Akademik przy oœrodku OPUS DEI w Szczecinie

Szczecin, 4 wrzeœnia 2009.
Szanowny Księże Proboszczu,

Zwracamy się do Księdza Proboszcza z serdecznš proœbš promocji naszego akademika przeznaczonego dla młodzieży męskiej.

Już od ponad 16 lat działa w Szczecinie Oœrodek Akademicki „Rejs”, miejsce szczególne dla młodych, którzy chcš pracować nad sobš doskonalšc swojego ducha, charakter i wiedzę. Panuje tu domowa atmosfera, która œwietnie sprzyja nauce, modlitwie i otwarciu na potrzeby innych. Młody student może tu liczyć na przyjacielskš opiekę organizatorów Akademika, którzy sš wykładowcami szczecińskich uczelni, oraz na pomoc starszych kolegów. Za formację duchowš w naszym Oœrodku akademickim odpowiada Prałatura Personalna Opus Dei. Tę hierarchicznš instytucję Koœcioła Katolickiego założył œw. Josemaría Escrivá beatyfikowany, a następnie kanonizowany przez sługę Bożego Jana Pawła II.

Bioršc pod uwagę doœwiadczenie Księdza Proboszcza i wielkš znajomoœć œrodowisk lokalnych prosimy o promocję naszej działalnoœci wœród zainteresowanych oraz serdecznie zapraszamy do nas. Zamieszkanie w naszym akademiku lub udział w różnych zajęciach pomoże podtrzymać edukację chrzeœcijańskš, którš chłopcy otrzymywali dotychczas w Księdza parafii i w swoich rodzinach.

Istnieje również w Szczecinie podobny dom akademicki, ale dla studentek „Bursztyn”. Zostawiamy, więc Księdzu Proboszczowi także ten adres.

Serdecznie pozdrawiamy,

Ks. Franciszek Ameriso