27 Niedziela Zwykła, 2 października 2011 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.10.2011 r.
Gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa w niedzielę rozpoczynającą 67. Tydzień Miłosierdzia. Chcemy dziś odnowić nasze pragnienie komunii z Bogiem, do której w Chrystusie zostaliśmy uzdolnieni i zaproszeni. Uwielbiamy Trójcę Świętą, która jest źródłem prawdziwej miłości, za dar życia ziemskiego oraz nadzieję szczęśliwej wieczności.
Bóg w Trójcy Osób ogarnia nas nieskończoną miłością. Zobowiązuje nas ona do odpowiedzi, którą jest zachowanie ewangelicznego przykazania miłości Boga i bliźniego.
Naszą modlitwą ogarniamy cały Kościół, a zwłaszcza tych, którzy angażują się bez reszty w pełnienie dzieł miłości bliźniego, służąc wytrwale Bogu w ubogich, chorych, cierpiących duchowo lub fizycznie oraz potrzebujących
wsparcia.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: Intencja Żywego Różańca
10.00 – Przywodzie: Intencja Żywego Różańca
11.30 – Lubiatowo: Dziękczynienie za tegoroczne plony
13.00 – Żuków: + Krzysztof Kozłowski i o Boże błogosławieństwo dla rodziny Kozłowskich.
17.00 – Nabożeństwo Różańcowe w Żukowie
18.00 – Msza jubileuszowa z okazji 30-lecia małżeństwa pp. Elżbiety i Henryka Dudów oraz wszystkich małżeństw należących do Różańca – od dzieci i Kółka Różańcowego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 18.00 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Sługa Boży Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w piątek, 7 października.

4. W związku z Tygodniem Miłosierdzia dziś przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na Caritas.
5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w Żukowie od godz.17.30

Msze Święte w tygodniu:
Poniedziałek, Żuków, 18.00 - Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 18.00 - Msza Św. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszo-
komunijnych. Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Od godz. 16.30 odwiedziny chorych; od 17.30 – spowiedź – dzieci, młodzież.
Środa, Żuków, 18.00 – Msza Św. O godz. 19.00 spotkanie Grupy Biblijnej na plebanii.
Czwartek, Przywodzie,18.00 - Msza Św. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Od godz. 16.00 odwiedziny chorych; od 17.30 – spowiedź-dzieci, młodzież.
piątek, Żuków, 18.00 – Msza Św. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Od godz. 14.00 – odwiedziny chorych; od 17.30 – spowiedź: dzieci, młodzież.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. z chrztem Mai Król; nabożeństwo różańcowe.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
8.00 – Żuków: + Roman, Stefania, Antoni Laskowscy
10.00 – Przywodzie: + rodziców Karolkowskich i Ceglarskich
11.30 – Lubiatowo: + z rodziny Jakubczyków
13.00 – Żuków: + Józef, Stanisława i Jerzy

W przyszłą niedzielę, 9 października,
Dzień Papieski – zbiórka na
„Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Do nabycia nowy numer: „Niedzieli”

Na nowy tydzień „Szczęść Boże!”