenie, które dwa tysiące lat temu sprawiło, że „naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką. Nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło" (Iz 9,1). Ową jasnością i światłością zapowiadaną przez proroka Izajasza była nie tyle gwiazda prowadząca Mędrców do betlejemskiej stajenki, ile sam Jezus Chrystus

IV Niedziela Adwentu, 18.12.2016 r.

IV Niedziela Adwentu, 18.12.2016 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Czwarta Niedziela Adwentu jest już ostatnią na
drodze naszych przygotowań do uroczystości
Narodzenia Pańskiego. Ten ostatni etap Adwentu
przeżywamy w duchu oczekiwania,
tęsknoty i pokornej modlitwy przyzywającej Pana.
Zgromadzeni na Mszy Świętej we wspólnocie oczekujących
na narodzenie Zbawiciela otrzymujemy zapewnienie, które wypowiada Archanioł Gabriel w dzisiejszej Ewangelii:
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" (Łk 1,37) i
na wzór Maryi uczymy się czynić nasze serca mieszkaniem
dla Boga, który chce ciągle w nich się rodzić.

III Niedziela Adwentu, 11.12.2016 r.

III Niedziela Adwentu, 11.12.2016 r. Wprowadzenie do liturgii
Adwent to czas oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Św. Jakub w dzisiejszym drugim czytaniu zachęci nas, byśmy byli cierpliwi, byśmy umacniali nasze serca, bo czas nadejścia Pana jest już bliski (zob. Jk 5,8).
Każda Eucharystia jest szczególnym czasem, w którym Bóg pragnie umacniać nasze serca i napełniać je swoim sło¬wem i Ciałem. Eucharystia bowiem to czas słuchania słowa Bożego i karmienia się Jego świętym Ciałem. Otwórzmy się zatem na dar Jego obecności wśród nas.
Na ołtarzu Pana złóżmy wszystkie intencje, które nas przy Chrystusie gromadzą. W chwili ciszy pomyślmy, co pragniemy dziś Bogu ofiarować, o co pragniemy Go prosić, za co uwielbiać. Pomyślmy, jak w minionym tygodniu wyglądało nasze adwentowe przygotowanie się na święta Jego narodzenia.

II Niedziela Adwentu, 04.12.2016

II Niedziela Adwentu, 04.12.2016 Wprowadzenie do liturgii
W życiu każdego człowieka wierzącego czas Eucharystii winien być czasem szczególnym. W niej bowiem spotykamy się z samym Chrystusem, obecnym w słowie i Ciele i Krwi, którym pragnie nas karmić. W liturgii adwentowej obwiązuje fioletowy kolor szat liturgicznych. Kolory te symbolicznie wyrażają to, co duchowe, i to, co cielesne. Walkę między duchem i ciałem. Adwent to szczególny czas patrzenia na swoje życie, które jest nieustannym zdążaniem ku wieczności. Pomaga nam dziś Św. Jan Chrzciciel, który swoim życiem ukazuje potrzebę nawrócenia.

I Niedziela Adwentu, 27.11.2016 r.

I Niedziela Adwentu, 27.11.2016 r. Wprowadzenie do liturgii
„Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie” (Mk 33,35)
Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Ten nowy rok kościelny będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jest to konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu świętego i wypływających z niego zadań. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i na końcu czasów, kiedy nastąpi ostateczne przyjście naszego Pana. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.