III Niedziela Wielkiego Postu, 4 marca 2018 r.

Wprowadzenie do Mszy Święte

Podczas Wielkiego Postu w sposób szczególny analizujemy na­sze życie religijne. Pytamy siebie, jak mamy żyć, postępować, aby nie pozostawać w sprzeczności z prawdami wiary. Chcemy powrócić do Dziesięciu przykazań Bożych, które Pan dał Moj­żeszowi na górze Synaj, i w ten sposób oczyścić świątynię na­szego serca z brudu grzechu, na wzór Chrystusa, wyrzucającego kupców ze świątyni jerozolimskiej.

Intencje niedzielne:

8.00 – Żuków – Intencja Żywego Różańca: aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznawania darów i charyzmatów, których Duch Święty i dzisiaj udziela Kościołaowi.

10.00 – Przywodzie - ntencja Żywego Różańca: aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznawania darów i charyzmatów, których Duch Święty i dzisiaj udziela Kościołaowi.

11.30 – Lubiatowo - intencja Żywego Różańca: o Boże błogosławieństwo dla księdza Proboszcza z okazji 75 urodzin.

13.00 – Żuków - + Wanda i Stanisław

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.00  i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

3. Dziś gościmy kleryków  z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Szczecinie, abyśmy wspólnie modlili  się z o liczne i dobre powołania do stanu kapłańskiego i do życia konsekrowanego. Przy wyjściu z kościoła kleryk będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium..

4. W Wielkim Poście prowadzona jest akcja pomocy

poprzez nabycie świec wielkanocnych.

Msze Święte w tygodniu

Poniedziałek, 13.30 – Żuków – Msza Św. – za parafian

Wtorek, 14.00 – Lubiatowo, Droga Krzyżowa, Msza Św. + Kazimierz Krzysztofik

13.30 - odwiedziny chorych.

Środa, Żuków -  17.00   – Msza Św. + Zygmunt Piątkowski od córki Barbary z mężem i  dziećmi.

19.00 - Spotkanie Grupy Biblijnej.

Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. dla dzieci

Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.

Piątek, Żuków, 17.00  Msza Św., a po niej – Droga Krzyżowa dla dzieci

Pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania i starszych.

11.00 - odwiedziny chorych przed Świętami.

Sobota, 17.00 – Żuków – Msza Św.

Intencje mszalne w przyszłą niedzielę

8.00 – Żuków – + Arkadiusz, Zygmunt, Zofia Lewandowicz

10.00 – Przywodzie - + Józef, Stanisława i Krystyna Bartczak

11.30 – Lubiatowo - + Zofia, Antoni i dziadków z rodziny Sujków

13.00 – Żuków - + Krystyna Fiłka, 1

Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa

Dziś kontynuujemy  przygotowanie do zawarcia ślubu kościelnego. Najpierw spotykamy się w kościele o godz. 17.00  na Gorzkich Żalach, a potem zajęcia na plebanii.

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!