II Niedziela Roku, 14 stycznia 2018 r.

II Niedziela w ciągu roku, 14 stycznia 2018 r.
Apostoł Andrzej oznajmia swemu bratu, Szymonowi: „Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy: Chrystusa”. Znaleźć, spotkać żywego i działającego Chrystusa to dla nas, chrześcijan rzecz najistotniejsza. Bez tego osobowego spotkania z Chrystusem nasza wiara jest tylko zabobonem i przesądem. A gdzież możemy Go spotkać, jak nie w Eucharystii, gdzie daje się bezpośrednio tym, którzy w Niego wierzą? Warto to sobie uświadomić właśnie teraz.

Intencje niedzielne:
Żuków, 8.00 - + Włodzimierz Jambor, 4
Przywodzie, 10.00 – + Wiktoria i Jakub Chmielek, Emma i Rudolf Szaper
Lubiatowo, 11.30 – + Marianna, Jan, Marcjanna, Andrzej Dębowscy
Żuków, 13.00 – + Jerzy i Czesław

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: (...). Zapraszamy na spotkania modlitewne odbywające się w naszej okolicy.

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. (...).

6. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msze Święte w tygodniu – porządek kolędy

15 stycznia (poniedziałek), Żuków, 14.00 – Msza Św. + Tadeusz, Kazimierz i Tadeusz;– c.d. kolędy: od p. Lidii Bażant do p. Garzyńskiej

16 stycznia (wtorek) Żuków, 14.00 – Msza Święta, kolęda od p. Ireny Laskowskiej do p. Anny Trzoniec

17 stycznia (środa) Żuków, 17.00 – Msza Święta – nie ma kolędy.

18 stycznia (czwartek) Żuków, 14.00 – Msza Święta: + Marek Brzozowski, 1 Marianna Siborowska, 2; kolęda od pp. Jałkiewiczów do pp. Danuty i Ryszarda Kaczmarków

19 stycznia (piątek) Żuków, 17.00 – Msza Święta

20 stycznia (sobota), Żuków,10.00 – Msza Święta – Kolęda w Ukiernicy

Niedziela, 21 stycznia
Żuków, 8.00 - + Bartek Kadłubek
Przywodzie, 10.00 – + Bolesław, Kamil Bażant i Józef Pacholikk
Lubiatowo, 11.30 – + Stanisława i Władysław Nocoń, Marianna i Władysław Skwarek
Żuków, 13.00 – + Klara Urbańska, 1

W przyszłą niedzielę dodatkowa zbiórka przy wyjściu z kościoła na Kościół w potrzebie.

Na nowy tydzień „ Szczęść Boże”!