II NIEDZIELA ADWENTU, 6 grudnia 2009 r.

Dzisiaj, w drugš niedzielę Adwentu, usłyszymy wezwanie do przygotowania naszych serc na spotkanie z przyŹchodzšcym do nas Zbawicielem. Œwięty Jan Chrzciciel nawoŹłuje: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie œcieżki dla Niego" (Łk 3,4). Œwięty Paweł zaœ prosi, abyœmy „byli czyœci i bez zaŹrzutu na dzień Chrystusa" (Flp 1,10). Niech te słowa przenikajš dziœ nasze serca, byœmy mogli przeżyć prawdziwš radoœć podczas spotkania z Bogiem, który jest Miłoœciš.
Druga niedziela Adwentu obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitw za Koœciół na Wschodzie. Niech więc naszemu przygotowywaniu się na spotkanie z Panem i Zbawicielem towarzyszy także modlitwa za naszych bliŸnich, którzy tak jak my pragnš napełnić swoje serca radoœciš spotkania z Jezusem. Do tych modlitw dołšczmy nasz trud nawrócenia i ofiarujmy go w intencjach Koœcioła na Wschodzie, by mógł rozwijać się w wolnoœci i głosić Dobrš Nowinę o zbawieniu.

Intencje:
8.00 – Żuków – intencja Żywego Różańca
10.00 - Przywodzie – intencja Żywego Różańca
11.30 - Lubiatowo – intencja Żywego Różańca
13.00 – Żuków: + Gerhard Rutz

1. Dziœ na wieńcu adwentowym zapłonęła druga œwieca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugš niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent przekracza półmetek. To bardzo krótki okres liturgiczny. Pomyœlmy, jak wyglšda nasze adwentowe czuwanie, jak wypełniamy adwentowe postanowienia, a zwłaszcza – jak wyglšda nasze przygotowanie do sakramentu pojednania.
2.W najbliższy wtorek, 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystoœć Niepokalanego Poczęcia Najœwiętszej Maryi Panny. Matka Boża objawiajšc się w Montichiari we Włoszech jako Róża Mistyczna prosiła, aby dzień 8 grudnia w południe obchodzono jako godzinę łaski dla œwiata. Przez tę modlitwę uzyskać można wiele łask duchowych i cielesnych.

MSZE ŒWIĘTE W TYGODNIU:
Poniedziałek, Żuków, 17.00- Msza Œw. Roratnia, + Józef Pacholik, 7 rocznica
Wtorek, Niepokalane Poczęcie NMP;
Lubiatowo, 16.00 – Msza Œw. z poœwięceniem medalików dla dzieci I – komunijnych
Intencja: + Marian Jaskólski i Józefa i Marianna Przywodzie 17.15 - Msza Œw. z poœwięceniem medalików dla dzieci I – komunijnych
Intencja: + ks. Andrzej Pietrasik
Żuków, 18.30 - Msza Œw. z poœwięceniem medalików dla dzieci I – komunijnych.
Intencja: + Czesław Œliwa
Œroda, Żuków, 17.00 – Msza Œw. Roratnia - Intencja: + ks. Wacław Kiersnowski;
Czwartek, Przywodzie,17.00 Msza Œw. Roratnia dla gimnazjum; Intencja: + ks. Otton Okulicz- Kozaryn, po Mszy Œw. miesięczne spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Pištek, Żuków, 17.00 – Msza Œw. dla gimnazjum;
+ ks. Edward Cegła
po Mszy Œw. miesięczne spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Œw. + ks. Wojciech Manelski

SPRZĽTANIE KOŒCIOŁÓW:
Przywodzie: pp.
Lubiatowo: pp.
Żuków: pp.

W tym roku podczas Mszy Œw. roratnich przyglšdamy się życiu i pracy Œw. Janowi Maria Vianney w zwišzku z trwajšcym Rokiem Kapłańskim, którego patronem jest ten właœnie œwięty. Dzieci – podczas rorat – będš otrzymywały materiały o Œwiętym.

Caritas naszej Archidiecezji rozprowadza Wigilijne œwiece jako pomoc dzieciom.
Już w tym tygodniu sš do nabycia: mała œwieca – 6 zł., duża – 15 zl.

INTENCJE W PRZYSZŁĽ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków – + Roman Laskowski, 11 rocz., Antoni i Stefania
10.00 - Przywodzie – + Teresa i Tadeusz Pawłowscy
11.30 - Lubiatowo – + Władysław Nocoń
13.00 – Żuków:

Dziœ przy wychodzeniu z koœcioła zbiórka na pomoc koœciołowi na Wschodzie.
Dziœ poœwięcenie opłatków. Po Mszy Œw. można nabywać opłatki w zakrystii.

Dziœ do nabycia nowy numer NIEDZIELI : Warto przeczytać: Sprawiedliwoœć; Œwiatło przychodzi ze Wschodu; Polscy biskupi broniš krzyża;
Jak rozmawiać z dziećmi…Chrystus zatrzymał się w Ars

Na nowy tydzień: „Szczęœć Boże”!