II Niedziela Awentu, 5 grudnia 2010 r.

Druga Niedziela Adwentu - 05.12.2010
Przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu, czasu, który jest nam dany na dobre przygotowanie się na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Uświadamiamy sobie, że jak nie żyjemy w próżni, ale w rozmaitych relacjach z ludźmi, tak nasza wiara nie jest tylko naszą prywatną sprawą. Jesteśmy odpowiedzialni za naszą wiarę, jesteśmy odpowiedzialni za jakość wiary naszych bliskich, tych, których kochamy, a także w jakiś sposób odpowiedzialni jesteśmy za wiarę chrześcijan żyjących w innych rejonach świata. Dlatego dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, dzień, w którym chcemy podjąć naszą odpowiedzialność za katolików żyjących w tamtej części świata, chcemy objąć ich naszą modlitwą i wesprzeć naszymi ofiarami.

NIEDZIELNE INTENCJE MSZALNE:
8.00 – Żuków: Intencja żywego Różańca: o dobre przeżycie Adwentu.
10.00 – Przywodzie: Intencja żywego Różańca: o łaskę powrotu do zdrowia dla Oli i o dobre przeżycie Adwentu.
11.30 – Lubiatowo: Intencja żywego Różańca: o dobre przeżycie Adwentu.
13.00 – Żuków: + Helena, Franciszek, Barbara i Jerzy Arkuszewscy.
Dziś poświęcenie opłatków, które można już nabywać. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na wymianę okien w Domu Parafialnym w Żukowie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu! W tym duchu zechciejmy przeżyć przyszłą to znaczy III Niedzielę Adwentu. Będziemy modlić się o łaskę trzeźwości dla tych, którzy pogrążyli się w nałogu alkoholowym.

2. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. (…).

4. Jutro, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli.
5. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z każdym grzechem.

Msze Św. w tym tygodniu:

Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św.roratnia; + Piotr Kadłubek
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 - Msza św. roratnia; + Władysław Nocoń; spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych..
Środa, Niepokalane Poczęcie NMP.
Lubiatowo, 16.00 – Msza Św. z poświęceniem medalików dla dzieci I – komunijnych
Przywodzie 17.15 - Msza Św. z poświęceniem medalików dla dzieci I – komunijnych
Żuków, 18.30 - Msza Św. z poświęceniem medalików dla dzieci I – komunijnych.
Intencja: + Józef Pacholik, 8 rocznica.

Z okazji Święta Matki Bożej zachęcam do godzinnej modlitwy w południe. Matka Boża objawiając się w Montichiari we Włoszech jako Róża Mistyczna prosiła, aby dzień 8 grudnia w południe obchodzono jako godzinę łaski dla świata. Przez tę modlitwę uzyskać można wiele łask duchowych i cielesnych. Kościół w Żukowie będzie otwarty; o godz. 12.30 – Różaniec.

Czwartek, Przywodzie – Msza Św. roratnia.
Piątek, Żuków, 17.00 – Msza Św. roratnia; + Edyta Piwowarczyk
Sobota, Żuków, 16.00 – Msza Św. roratnia
Intencje w przyszłą niedzielę:

8.00 – Żuków: + Roman, Antonina Bażant
10.00 – Przywodzie: + Tadeusz i Teresa Pawłowscy
11.30 – Lubiatowo: + Kazimierz Kobus, 23 rocznica.
13.00 – Żuków: + Gerhard Rutz
W Dzień Modlitwy za kościół na Wschodzie przy wychodzeniu z Kościoła zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Caritas naszej Archidiecezji rozprowadza Wigilijne świece jako pomoc dzieciom.
Już w tym tygodniu są do nabycia: mała świeca – 6 zł., duża – 15 zl.

Zapowiedzi:
Przemysław Skrzypczuk, kawaler w Żukowie i
Ewelina Nowak, panna, zam. w Żukowie, zap. 2.

Sprzątanie kościołów:
Przywodzie:
Lubiatowo
Żuków:
Dziś do nabycia „Niedziela”

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!