Święto Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2012

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 08.01.2012
Dzisiejsza niedziela - niedziela Chrztu Pańskiego - tak mocno i wyraźnie przypomina nam to szczególne wydarzenie znad Jordanu, kiedy nasz Zbawiciel Chrystus Pan przyjął chrzest od Świętego Jana Chrzciciela. Ponadto uzmysławia nam również znaczenie naszego chrztu świętego, pierwszego przyjętego przez nas sakramentu, który włączył nas do Kościoła. Jako ludzie ochrzczeni, wszczepieni w Chrystusa, jako żywe cząstki Kościoła świętego przychodzimy dziś na niedzielną Eucharystię, aby oddawać chwałę Jezusowi, naszemu Panu, Odkupicielowi i Głowie Kościoła.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 01.01.2012

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 01.01.2012 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 01.01.2012
Gromadzimy się na sprawowanie Eucharystii w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez ręce Matki Bożej chcemy zawierzyć Bogu Nowy Rok. Prośmy o to, by Maryja - Matka Syna Bożego - była naszą orędowniczką w sprawach polecanych Bogu teraz i przez cały rok, który dziś rozpoczynamy.

Pismo Święte na mp3

Ogłoszenia / 3 komentarzy

Coraz bardziej zajęci, zapracowani ludzie, rzadko mają czas aby sięgnąć po Pismo Święte. Często uważa się, że jest to lektura zbyt trudna, niezrozumiała dla przeciętnego człowieka, lepiej przeznaczyć czas na inne, „bardziej pożyteczne” rzeczy i zajęcia. Zawsze znajdzie się coś pilniejszego, a efekt jest taki, że coraz mniej znamy Pismo Święte, jest ono dla nas coraz dalsze i bardziej obce.

Pisma Świętego w wersji mp3 na Facebook’u

W serwisie „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi” wciąż pracujemy nad tym, żeby obalić stereotyp, który mówi, że Pismo Święte jest trudne, nieprzystosowane dla współczesnego człowieka, że nie ma czasu na lekturę. Naszym czytelnikom, internautom i wszystkim zainteresowanym proponujemy:

Biblię Tysiąclecia – Stary i Nowy Testament w wersji audio , które można słuchać wszędzie, w każdych okolicznościach. Istnieje możliwość ściągnięcia plików w formacie mp3 oraz wysłuchania ich w serwisie. To doskonale rozwiązanie dla zapracowanych, dla kierowców, wszystkich przemieszczających się komunikacją miejską, i wszystkich, którzy mają potrzebę wsłuchania się w Słowo Boże.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Gdyby ktoś chciał włączyć się do propagowania idei codziennej lektury Pisma Świętego oraz rozpowszechnianiu informacji o Biblii, bardzo gorąco zachęcamy do pobrania banneru (znajdują się poniżej), lub umieszczenia artykułu na stronie czy też linku do naszego serwisu z plikami Pisma Świętego.

300x300

300x100

500x60

200x200

Ufamy, że nasza akcja spotka się z Waszym zainteresowaniem i wsparciem. Staramy się propagować idee może niezbyt popularne w dzisiejszym świecie, jednak ważne i aktualne, coraz bardziej potrzebne ludziom.
W dziale Pismo Święte można znaleźć inne pomocne działy:

Pytania do Biblii – to cykl artykułów, w których znajdziecie odpowiedzi i wyjaśnienia najtrudniejszych i niezrozumiałych fragmentów Pisma Świętego.

Kurs „Jak czytać Pismo Święte” – dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lekturą Pisma Świętego, lub chcą pogłębić swoją wiedzę. To zapis internetowego kursu czytania Biblii, prowadzonego przez benedyktyna, o. Ludwika Mycielskiego OSB. Dowiecie się min. w jakiej kolejności najlepiej czytać Księgi Pisma, jak interpretować symbole i znaki biblijne i wiele, wiele więcej.

Wykłady i konferencje o Piśmie Świętym – to zebrane konferencje i wykłady w formie audio o czytaniu i interpretowaniu Słowa Bożego. Tutaj jest miejsce na wieczorne spotkania z Biblią, na czytanie i rozumienie Ewangelii, refleksje i katechezy biblijne. Tu wypowiadają się duszpasterze, bibliści – w najciekawszych konferencjach i homiliach wybranych specjalnie dla Was.

pozdrawiamy
Zespół PSPO
Podziel się ze swoimi przyjaciółmi:

Śledzik
Wykop