loading...
Zamknij wpis
« Strona glówna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 


 • IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26 marca 2006 r.

  Wprowadzenie do liturgii
  Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest w liturgii niedzielą radości. Powodem tej radości jest to, że mamy za sobą już połowę wielkopostnego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W naszej parafii szczególnym powodem do radości była możliwość odprawienia rekolekcji wielkopostnych, które przeżywaliśmy w ubiegłym tygodniu. Już na początku Mszy świętej złóżmy Bogu w ofierze nasze szczere i mocne postanowienie, że wytrwamy w postanowieniach, jakie złożyliśmy podczas rekolekcji.

  23 marca 2006r. 1033 1
 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2006

  Od 19 marca do 22 marca br. odbyły się w tutejszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje prowadził ks. Kazimierz Kotlarz TChr. - proboszcz parafii Bielice. Do południa odbywały się rekolekcje dla dzieci, a po południu dla starszych.

  23 marca 2006r. 1562 1 11
 • III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2006.

  III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2006 r.
  W całym świecie człowiek jest jedyną istotą, do której Bóg przemówił i ciągle przemawia. Dając ludziom prawa i nakazy, daje jednocześnie obietnice. Dlatego Jego słowa są nie tylko światłem naszego życia, ale także jego nadzieją.
  Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne; jest to czas błogosławiony. Prośmy o łaskę wiary i ufności, gdy Pan będzie kierował do nas Swoje Słowo. Każdy będzie miał okazję, aby spojrzeć na swoje życie: na wszystkie swoje wady i uczynki. W czasie rekolekcji postawmy sobie pytania: po co i dla kogo żyję, kto w moim życiu jest najważniejszy, co przysłania mi Boga?

  23 marca 2006r. 1101 1
 • II Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.

  Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.
  W II niedziele Wielkiego Postu podążamy za Panem Jezusem i Jego uczniami na Górę Tabor, gdzie dokonało się Przemienienie Pańskie. Podczas przemienienia - które dokonuje się w misterium eucharystycznym - wpatrujemy się z zachwytem w oblicze Chrystusa, promienne jak słońce. Kiedy po skończonej Mszy świętej będziemy schodzić z tej Góry Przemieniania, mamy z jej wysokości zobaczyć cały świat, a przede wszystkim te rejony, gdzie nie dociera światło Chrystusa. Naszym zadaniem jest podzielić się ze wszystkim narodami tym, co przeżywamy podczas Przemienia Chrystusa, w którym uczestniczymy przez udział w Eucharysti.

  10 marca 2006r. 1168 1
 • Wielki post

  10 marca 2006r. 1033 1
 • V NIEDZIELA ROKU - B
  Wprowadzenie do liturgii na V niedzielę zwykłą B, 2006.

    Jezus Chrystus gromadzi nas dziś wokół swego ołtarza, by karmić nas Słowem Bożym oraz swoim Ciałem i Krwią. Jak Hiob, bohater pierwszego czytania, przedstawmy Panu Bogu nasze cierpienia, troski, zmartwienia. Wszystko, co nas boli i rani. Bo On leczy złamanych na duchu, opatruje ich rany i dźwiga pokornych. Pan słyszy naszą modlitwę i spełnia prośby zanoszone z ufnością i wiarą. Ewangelia nie kłamie, gdy mówi, że Jezus „uzdrowił wielu dotkniętych różnymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”..

  07 lutego 2006r. 1085 1
 • OBRZĘD POŚWIĘCENIA I PRZEKAZANIA ŚWIEC

  PRZEKAZANIE ŚWIATŁA

  W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2006 r., dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii otrzymały świece i odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Był to ich kolejny krok prowadzący do osobistego spotkania z Chrystusem w Komunii Św.

  22 stycznia 2006r. 2228 1 4
 • Zima w Przywodziu

  22 stycznia 2006r. 1114 1 3
 • IV Niedziela zwykła, 29 stycznia 2006 r.

  Wprowadzenie do liturgii na IV niedzielę zwykłą B, 29 stycznia 2006.
  Jezus, który przyniósł zbawienie człowiekowi, przemawia dzisiaj z mocą. Ta moc okazuje się w Jego konfrontacji z szatanem, głównym sprawcą grzechu. „Czego chcesz Jezusie?” – wykrzykiwał zły duch, na co Jezus odpowiedział pełnym mocy egzorcyzmem: „Milcz i wyjdź z niego. Słowo Jezusa jest skuteczne, ostre i przekształcające wszelką słabość w moc.
  Ta scena powtarza się za każdym razem, gdy uczestniczymy w Liturgii Słowa. Jezus taka samo dzisiaj przemawia z mocą. Pomyślę jaki ma wpływ na moje codzienne życie Słowo usłyszane w Liturgii.

  22 stycznia 2006r. 999 1
 • Opłatek Rady Duszpasterskiej w Żukowie

  22 stycznia 2006r. 990 1
 • III Niedziela zwykła, 22 stycznia 2006

  Nasz czas odmierzamy obecnie przeżywając kolejne niedziele zwykłe. W ten sposób zmierzamy do pełni czasu, która otwieram się przed nami, jako że Chrystus Powie nam dzisiaj: „Czas się wypełnił”. Każdy z nas chciałby zatrzymać czas. Mówimy: „Trwaj chwilo, jesteś piękna”, i chcielibyśmy jak najdalej odwlec to, co trudne bolesne, i samą śmierć. Jednak czas, który przepływa przez człowieka nigdy nie osiąga pełni. Jest on ulotną chwilą, w której przyszłość staje się przeszłością. Czas osiąga swoją pełnię, gdy przepływa przez Człowieka, który jest Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem; który jest Bogiem bez początku i bez końca. Czas osiąga swoją pełnie, gdy przepływa przez Chrystusa. Kto posiada Chrystusa ma pełnię czasu. Doświadczając nieraz tak boleśnie przemijalności czasu, przychodzimy w Dniu Pańskim do ołtarza, aby tu w objęciach naszego Pana uciszyć nasze lęki i zajrzawszy przez okno wieczności nabrać dystansu do tego, co przemija w czasie.

