PROGRAM SZCZEGÓŁOWY MISJI ŚWIĘTYCH

MISJE ŚWIĘTE
W PARAFII

U TRÓJCY ŚWIĘTEJ w parafii ŻUKÓW

od 12 – 19 czerwca 2o11 r.
prowadzą:
Franciszkanie
Bracia mniejsi:
o.Jan Paweł i o.Sylwester
z: Szczecina z: Miejskiej Górki

„Starajcie się codziennie przez pięć minut nakazać
milczenie waszej wyobraźni...,aby skupić się w sobie
i wejść do świątyni waszej duszy ochrzczonej...”
(Kard.Mercier)

„...cóż piękniejszego nad poświęcenie
miłego życia ....”
(Święty Wojciech biskup)

„PROSZĘ WAS - DLA MIŁOŚCI BOŻEJ ...”
(Św.Franciszek)

Zaproszenie na Misje Święte w parafii Trójcy Świętej w Żukowie

ODEZWA TRZECIA - BEZPOŚREDNIA

BĄDŹCIE POZDROWIENI BRACIA I SIOSTRY

OD

Świętej Trójcy, Która Patronuje Waszej Parafii
w ŻUKOWIE

Już nadchodzi dla Was czas MISJI ŚWIĘTYCH !

Zwróćcie się ku Temu, który Was do końca umiłował, i czeka
na WAS jako NAUCZYCIEL SŁOWA I CZYNU !

Zawołanie misyjne: "Troszcz się o Chrystusa"
staje się dla Was zadaniem ogromnej wagi dla Waszego zbawienia !

"Zatem, każdy, niech postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce... nie czując się przymuszonym..."
Ta Prośba Pana naszego Jezusa Chrystusa, niech będzie przez Was odpowiedzialnie spełniona, w oparciu o program spotkań misyjnych, który Wam przekazuję.

Ufam Waszej wierze i miłości do Boga, że go zrealizujecie
dla Chwały Imienia
Pańskiego
oraz Waszego pożytku doczesnego i wiecznego !

W gronie rodzinnym zaplanujcie wszystko -
co ma być dla Pana !

"OBLUBIENIEC NADCHODZI !
WYJDŹCIE MU NA SPOTKANIE !

BĄDŹCIE "ZAWSZE I WSZĘDZIE" ODPOWIEDZIALNI
ZA POWIERZONE WAM ZADANIE !

przybywający do Was
MISJONARZ
o. Sylwester

Uroczystość Wnieowstąpienia, 05.VI.2011 r.

Uroczystość Wnieowstąpienia, 05.VI.2011 r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 05.VI. 2011

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

VI Niedziela Wielkanocna, 29 maja 2011 r.

VI Niedziela Wielkanocna, 29 maja 2011 r. Pocieszyciel nasz, Duch Święty, jest z nami obecny i przypomina nam słowa Jezusa. Przekonuje nasze serca o Jego obecności w Kościele, w Eucharystii i wzmacnia naszą wiarę. Bez niego żaden z nas nie potrafiłby wyznać, że Panem jest Jezus.
Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej codzienności. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.

V Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2011 r.

V Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2011 r. Piąta Niedziela Wielkanocna, 22 maja 2011

Jako pielgrzymi zdążający na spotkanie z Bogiem gromadzimy się w świątyni na sprawowanie liturgii eucharystycznej. Msza Święta jest przystankiem na drodze do nieba, a równocześnie spotkaniem z Chrystusem, który sam jest drogą prowadzącą do domu Ojca - domu, w „którym jest mieszkań wiele" (J 14,2).
Spotykając się z Chrystusem w ziemskiej doczesności, kierujemy nasze myśli i serca ku wieczności, do której zbliżamy się z każdym dniem naszego życia.
Za postępowanie niegodne czekającej nas wieczności przeprośmy naszego niebieskiego Ojca.

IV Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2011 r.

IV Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2011 r. Czwarta Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2011

Przeżywając radosny czas Wielkanocy, spotykamy się jako wspólnota braci i sióstr na niedzielnej Eucharystii. Gromadzimy się wokół Jezusa - Dobrego Pasterza, aby słuchać Jego nauki i postępować na drodze chrześcijańskiej doskonałości. On jest -jak sam powiedział w dzisiejszej ewangelii - bramą owiec, która prowadzi na spotkanie z Bogiem i bliźnimi. „On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości" -jak przypomina nam dziś Święty Piotr w drugim czytaniu.
W dniu dzisiejszym przeżywamy w całym Kościele 48. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Towarzyszy mu hasło: „Troska o powołania w kościele lokalnym". Zwróćmy się zatem z ufną modlitwą do powołującego Chrystusa, a jednocześnie przepraszajmy za zaniedbania i błędy minionego tygodnia na początku tej Mszy Świętej.