I Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2011 r.

I Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2011
Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Jezus w dzisiejszej ewangelii zostaje poddany próbie, wystawiony na kuszenie szatana (szatan w języku hebrajskim oznacza oskarżyciela oraz tego, który kusi, jest źródłem zamętu, wprowadza w błąd i dzieli). Kuszenie Jezusa przez szatana i Jego walka z nim ukazuje nam, że nasze życie jest także zmaganiem. Podlegamy temu samemu kuszeniu, które wymaga tej samej walki. Ulegalibyśmy niebezpiecznemu złudzeniu, lekceważąc działanie i wpływ szatana. Opis kuszenia. Jezusa każe nam liczyć się z działaniem złego w naszym życiu.
Jezus odrzuca wszelki kompromis ze złem. Zapewnijmy Go podczas tej Eucharystii o szczerym pragnieniu zmiany naszego życia, pokonania naszych wad, nałogów. Oddajmy się Jego miłosierdziu i wsłuchajmy się w słowa, jakie do nas kieruje.

8.00 – Żuków: + Lucyna i Bronisław Obuchowscy i Zenobia Miżejewska
10.00 – Przywodzie: + Irena Majsterek
11.30 - Lubiatowo: + Zofia i Antoni Sujkowie
13.00 – Żuków: + Damian Piątkowski i Kazimierz Sałański
17.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu
18.00 – Gorzkie Żale

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez udział w nabożeństwach wielkopostnych: odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 – Adoracja Najśw. Sakr. i Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodziez i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W sobotę, 19 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
Nowenna Niedziel
W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę 9 niedziel przygotowujących do beatyfikacji Jana Pawła II. Celem tej nowenny jest wzmożenie gorliwości w dążeniu do świętości. Polegać to ma na ożywieniu modlitwy rodzinnej oraz pogłębieniu modlitwy osobistej, szczególnie adoracji Najświętszego Sakramentu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu w Żukowie od godz. 17.00 – 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Gorzkie Żale.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. + Stanisława i Henryk Roszak * Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Środa, Żuków, godz. 17.00 Msza Św. Nowenna do MB NP.
Czwartek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. + Sebastian Ryfa, 13 rocz.
Sobota, Żuków 17.00 –Msza Św. + Józef Pacholik.

INTENCJE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ

8.00 – Żuków: + Helena i Franciszek Kowalewscy
10.00 - Przywodzie: + Józefów z rodziny Bartczaków (intencja imieninowa).
11.30 - Lubiatowo: + Maria i Jan Chłap
13.00 – Żuków: + Jerzy Piotrowski – urodzinowa od żony.
17.00 – Żuków – wystawienie Najśw. Sakr. „Gorzkie Żale” – spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce wspomaga misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej przy wychodzeniu z kościoła. Obecnie w pracy ewangelizacyjnej jest zaangażowanych 2100 polskich misjonarzy, którzy posługują w 94 krajach świata. Zechciejmy wesprzeć ich pełną poświęcenia pracę.

Do nabycia nowy numer „Niedzieli”.

Na nowy tydzień "Szczęść Boże!"