Kościół w Żukowie
Kościół w Przywodziu
Kościół w Lubiatowie
Dziś sobota, 24 lutego 2018 r,

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia 2017 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia 2017 r. UROCZYSTOSC ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI,
01 STYCZNIA 2016 r.
Dziś, w pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku wraz z Maryją, Matka naszego Boga, przy Jego ołtarzu. Celebrując Eucharystię w uroczystość Świętej Bożej rodzicielki, powierzamy Chrystusowi przez ręce Jego Matki nasze intencje. Szczególnie modlimy się, aby Syn Boży uświęcił czas całego nowego 2017 roku.

...więcej »

Boże Narodzenie 2016 r.

Boże Narodzenie 2016 r. Wprowadzenie do liturgii
Uroczystość Bożego Narodzenia to szczególny czas, gdy we wspólnocie domu, rodziny, a także całego Kościoła możemy z radością wspominać to wydarzenie, które dwa tysiące lat temu sprawiło, że „naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką. Nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło" (Iz 9,1). Ową jasnością i światłością zapowiadaną przez proroka Izajasza była nie tyle gwiazda prowadząca Mędrców do betlejemskiej stajenki, ile sam Jezus Chrystus
...więcej »

IV Niedziela Adwentu, 18.12.2016 r.

IV Niedziela Adwentu, 18.12.2016 r. Wprowadzenie do Mszy Świętej
Czwarta Niedziela Adwentu jest już ostatnią na
drodze naszych przygotowań do uroczystości
Narodzenia Pańskiego. Ten ostatni etap Adwentu
przeżywamy w duchu oczekiwania,
tęsknoty i pokornej modlitwy przyzywającej Pana.
Zgromadzeni na Mszy Świętej we wspólnocie oczekujących
na narodzenie Zbawiciela otrzymujemy zapewnienie, które wypowiada Archanioł Gabriel w dzisiejszej Ewangelii:
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" (Łk 1,37) i
na wzór Maryi uczymy się czynić nasze serca mieszkaniem
dla Boga, który chce ciągle w nich się rodzić.
...więcej »

III Niedziela Adwentu, 11.12.2016 r.

III Niedziela Adwentu, 11.12.2016 r. Wprowadzenie do liturgii
Adwent to czas oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Św. Jakub w dzisiejszym drugim czytaniu zachęci nas, byśmy byli cierpliwi, byśmy umacniali nasze serca, bo czas nadejścia Pana jest już bliski (zob. Jk 5,8).
Każda Eucharystia jest szczególnym czasem, w którym Bóg pragnie umacniać nasze serca i napełniać je swoim sło¬wem i Ciałem. Eucharystia bowiem to czas słuchania słowa Bożego i karmienia się Jego świętym Ciałem. Otwórzmy się zatem na dar Jego obecności wśród nas.
Na ołtarzu Pana złóżmy wszystkie intencje, które nas przy Chrystusie gromadzą. W chwili ciszy pomyślmy, co pragniemy dziś Bogu ofiarować, o co pragniemy Go prosić, za co uwielbiać. Pomyślmy, jak w minionym tygodniu wyglądało nasze adwentowe przygotowanie się na święta Jego narodzenia.
...więcej »

II Niedziela Adwentu, 04.12.2016

II Niedziela Adwentu, 04.12.2016 Wprowadzenie do liturgii
W życiu każdego człowieka wierzącego czas Eucharystii winien być czasem szczególnym. W niej bowiem spotykamy się z samym Chrystusem, obecnym w słowie i Ciele i Krwi, którym pragnie nas karmić. W liturgii adwentowej obwiązuje fioletowy kolor szat liturgicznych. Kolory te symbolicznie wyrażają to, co duchowe, i to, co cielesne. Walkę między duchem i ciałem. Adwent to szczególny czas patrzenia na swoje życie, które jest nieustannym zdążaniem ku wieczności. Pomaga nam dziś Św. Jan Chrzciciel, który swoim życiem ukazuje potrzebę nawrócenia.
...więcej »

I Niedziela Adwentu, 27.11.2016 r.

I Niedziela Adwentu, 27.11.2016 r. Wprowadzenie do liturgii
„Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie” (Mk 33,35)
Dzisiaj Pierwsza Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Ten nowy rok kościelny będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jest to konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu świętego i wypływających z niego zadań. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i na końcu czasów, kiedy nastąpi ostateczne przyjście naszego Pana. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

...więcej »

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA,20.11.2016 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA,20.11.2016 r. WPROWADZENIE DO LITURGII
Przeżywana dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem złożyli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj my również ponowimy nasze oddanie Zbawicielowi, którego 1050 lat temu dokonali nasi przodkowie poprzez przyjęcie chrztu. Pragniemy rozpocząć wielkie dzieło odnowy moralnej naszego Narodu, który przed wiekami zrzucił pęta pogańskich grzechów, lecz w ciągu mijających stuleci często ulegał innym zniewoleniom duchowym. Sprowadziły je na nas nasze przyrodzone słabości oraz kłamliwe podszepty diabła, który uzurpuje sobie władzę nad światem i ludzkimi społecznościami
...więcej »

projektowanie stron internetowych flash, wykonywanie stron www szczecin prezentacje multimedialne w logo znak firmowy tani hosting stabilny oryginalne, strony religijne Szczecinie

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

Strona główna Historia Informacje Kościoły Galeria fotografii Kancelaria Wspólnoty Kontakt