Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościola, 30.10.2011

Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościola, 30.10.2011 Wprowadzenie do liturgii
Zjednoczeni w wierze, nadziei i miłości otaczamy ołtarz naszej świątyni. Do modlitw, które płyną z głębi naszych serc, chcemy dołączyć wdzięczność Bogu za to, że mamy świątynie w każdej wiosce naszej parafii, które są miejscem szczególnego przebywania Boga pośród nas. Wdzięcznością chcemy objąć także wszystkich fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o dom Boga, w którym możemy się gromadzić na wspólną i osobistą modlitwę. Pragniemy także prosić o potrzebne nam łaski, abyśmy zawsze godnie i owocnie mogli przeżywać każde spotkanie z Bogiem w świątyni, oraz postawę wielkoduszności w trosce o utrzymanie naszych kościołów.

XXX Niedziela zwykla, 23.10.2011

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.10.2011 r.
„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii"- wołał św. Paweł, Apostoł Narodów. Biada mi, jeśli nie głoszę Ewangelii - powinien zawołać każdy z nas.
Poprzez chrzest zostaliśmy włączeni do Kościoła, który jest misyjny. Jeśli zatem swoim życiem nie będziemy głosić Ewangelii, stracimy swoją tożsamość. Warto tę prawdę przypominać sobie często, a szczególnie dziś, gdy obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Biada mi, jeśli przestanę głosić Ewangelię, bo Kościół, do którego należę, ze swojej natury jest misyjny. Swą łączność z Kościołem zachowam tylko wtedy, gdy będę swoim życiem głosił Chrystusa.

XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2011 r.

XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2011 r. XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 16.10.2011 r.

Po raz kolejny mamy szczęście sprawować niedzielną Eucharystię. W ten sposób odpowiadamy na wezwanie Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Oddajcie Bogu to, co należy do Boga". Dobremu Bogu chcemy dziś podziękować za zbawienie w Chrystusie i za Papieża-Polaka. Okazją po temu jest przypadająca dziś 33. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową.

XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2011 r.

XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2011 r. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.10.2011 r.

W roku 2011 Dzień Papieski jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka został przekształcony w Tydzień Papieski. Będziemy go przeżywać od 9 do 16 października pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”.
Dzień Papieski obejmuje zawsze wymiar duchowy, intelektualny, naukowy i charytatywny. W ramach kwesty przykościelnej i publicznej zbierane są wtedy środki na stypendia edukacyjne. –

– Tegoroczne obchody przybiorą szczególny charakter, gdyż po raz pierwszy Polacy w kraju i za granicą będą modlić się za wstawiennictwem Błogosławionego Jana Pawła II .

27 Niedziela Zwykła, 2 października 2011 r.

27 Niedziela Zwykła, 2 października 2011 r. XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.10.2011 r.
Gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa w niedzielę rozpoczynającą 67. Tydzień Miłosierdzia. Chcemy dziś odnowić nasze pragnienie komunii z Bogiem, do której w Chrystusie zostaliśmy uzdolnieni i zaproszeni. Uwielbiamy Trójcę Świętą, która jest źródłem prawdziwej miłości, za dar życia ziemskiego oraz nadzieję szczęśliwej wieczności.
Bóg w Trójcy Osób ogarnia nas nieskończoną miłością. Zobowiązuje nas ona do odpowiedzi, którą jest zachowanie ewangelicznego przykazania miłości Boga i bliźniego.
Naszą modlitwą ogarniamy cały Kościół, a zwłaszcza tych, którzy angażują się bez reszty w pełnienie dzieł miłości bliźniego, służąc wytrwale Bogu w ubogich, chorych, cierpiących duchowo lub fizycznie oraz potrzebujących
wsparcia.

26 Niedziela Zwykła, 25 września 2011 r.

26 Niedziela Zwykła, 25 września 2011 r. Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby przebywając w obecności Boga, zaczerpnąć sił potrzebnych do dobrego życia chrześcijańskiego. Jako lud Boży chcemy iść za naszym Zbawicielem i kierować się Jego nauką; co więcej, chcemy, aby nasze życie było zgodne z tym, w co wierzymy. Dlatego będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły do tego, by każdego dnia potwierdzać naszą, wiarę czynami.
Dożynki to ważne święto dla każdego, kto wie, co to znaczy ciężka praca na polu, w ogrodzie czy w sadzie. Im więcej włożymy trudu, tym bardziej pragniemy podziękować Bogu za wszelkie dary, jakie zebraliśmy z ziemi, którą On dał nam w posiadanie.
Podziękujmy naszemu Stwórcy za plony, które wydała nasza ziemia i uczmy się dzielić tym, co zebraliśmy z potrzebującymi.

25 Tydzień Roku, 18 września 2011 r.

25 Tydzień Roku, 18 września 2011 r. XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.09.2011 r.
Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i i każda praca ma nas zbliżać do 'Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat. ...więcej »