dodano: 2019-06-02 16:27:41 edycja: 2019-06-06 08:07:37 autor: 41 odsłon: 3982

VII Niedziela Wielkanocna, Rok C 02.06.2019 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Ziemskie życie Jezusa kończy się wydarzeniem wniebowstąpienia. Jezus krótko przypomina swoim uczniom, jaka droga wiodła ku temu i jaką powierza im misję. Następnie w geście błogosławieństwa rozstaje się z nimi.
Z reguły pożegnania są pełne smutku. Może dlatego, że pozostawiają w niepewności co do ponownego spotkania? Skąd więc radość uczniów po wstąpieniu Jezusa do nieba? „Z wielką radością wrócili do Jeruzalem” (Łk 24, 52). Oni wiedzą, że nie pozostaną sami, że słowo Jezusa się wypełni i że otrzymają obiecaną moc z wysoka. Dzięki Duchowi Świętemu będą mogli głosić Ewangelię po krańce ziemi. Teraz kolej na nas. Ojczyzna jest w niebie, ale nie można tam zdążać samemu. Ale Jezus nie pozostawił nas samych, idźmy więc w radości. On spełnia swą obietnicę również wobec nas.

Jezu, który oczekujesz mnie w niebie, wstawiaj się za mną u Ojca, aby Jego obietnica dawała mi moc w drodze ku Tobie, w pełnieniu Twojej misji głoszenia nawrócenia na odpuszczenie grzechów wszystkim narodom.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE

Żuków, 8:00   intencja Żywego Różańca

Przywodzie, 9:30    intencja Żywego Różańca

Lubiatowo, 11:00    intencja Żywego Różańca

Żuków, 12:30        + Natalia Szagańska, 1 roczn. śmierci

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Poniedziałek, 03.06.2019 r. wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

Żuków, godz. 7:30,  Msza św. i nabożeństwo czerwcowe

Int. Za parafian

Wtorek, 04.06.2019 r.  wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Lubiatowo, Msza św. godz. 18:00 i nabożeństwo czerwcowe

Int. O Boże błogosławieństwo dla Zuzanny Dembowskiej, okazji 1 rocz, urodzin

Środa, 05.06.2019 r.  wspomnienie dowolne św. Norberta biskupa

Żuków, Msza św. godz. 18:00  i nabożeństwo czerwcowe

Int:  + Klaus Kadłubek,

Czwartek, 06.06.2019 r.            Pierwszy Czwartek miesiąca

Przywodzie, Msza św. g. 18:00 i nabożeństwo czerwcowe z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Int, za kapłanów

Piątek, 07.06.2019 r.                      Pierwszy Piątek miesiąca

Żuków, 9:00 odwiedziny chorych

Lubiatowo, Msza św. g. 16:30 i nabożeństwo pierwszego piątku

Żuków, Msza św. g. 18:00 i nabożeństwo pierwszego piątku

Sobota, 08.06.2019 r.

Żuków, Msza św. g. 09:00 i nabożeństwo czerwcowe

Int.  + Henryk Drewicz, 2 roczn.

Niedziela adoracyjna, 09.06.2019 r.

Żuków, godz.8:00 o Boże błogosławieństwo opiekę MB dla Justyny i Jarosława    Jaworskich, z okazji 25 rocz. ślubu

Przywodzie, godz. 9:30         + Jan Nowak, 1 rocz, śmierci

Lubiatowo, godz. 11:00,         + Janina Henryk Nowaccy,

Żuków, godz. 12:30,                  + Józef Kapela

W niedzielę 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej będziemy dziękowali Stwórcy za Wielkich Pasterzy – Świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także za wszelkie łaski, jakimi Bóg nas obdarza. Zawierzymy również Bożej Opatrzności naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych.  Dzisiaj zbiórka ofiar na ten cel.

02 czerwca 2019r. 06 czerwca 2019r. 41 3982