II Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.

Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2006 r.
W II niedziele Wielkiego Postu podążamy za Panem Jezusem i Jego uczniami na Górę Tabor, gdzie dokonało się Przemienienie Pańskie. Podczas przemienienia - które dokonuje się w misterium eucharystycznym - wpatrujemy się z zachwytem w oblicze Chrystusa, promienne jak słońce. Kiedy po skończonej Mszy świętej będziemy schodzić z tej Góry Przemieniania, mamy z jej wysokości zobaczyć cały świat, a przede wszystkim te rejony, gdzie nie dociera światło Chrystusa. Naszym zadaniem jest podzielić się ze wszystkim narodami tym, co przeżywamy podczas Przemienia Chrystusa, w którym uczestniczymy przez udział w Eucharysti.

Niedzielne INTENCJE MSZALNE ,
8.00 – Żuków: + Piotr Kolec
10.00 – Przywodzie: + Helena, Bolesław, Marian Pawłowscy
11.30 – Lubiatowo: za zmarłych Zofii i Antoniego Sujków
13.00 – Żuków: + Żuków: + Michał i Katarzyna
17.00 – Żuków – Gorzkie Żale
Dzisiaj: * polecam następujące artykuły tygodnika „Niedziela”: Zbliża się I rocznica śmierci Jana Pawła II, karykatura Mahometa, Miej serce, które widzi, Jan Paweł II na ekranach, wyniki badań socjologicznych w naszej diecezji, Dzieło pomocy misjom, Odkąd to Bóg wodzi nas na pokuszenie? Z naszej kuchni: potrawy na Wielki Post.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątek o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa, a w niedzielę też o godz. 17.00 – Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach nie tylko osoby dorosłe, ale dzieci i młodzież. Przygotujmy się w ten sposób do przeżywania Męki Pańskiej i Świąt Zmartwychwstania
MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
Poniedziałek, Żuków, 17.00 – Msza Św. w Żukowi. Int. za parafian.
Wtorek, Lubiatowo, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św.
Środa, Żuków, 17.00 – Msza Św.
Czwartek, Przywodzie, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. Int. + Agnieszka Streflik, urodzinowa.

Piątek, Żuków, 17.00 – Droga Krzyżowa, Msza Św. Int. O Boże błogosławieństwo dla p. Jerzego Piotrkowskiego z okazji 75 rocznicy urodzin - od córek z rodzinami.
Sobota, Żuków, 17.00 – Msza Św. Int. + Józef i Władysława.
INTENCJE MSZALNE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
8.00 – Żuków: + Józef Pacholik
10.00 – Przywodzie: + Józef, Józef Bartczak i Józef Nowak
11.30 – Lubiatowo: + Józef, Franciszka Kobus
13.00 – Żuków: + Józef Król (imieninowa)
SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: Żuków: pp. Zofia Rucińska i Barbara Szlinger
Przywodzie: pp. Genowefa Szaper i Bronisława Bejma
Lubiatowo: pp. Irena Jaworska i Marta Jaworska
Zapowiedzi: Marcin Biskup, kawaler, zam. w Kosinie i Katarzyna Monika Emanowicz, panna , zam w Lubiatowie, zap. 1.
Mirosław Boryta, kawaler, zam w Karsku i Monika Izabela Jakubowska, panna zam. w Karsku, zap. 1
Zbigniew Zaborowski, kawaler. Zam w Lubiatowie i Joanna Sienko, panna za. w Lubiatowie, zap. 1.
Wróblewski Robert, kawaler, zam w Słupsku i Izabela Mamczak, panna, zam w Ukiernicy, zap. 1

CARITAS
ARCHIDIECEZJI SZCZECINSKO-
KAMIENSKIEJ
Pomoc Wielkanocna
1. Baranek cukrowy
Od 3 niedzieli Wielkiego postu rozprowadzany będzie baranek w cenie 4 zł.
2. Świeca wielkanocna.
Od III Niedzieli Wielkiego postu rozprowadzane będą świece. Cena 5 zł.
3. Chleb Caritas
Miniatura chleba poświęconego z pokarmami na stół wielkanocny, który wyraża jedność z ludźmi potrzebującymi pomocy. Rozprowadzanie chlebka w cenie 3 zł. od Niedzieli Palmowej.
Pomoc Misjom
W dzisiejszą niedzielę przy wychodzeniu z kościoła zbiórka na pomoc polskim misjonarzom. Obowiązkiem Kościoła, który posyła do krajów misyjnych, jest także duchowe i materialne zaplecze dla swoich misjonarzy.

W czwartek, 16 marca o godz. 16.30 wyjazd do Szczecina na film o Ojcu Świętym – JAN PAWEŁ II –
Koszt biletu i przejazdu 25 zł.
Zapisy wraz z opłatą przyjmujemy jeszcze do wtorku, a więc do 14 marca.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy REKOLEKCJE w naszej parafii.
Msze Święte wg porządku niedzielnego. Od poniedziałku do środy będą równocześnie prowadzone rekolekcje dla dzieci. Bardzo proszę Rodziców o przysyłanie dzieci na rekolekcje, bo to obowiązkowe zajęcia w szkole i w kościele.
NA NOWY TYDZIEŃ : SZCZĘŚĆ BOŻE!