Dziś poniedziałek, 11 grudnia 2017 r,

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA,20.11.2016 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA,20.11.2016 r. WPROWADZENIE DO LITURGII
Przeżywana dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem złożyli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj my również ponowimy nasze oddanie Zbawicielowi, którego 1050 lat temu dokonali nasi przodkowie poprzez przyjęcie chrztu. Pragniemy rozpocząć wielkie dzieło odnowy moralnej naszego Narodu, który przed wiekami zrzucił pęta pogańskich grzechów, lecz w ciągu mijających stuleci często ulegał innym zniewoleniom duchowym. Sprowadziły je na nas nasze przyrodzone słabości oraz kłamliwe podszepty diabła, który uzurpuje sobie władzę nad światem i ludzkimi społecznościami

VIII DZIEŃ SOLIDARNOSCI Z KOŚCIOLEM PRZEŚLADOWANYM, 13.XI.2016

VIII DZIEŃ SOLIDARNOSCI Z KOŚCIOLEM PRZEŚLADOWANYM, 13.XI.2016 WPROWADZENIE DO LITURGII
Nasz Pan Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zapowiada prześladowania swoich wyznawców, „z powodu Mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich" (Łk 21,17).
W całej historii Kościoła ta zapowiedź wciąż się realizuje. Chrześcijanie cierpieli i nadal cierpią dając świadectwo swej wiary aż po najwyższą ofiarę własnego życia.
Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz ósmy obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy z powodu imienia Jezusa doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są chrześcijanami. W czasie tej Eucharystii w sposób szczególny otaczamy naszą modlitwą nasze siostry i braci z Iraku. Chrześcijanie są celowo eliminowani z tych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.
Na początku tej Eucharystii stańmy w prawdzie i przeprośmy Boga za to, że nie zawsze jesteśmy Jego świadkami w naszych rodzinach, szkole, miejscach pracy.

XXXII Niedziela Roku, 06.11.2016

XXXII Niedziela Roku, 06.11.2016 Pytanie o życie wieczne, nigdy na drogach wiary nie było pytaniem teoretycznym, za każdym razem stajemy przed bardzo konkretnym wyborem zmierzającym do takiego kształtowania naszego codziennego życia, aby było ono faktycznie początkiem wieczności, co więcej początkiem szczęśliwej wieczności. W niedzielnej Eucharystii odnajdujemy czas i siły, aby temu zadaniu sprostać. ...więcej »

Rocznica poświęcenia własnego kościoła, 30.10.2016 r.

Rocznica poświęcenia własnego kościoła, 30.10.2016 r. WPROWADZENIE DO LITURGII
Dzisiaj nasza świątynia obchodzi swoje święto. Wspominamy dzień, w którym ta świątynia została poświęcona i otrzymała swoje imię. Nasz parafialny kościół jest pod wezwaniem Świętej Trójcy. Jako wspólnota parafialna chcemy w związku z tym wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar świątyni, w której się teraz gromadzimy. Z wdzięcznością módlmy się za jej budowniczych i fundatorów, którzy odeszli do domu Ojca. Dziękujemy także za sakrament chrztu Św., który przyjęliśmy też w kościele.

XXX NIedziela Roku, 23.X.2016 r.

XXX NIedziela Roku, 23.X.2016 r. WPROWADZENIE DO LITURGII
Mamy szczęście żyć w kraju, który już 1050 lat temu przyjął wiarę chrześcijańską. Możemy czuć się wyróżnieni z tego powodu, że w sakramencie chrztu św. zostaliśmy oddani na zawsze Panu Bogu. Świadomi tego daru szczególną modlitwą obejmijmy dzisiaj tych wszystkich, którym Bóg jest dopiero niesiony, oraz tych, którzy często poświęcając swoje życie, głoszą Ewangelię po całym świecie. Chodzi oczywiście o misjonarzy i misjonarki. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Zechciejmy zatem całą moc naszej modlitwy skupić właśnie na tych wszystkich ludziach, którzy poświęcają się misjom, rozumiejąc, że najważniejszym zadaniem każdego ochrzczonego człowieka jest głoszenie Pana Jezusa.

XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2016 r

XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2016 r WPROWADZENIE DO LITURGII
Liturgia Słowa mówi o potrzebie wytrwałości w modlitwie. Obraz współdziałania z Bogiem i wytrwałość człowieka, a nawet całej wspólnoty wierzących, przedstawia Księga Wyjścia. List do Tymoteusza zawiera konkretne rady, jak być wytrwałym na drodze do Stwórcy, trzymając się słowa Bożego i kościoła, który to słowo głosi i mu służy. Także Ewangelia mówi o wytrwałości w modlitwie. Bóg słucha uważnie naszych modlitw i zawsze staje po naszej stronie.

XXVIII Niedziela Zwykła, 09.10.2016

XXVIII Niedziela Zwykła, 09.10.2016 WPROWADZENIE DO LITURGII
Liturgia Słowa mówi o potrzebie wytrwałości w modlitwie. Obraz współdziałania z Bogiem i wytrwałości człowieka, a nawet całej wspólnoty wierzących, przedstawia Księga Wyjścia. List do Tymoteusza zawiera konkretne rady, jak być wytrwałym na drodze do Stwórcy, trzymając się słowa Bożego i Kościoła, który to słowo głosi i mu służy. Także Ewangelia mówi o wytrwałości w modlitwie. Bóg słucha uważnie naszych modlitw i zawsze staje po naszej stronie.