26 Niedziela Zwykła, 25 września 2011 r.

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby przebywając w obecności Boga, zaczerpnąć sił potrzebnych do dobrego życia chrześcijańskiego. Jako lud Boży chcemy iść za naszym Zbawicielem i kierować się Jego nauką; co więcej, chcemy, aby nasze życie było zgodne z tym, w co wierzymy. Dlatego będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły do tego, by każdego dnia potwierdzać naszą, wiarę czynami.
Dożynki to ważne święto dla każdego, kto wie, co to znaczy ciężka praca na polu, w ogrodzie czy w sadzie. Im więcej włożymy trudu, tym bardziej pragniemy podziękować Bogu za wszelkie dary, jakie zebraliśmy z ziemi, którą On dał nam w posiadanie.
Podziękujmy naszemu Stwórcy za plony, które wydała nasza ziemia i uczmy się dzielić tym, co zebraliśmy z potrzebującymi.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: + Tadeusz Walczak, 3 rocznica
10.00 – Dziękczynna za tegoroczne plony.
11.30 – Lubiatowo: + Władysław i Marianna Skwarek
13.00 – Żuków: Dziękczynna z tegoroczne plony

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

2. W czwartek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a kolejna niedziela, 2 października, niejako przesłania wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W dziejach Kościoła ciągle odnotowuje się wiele cudownych ingerencji tych naszych Niebieskich Przyjaciół.

3. W najbliższą sobotę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 18.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św. + Katarzyna Okoń
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św. – + Stanisław, Mieczysława i Stanisława z Rodziny Przybyłów
Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św.
Czwartek, Przywodzie,18.00 - Msza Św. + Józef Bartczak; spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. + Michał (imieninowa); Spotkanie z rodzica dzieci pierwszokomunijnych.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. z chrztem Mai Król
18.00 - + Henryk Turtoń od uczestników pogrzebu

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Dziękczynienie za tegoroczne plony
13.00 – Żuków: + Krzysztof Kozłowski i o Boże błogosławieństwo dla rodziny Kozłowskich.

18.00 – Nabożeństwo Różańcow

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”