25 Niedziela Roku, 19.09.2010

XXV Niedziela Roku – 19.09.2010
Gromadzimy się wokół Chrystusowego stołu jako wspólnota miłości. Miłość zawsze wyraża się w sprawiedliwym traktowaniu siebie nawzajem. Nasz Mistrz Jezus Chrystus, każdemu z nas daje całego siebie, nikogo nie wyklucza i nie pomija. Pamiętajmy o tym właśnie teraz, kiedy razem rozpoczynamy sprawowanie Jego eucharystycznej Ofiary.
Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu – pamiętajmy więc w naszej modlitwie o tych, którzy tworzą media, zarządzają nimi, i o nas, którzy z nich korzystamy.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Marianna Górna, 3 rocznica.
10.00 – Przywodzie: + Łukasz Lewandowski i Tomasz Błaszczyk
11.30 – Lubiatowo: Dziękczynna z okazji 25-lecia małżeństwa Beaty i Krzyzsztofa Myśliborskich
13.00 – Żuków: + Bogdan Kowalski, 4 rocznica.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

Oto jak przedstawia się kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się dziś tygodnia:
• w poniedziałek, 20 września – świętych Andrzeja Kim i towarzyszy, pierwszego kapłana koreańskiego i jego103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;
• we wtorek, 21 września – świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
• w czwartek, 23 września – świętego ojca Pio z Pietreciny, jednego z najbardziej znanych świętych XX wieku;
• w sobotę, 25 września – błogosławionego Władysława z Gielniowa, zakonnika bernardyńskiego, odznaczającego się szczególnym nabożeństwem do Męki Pańskiej, autora pieśni religijnych.

Msze Św. w tym tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św. – + Edyta Piwowarczyk i Mariusz Sandt.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 – Msza Św. – + Władysław i Marianna Skwarek
21 września – Pamiętajmy o Nieustającym Różańcu
Środa, Żuków , 18.00 – Msza Św. + Zdzisław Komorowski, 15 rocz.
Czwartek, Przywodzie,8.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 20.00 – Msza Św. – O Boże błogosławieństwo dla Danieli Urbańskiej z okazji 80 urodzin.
Sobota, Żuków, 18.00 – + Edward i Jadwiga Głuszczak

Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: + Franciszka i Stefan Skrzeczyna
10.00 – Przywodzie: Dziękczynna za tegoroczne plony
11.30 – Lubiatowo: + Jan i Marianna Paszewscy
13.00 – Żuków: Dziękczynna za tegoroczne plony.

Dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na KUL i WT Uniwersytetu Szczecińskiego.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków: Danuta Bielka i Iwona Sandt

Ciągle jeszcze można zamówić kropielnice które umieszczamy przy wejściu do domu.

Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!