dodano: 2018-03-20 13:43:24 edycja: 2018-03-20 13:46:54 autor: 40 odsłon: 1415

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych 19-21.03.2018 r.

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych odbyły się trzydniowe rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Przebogaty program tak w szkole jak i w kościele przygotowała p. mgr Teresa Kaczalska, katechetka. Każdego dnia dzieci podzielone na dwie grupy – młodszą i starszą – miały najpierw spotkanie w kościele, a potem zajęcia w szkole. Modlitwie, słowie do dzieci i Eucharystii przewodniczył ks. mgr Robert Gnych. Program by bogaty, bo dzieci śpiewały, czytały i modliły się, a p. Katechetka starannie przygotowała na wiele tygodni przed rekolekcjami teksty, śpiewy i scenariusze poszczególnych wydarzeń. W pierwszym dniu, ,  dzieci starsze po katechezie i dokładnym rachunku sumienia,   któremu przewodniczył ks. Rekolekcjonista, przystąpiły do sakramentu pokuty.  W drugim dniu rekolekcji odbyła się Droga Krzyżowa, a w ostatnim wszyscy uczestniczyli w Eucharystii i przyjęli Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Program w szkole był urozmaicony projekcją filmów, pracami plastycznymi i poszerzeniem wiadomości na temat Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, który w bieżącym roku doznaje większej czci.

Jako proboszcz pragnę gorąco i serdecznie podziękować Dyrekcji, p. Katechetce i nauczycielom szkoły za zaangażowanie i wszelką pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rekolekcji.

XMG

20 marca 2018r. 20 marca 2018r. 40 1415