  22 stycznia 2006r. 1092 1
 • OPŁATEK RADY DUSZPASTERSKIEJ W DOMU PARAFIALNYM

  Po zakończeniu "kolędy" w niedzielę 22 stycznia odbył się w Domu Parafialnym "Opłatek" Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Caritasu. Przybyli reprezentanci Lubiatowa i Przywodzia wraz z członkami z Żukowa. W miłej atmosferze po podzieleniu się opłatkiem upłynął wieczór.

  22 stycznia 2006r. 1100 1
 • II Niedziela zwykła, B, 15 stycznia 2006 r.

  Wprowadzenie do liturgii na II niedzielę zwykłą B, 15 stycznia 2006.
  Wprawdzie w naszych kościołach rozbrzmiewają kolędy, a świąteczne dekoracje zachowujemy aż do dnia 2 lutego, to przecież w liturgii Okres Narodzenia Pańskiego zakończył się przed tygodniem, a rozpoczął się czas niedziel zwykłych. Sprawowanie Eucharystii zawsze uobecnia wśród nas i dla nas całe zbawcze dzieło Chrystusa. W czasie Bożego Narodzenia i Wielkanocy na pierwszy plan wydobywamy tak ważne elementy historii zbawienia, jak Tajemnica Wcielenia i Tajemnica Odkupienia. Po zgłębieniu tych tajemnic, staramy się potem żyć nimi w ciągu roku. Kiedy w zwyczajne niedziele przychodzimy do kościoła, okazuje się jednak, że każda z nich jest nadzwyczajna. Za każdym razem słowo Boże wydobywa z tej wielkiej mozaiki, którą układamy przez cały rok liturgiczny, a którą Bóg przenika złotym tłem swojej obecności, coraz to nowe kamyki. Dzisiaj wracamy do samego początku, kiedy Bóg po imieniu wezwał nas do siebie.

  13 stycznia 2006r. 991 1
 • JASEŁKA W ŻUKOWIE

  Czas Bożego Narodzenia to szczególny czas w ciągu roku. Jest to czas radości, miłości i pokoju – z takim właśnie przesłaniem dzieci z naszej szkoły wystawiły jasełka bożonarodzeniowe.

  11 stycznia 2006r. 1169 1 6
 • Niedziela Chrztu Pańskiego B, 8 stycznia 2006 r.

  W ostatnim dniu liturgicznego Okresu Bożego Narodzenia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa rozpoczął publiczną działalność Chrystusa, która dla świata przyniosła tak błogosławione skutki. W nowy Rok Pański 2006 wchodzimy wspominając Chrzest Chrystusa i chrzest, którym my zostaliśmy ochrzczeni. Chrzest jest wspaniałym startem ku przyszłości. Daje on nam wielkie możliwości i tak bardzo zbliża ludzi do siebie i całą rodzinę ludzką do Boga. Niech o tej bliskości spowodowanej przez chrzest przypomina nam pokropienie wodą święconą.

  07 stycznia 2006r. 1163 1
 • WIELKI TYDZIEŃ 2006

  Od Wielkiego Poniedziałku przygotowujemy się do duchowego przeżycia Świętego Triduum: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są dniami zagłębienia się Misterium Paschalne poprzez czynny udział w przygotowaniach Bożego Grobu i udziału w liturgii.

  30 listopada -0001r. 1043 1 11
 • IV Niedziela zwykła, 29 stycznia 2006 r.

  Wprowadzenie do liturgii na IV niedzielę zwykłą B, 29 stycznia 2006.
  Jezus, który przyniósł zbawienie człowiekowi, przemawia dzisiaj z mocą. Ta moc okazuje się w Jego konfrontacji z szatanem, głównym sprawcą grzechu. „Czego chcesz Jezusie?” – wykrzykiwał zły duch, na co Jezus odpowiedział pełnym mocy egzorcyzmem: „Milcz i wyjdź z niego. Słowo Jezusa jest skuteczne, ostre i przekształcające wszelką słabość w moc.
  Ta scena powtarza się za każdym razem, gdy uczestniczymy w Liturgii Słowa. Jezus taka samo dzisiaj przemawia z mocą. Pomyślę jaki ma wpływ na moje codzienne życie Słowo usłyszane w Liturgii.

  30 listopada -0001r. 984 1
 • Zapraszamy!!!

  Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie
  Żuków 36, 73 -115 Dolice / tel./fax 91 563 01 90 

  Msze święte

  Niedziela i święta

  8.00 – Żuków 
  10.00 – Przywodzie 
  11.30 – Lubiatowo
  13.00 – Żuków 

   

  Spowiedź

   przed Mszą Świętą

  WSPÓLNOTY

  Parafia Rzymskokatolicka
  pw. Świętej Trójcy w Żukowie

  Żuków 36, 73 -115 Dolice
  tel./fax: 91 563 01 90,
  email: kontakt@zukow.eparafia.pl
  Profil parafii

  Kancelaria czynna
  w każdą sobotę

  od godz. 10.00 - 12.00
  oraz po Mszy Św. w tygodniu w Żukowie.
  © 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone