DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOŚCI

Duszpasterstwo Trzeźwości
Dom Parafialny w Żukowie - Tel. 91 5630190

Drodzy Parafianie,
Z inicjatywy Stowarzyszenia „U Pana Boga za piecem” zaistniało w naszej parafii DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOSCI. Dramatyczny wzrost spożycia alkoholu wśród małoletnich, wysoki wskaźnik pijących ze szkodą dla ich rodzin, zażywanie narkotyków, uzależnienie od świata wirtualnego - świadczą o głębokim kryzysie człowieczeństwa. Kryzys ten wypływa z niewiedzy kim jest człowiek, po co żyje i jakie jest jego powołanie? Odpowiedzią na te pytania jest hasło programu duszpasterskiego w naszej Ojczyźnie: „W komunii z Bogiem”.
Człowiek tyko w komunii z Bogiem odnajduje prawdę o sobie samym. Komunia człowieka z Bogiem, z samym sobą i bliźnimi to komunia miłości. Kto trwa w komunii miłości z Bogiem, z samym sobą i z bliźnimi, ten nie wchodzi na drogę nietrzeźwości i uzależnień.
Duszpasterstwo Trzeźwości stawia sobie za cel wyzwolenie tych bliźnich od tego, co oddziela ich od Boga i od innych ludzi i nie pozwala na wolne, świadome i celowe realizowanie sensu życia, którym jest coraz dojrzalsza więź z Bogiem.
Do tej wielkiej misji zapraszamy wszystkich parafian, którzy z otwartymi sercami pragną roztropnie pomagać osobom uzależnionym przez modlitwę, post i osobisty kontakt. W tym duchu organizujemy też miesięczne spotkania z p. MIECZYSŁAWEM KALINOWSKIM. Zapraszam alkoholików, niepijących alkoholików i osoby współuzależnione z rodzin alkoholików. Pierwsze spotkanie w środę o godz. 18.30 w salce parafialnej w Żukowie.