27 Niedziela Roku, 8 X 2006 r.

Wprowadzenie do liturgii na XXVII niedzielę zwykłą,
8 października 2006 r.
Przy ołtarzu Pańskim ludzie spotykają się z Bogiem, a sprawy ludzkie łączą się z wielkimi dziełami Boga. Przy ołtarzu dokonały się najważniejsze sprawy w naszym życiu. Dzisiejsza niedziela przypomina wszystkim małżonkom, że właśnie tutaj ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska, a wszystkim, którzy szukają dopiero celu w swoim życiu, że znajdą go właśnie tu przy ołtarzu, zarówno wtedy, gdy będą zawierać Sakrament Małżeństwa, jak i wtedy, gdy do Ofiary Chrystusa dołączą ofiarę swojego życia. To Bóg łączy ludzi ze sobą; dlatego przystąpmy dzisiaj do ołtarza Bożego nie sami, ale przyprowadźmy tu przynajmniej w swoim sercu tych, którym winni jesteśmy naszą miłość.

Intencje: 8.00 – Żuków: + Piotr Kolec
10.00 - Przywodzie: + Weronika Staruch, 6 rocz.
11.30 - Lubiatowo: + Dorota Resiak, 23 rocznica.
13.00 – Żuków: + Michalina i Walenty

17.00 – nabożeństwo różańcowe

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym.
Intencja: + Bogdan Kowalski – od rodziny Krogulców i Zientkowskich
Przychodzą dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Msza Św z nabożeństwem różańcowym.
Intencja: + Władysław i Stanisława Resiak.
Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
19.00 – Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Domu Parafialnym.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św. z różańcem.
Intencja: + \Franciszka, 13 rocz. i Stefan, 26 rocz.
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem różańcowym, udział dzieci obowiązkowy, spotkanie z klasą III Gimnazjum.
Piątek, godz. 16.30 – spowiedź, 17.00 – Msza Św. Zakończenie nabożeństw Fatimskich.
Sobota, Msza Św. godz. 17.00 Msza Św. z różańcem. Chrzest Filipa
Wolińskiego.
18.30 – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania I Liceum.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁÓW:
Przywodzie: pp. Kozanka Regina i Kozanka Małgorzata.
Lubiatowo: pp. Kondratiuk Aleksandra i Zając Bożena
Żuków: pp. Jaworska Ewa i Laskowska Irena

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najśw. dla
p. Teresy Stalinger.
10.00 - Przywodzie: + Józef Bartczak (urodzinowa).
11.30 - Lubiatowo: + Józefy, Marianny i Jana Grzelków
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo z okazji urodzin dla Klaudii
Struzik

Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI
W numerze: O Papieżu Polaku nie zapominamy, Spotkanie Papieża z przedstawicielami świata muzułmańskiego, Ciekawy wywiad z Piotrem Adamczykiem, odtwórcą głównej roli w filmie, Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia, Naród chciałby z szacunkie patrzeć na parlament i polityków, w Maryjne szkole różańca, z Różańcem przez życie, Co złego jest w ściąganiu? Z naszej kuchni: parówki w słodko-kwaśnym sosie, bigosie z porów.

WYJAZD DO KINA
16 października br. o godz. 15.30
„Karol, Papież, który pozostał człowiekiem”
zgłoszenia przyjmujemy do 10 października w zakrystii
przejazd i bilet – 35 zł.

Jest to kontynuacja filmu biograficznego 'Karol - człowiek, który został papieżem' opowiadającego o Papieżu Polaku, Janie Pawle II. Tym razem twórcy filmu opowiedzą o latach pontyfikatu Jana Pawła.

Tłem drugiej części są wydarzenia w Polsce podległej komunistycznemu reżimowi. Karol Wojtyła – na skutek własnych doświadczeń z okresu, gdy sam był robotnikiem w kamieniołomie – interesuje się w szczególny sposób światem pracy.

Wykształcony i poważany, uczony, a zarazem ksiądz i duszpasterz, przyjaciel młodych, których przyciąga ku sobie bezinteresowną, pełną prostoty miłością i rzeczywistym świadectwem wiary, staje się niedocenianym, lecz niebezpiecznym przeciwnikiem komunistów.

Zapowiedzi:
Łukasz Franciszek Łępicki, kawaler zam. w Nowej Wsi i Marlena Anna Balcerak, panna zam w Lubiatowie zap. II

Krzysztof Szalkiewicz, kawaler, zam w Okunicy i Katarzyna Zając,panna zam. w Lubiatowie zap. I

DZIEŃ PAPIESKI

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy już po raz szósty DZIEŃ PAPIESKI. Owocem pielgrzymki Ojca Św. Jana Pawła II do Ojczyzny w r. 1999 stała się Fundacja: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która służy przeszło 1600 młodym Polakom, pochodzącym ze środowisk ubogich, dzięki tej pomocy mogą dalej rozwijać swoje zdolności. W sobotę i w niedzielę przeprowadzana będzie zbiórka na cele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże