XX Niedziela Zwykła, 20.08.2017 r.

XX Niedziela Zwykła, 20.08.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
„Moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić” słyszymy dziś w pierwszym czytaniu. Rozpoczynamy Eucharystię, która pozwala nam doświadczać zbawienia w naszym życiu. Otwórzmy nasze serca na to, co Pan będzie chciał nam dziś w niej objawić.

XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2017 r.

XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2017 r. XIX Niedziela Zwykła, 13 sierpnia 2017

Usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, jak Jezus mówi do św. Piotra: „Przyjdź”. My także, usłyszeliśmy jego zaproszenie, dlatego tu jesteśmy. Dziękujmy Panu za naszą wspólnotę i prośmy, by chronił nas każdego dnia.

Przemienienie Pańskie, 06 sierpnia 2017 r.

Przemienienie Pańskie, 06 sierpnia 2017 r.  Wprowadzenie do liturgii
„Dobrze, że tu jesteśmy”, bo Kościół to miejsce, gdzie możemy spotkać żywego Boga, ale też w którym sami możemy się przemieniać. Dziękujemy dziś Chrystusowi, za to, że pokazał nam, że jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem i prośmy o jego przemieniającą moc w naszym życiu.

XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2017 r.

XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Przychodząc dzisiaj do Boga staniemy obok Salomona, który zamiast modlić się o bogactwo i długie życie woła do Boga o mądrość i rozsądek pokazując w ten sposób co jest dla niego ważne. Święty Paweł w Liście do Rzymian mówi, że miłość Boga pozwala z Nim współdziałać we wszystkim. Ewangelia natomiast zaprasza do poszukiwania prawdziwego skarbu, za który warto życie dać. Otwórzmy serca na słowo Boże.

XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2017 r.

XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2017 r. Wprowadzenie do liturgii
W różnej kondycji duchowej przychodzimy NA Mszę Świętą. Może ktoś z nas nie czuje potrzeby modlitwy, może komuś wydaje się, że nie umie się modlić, może ktoś jest formalny w relacji z Bogiem. Może jest nam trudno się skupić i sformułować słowa modlitwy. Pocieszające są zatem słowa Św. Pawła, które usłyszymy w II czytaniu: „Duch Święty przychodzi z pomoca naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami”.

XV Niedziela Roku, 16.07.2017 r.

XV Niedziela Roku, 16.07.2017 r. Wprowadzenie do liturgii
Dobrze, że tu jesteśmy i możemy tworzyć wakacyjną wspólnotę Kościoła zgromadzoną przy Chrystusie. Jesteśmy tu, aby słuchać Bożego Słowa, dziękować Bogu, a także nabrać siły do dobrego życia. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszego serca, byśmy stali się choć trochę lepsi. Usłyszymy właśnie tę znaną nam Ewangelię o siewcy i naszych sercach, które są glebą, na którą Bóg cierpliwie wysiewa ziarno Swojego słowa. Mówi do nas, bardzo kreatywnie, na wiele sposobów.

XIV Niedziela Zwykła, 09.07.2017 r.

Bóg mówi do nas nieustannie. Czyni to przez świat stworzony, przez powołanych ludzi, modlitwę, słowo Boże zawarte w objawieniu, przez litugię i sakramenty. Nie do wszystkich jednak dociera prawda o Bogu. Jezus Chrystus w dzisiejszej ewangelii modli się: „Wysławiam Cię, Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” Trzeba zawierzyć siebie Chrystusowi oraz trwać w pokorze, aby uroszczenia ludzkiego umysłu nie utrudniały nam poznania Bożej prawdy. W ciszy serca stańmy przed ołtarzem Zbawiciela, przepraszając za wszelkie grzechy i niedoskonałości. ...więcej »