Boże Narodzenie 2010

Boże Narodzenie, 25 grudnia 2010
Uroczystość Bożego Narodzenia to szczególny czas, gdy we wspólnocie domu, rodziny, a także całego Kościoła możemy z radością wspominać to wydarzenie, które dwa tysiące lat temu sprawiło, że „naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką. Nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło" (Iz 9,1). Ową jasnością i światłością zapowiadaną przez proroka Izajasza była nie tyle gwiazda prowadząca Mędrców do betlejemskiej stajenki, ile sam Jezus Chrystus.

PASTERKA
Intencje: 21.00 – Przywodzie: o błogosławieństwo Bożej Dzieciny dla Parafian.
22.30 - Lubiatowo: Dziękczynna za otrzymane łaski.
24.00 - Żuków: + Sylwester, Władysława Turtoń, Zofia i Wacław Ryfa
DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA:
10.00 – Przywodzie: o Błogosławieństwo Bożej Dzieciny dla całej Rodziny.
11.30 – Lubiatowo: w 25 rocznicę śmierci Eugeniusza Zająca i za zmarłych z rodziny
Zająców i Balceraków
13.00 – Żuków: o Boże błogosławieństwo dla Przemysława Skrzypczuka i Eweliny
Nowak i ich dziecka.
Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
8.00 – Żuków: za parafian
10.00 – Przywodzie: O błogosławieństwo Bożej Dzieciny dla Gracjana Komorowskiego
z okazji jego chrztu.
11.30 – Lubiatowo: + Szczepan Kluza
13.00 + Damian Piątkowski od rodziców i rodzeństwa

1. ŻYCZNIA: „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. ZDROWYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH I TRZEŹWYCH ŚWIĄT dla Parafian i przybyłych Gości.

2. Tą Mszą Świętą wigilijną rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 9 stycznia.

3. W dni świąteczne zapraszam wszystkich na Msze Świętą. Tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego z Bogiem-Człowiekiem. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apeluję, aby nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku.

4. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, 17.00, Żuków – Msza Św.
Opłatek Rady Parfialnej, Caritasu i Stowarzyszenia „U Pana Boga za piecem”.
KOLĘDA
Od wtorku 28 grudnia rozpoczęcie Kolędy w Lubiatowie
Wtorek, Lubiatowo, 10.00 – Msza Święta
Środa, Lubiatowo, 10.00 – Msza Św.
Czwartek, Lubiatowo 10.00 – Msza Św.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. z nabożeństwem na zakończenie starego roku
18.00 – Opłatek Kółka Różańcowego.
Sobota, 1 stycznia 2011 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi:
13.00 – Żuków: + Damian Piątkowski od rodziców i rodzeństwa

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: za parafian
10.00 - Przywodzie:
11.30 - Lubiatowo:
13.00 – Żuków: + Helena Kaniewicz, 13 rocznica śmierci
Dziś do nabycia nowy numer NIEDZIELI

Zbiórka na KUL i Wydział teologiczny
Jutro przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na Kul i wydział teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na nowy tydzień: „Szczęść Boże".